Nesmyslná vládní nařízení

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12.4.21 09:00

Nesmyslná vládní nařízení

Hezké dopoledne ženy,

přišla jsem si postesknout a najít spřízněné duše. :kytka:

Mám pocit, že už zde nikdy nebude normální život. Nejradši bych utekla někam daleko, kde ve jménu moci a peněz se neničí životy druhých. Vím, že je ten problém na celosvětové úrovni, o to hůře se s tím vyrovnávám.

Opravdu už mám dost všeho vydírání naší vlády ohledně respirátorů a testování. Všechny ty lži, výsměch, my můžeme cokoli a vy jen plaťte a starejte se. Chodím do práce, odvádím daně, dodržuji pravidla, vychovávám řádně dítě. Každý den mám co dělat, abych obstarala dítě, uvařila stravu do školky a práce, zvládla práci doma i v zaměstnání ( když dítě je ve školce).

Jsem vyčerpaná po měsících v rouškách a respirátorech. Začala jsem mít problémy s dechem. V noci mám noční můry, když se mi konečně podaří usnout. Snažím se dělat věci, co mě baví. Když mám volno, věnuji se dítěti. Přesto to na mě padá. Přijde mi, že mi poslední rok vzal radost a kolem mě jsou lidé posmutnělí a řeší jen problémy. Já už to takhle nechci. Copak to nikdy neskončí? Když vidím, jak se lidé upnuli k jiným politickým stranám s nadějí, že bude lépe. Nebude, strany jsou nevolitelné jedna jak druhá.

Svobody zůstalo pramálo. My jsme totiž v mysli nesvobodní a nechceme žít svobodný a zodpovědný život.

Měla jsem pocit, že naše děti budou žít ve světě, který se bude soustavně zlepšovat. My se však řítíme a spokojení budeme asi jako vánoční kapři v kádích..dokud nás nevyloví :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13775
12.4.21 09:07

Na podzim jsou volby. Tam se realizuj. :palec:

Jinak já jsem úplně v pohodě. Nijak extrémně se nesvobodne necítím. Ano, sem tam trochu nepohody nebo opruz se zavřeným obchodem apod. Ale nic co by mě ničilo nebo lidí v mém okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
12.4.21 09:09

Já to vidím stejně. Covid se jen všem náramně hodí, jako nástroj.
Stejně se s tím musíme naučit žít, jako s virózama. A nesvobody a útlaku už mám dost.
Každopádně si myslím, že buď se to už brzy rozvolní, a nebo se lidi tak naštvou, že na to všechno budou kašlat úplně. :))
Včera na mě dýchla celkem normální atmosféra. Byla jsem bruslit na cyklostezce. Lidí bylo požehnaně. Žádné roušky, rozestupy u stánků. Lidi seděli na zapáskovanych lavičkách nebo na trávě. A vypadalo to jak normální život. Bylo to hezké. Nikdy by mě nenapadlo, že mi nedostatek parkovacích míst a fronta u stánku udela takovou radost. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43986
12.4.21 09:16

Různé restrikce mi vadí, je to dlouhé, ale vidím pořád světlo na konci tunelu. Mám práci, všichni jsme zdraví, bude léto. A na podzim volby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25899
12.4.21 09:18

Utéct nemáš kam, ono je to všude skoro stejné. Ale už se očkuje a v létě to bude dobré. Nebo už mi taky hrábne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2821
12.4.21 09:24

Je to na podělání. Ještě teď, když ministr zakáže setkávání více než 2 lidí i přes ukončení NS.. utřel si Ústavou zadnici. Já si říkám, že už se snad musí něco stát, někdo je vyhází z oken nebo něco.
Taky mě točí všechno zavřený, třeba si chci koupit látku na trencle, kartuše do vařiče, dítěti míč. Nebo jít plavat.
A bojím se zdražení, bojím se, že nenajdu práci a nebo nebude fungovat školka a budeme bez peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4718
12.4.21 09:32
@potkanímáma píše:
Hezké dopoledne ženy,

přišla jsem si postesknout a najít spřízněné duše. :kytka:

Mám pocit, že už zde nikdy nebude normální život. Nejradši bych utekla někam daleko, kde ve jménu moci a peněz se neničí životy druhých. Vím, že je ten problém na celosvětové úrovni, o to hůře se s tím vyrovnávám.

Opravdu už mám dost všeho vydírání naší vlády ohledně respirátorů a testování. Všechny ty lži, výsměch, my můžeme cokoli a vy jen plaťte a starejte se. Chodím do práce, odvádím daně, dodržuji pravidla, vychovávám řádně dítě. Každý den mám co dělat, abych obstarala dítě, uvařila stravu do školky a práce, zvládla práci doma i v zaměstnání ( když dítě je ve školce).

Jsem vyčerpaná po měsících v rouškách a respirátorech. Začala jsem mít problémy s dechem. V noci mám noční můry, když se mi konečně podaří usnout. Snažím se dělat věci, co mě baví. Když mám volno, věnuji se dítěti. Přesto to na mě padá. Přijde mi, že mi poslední rok vzal radost a kolem mě jsou lidé posmutnělí a řeší jen problémy. Já už to takhle nechci. Copak to nikdy neskončí? Když vidím, jak se lidé upnuli k jiným politickým stranám s nadějí, že bude lépe. Nebude, strany jsou nevolitelné jedna jak druhá.

Svobody zůstalo pramálo. My jsme totiž v mysli nesvobodní a nechceme žít svobodný a zodpovědný život.

Měla jsem pocit, že naše děti budou žít ve světě, který se bude soustavně zlepšovat. My se však řítíme a spokojení budeme asi jako vánoční kapři v kádích..dokud nás nevyloví :nevim:

A jak bys tu pandemickou situaci řešila ty? Radost z toho nemá nikdo, ale pokud nabízíš lepší řešení, tak sem s ním :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4977
12.4.21 09:34
@JOHNDENVER píše:
@potkanímáma zkus jít do politiky, třeba bys to řešil (a) líp :nevim:
Neříkám, že některá opatření nejsou nelogická, ale frfláním na mateřském webu těžko něco změníš. A podívej se kolem nás, jak to řeší okolní státy :mavam:

Ona si nemyslí, že frfláním na mateřském webu něco změní :roll: Chtěla si jen postěžovat, popovídat, vylít si někde svou putýnku frustrace. Někdo se s tím vyrovnává v pohodě, někdo holt ne a potřebuje to sdílet. Ty taky asi nejsi úplně vyrovnaný, když se registruješ na mateřský web, aby sis mohl pokopat do žen a jejich starostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.21 09:40
@Petula306 píše:
A bojím se zdražení, bojím se, že nenajdu práci a nebo nebude fungovat školka a budeme bez peněz.

Věřím, že to na každého dopadá jinak. Hamáček, Prymula, Faltýnek, Babiš i celá slavná opozice si to užívá. Zakázky tečou, miliardy se hrnou, už se ani nesnaží něco tajit, vysmívají se ( pod lampou se nejlépe krade). Jinak to dopadá na maminku co je doma s dětmi, jinak na pracující, na důchodce. Nevadí mi zavřené podniky ( hospody, restaurace apod), ani zavřené butiky, služby ( péče o tělo), většinu z toho jsem nevyužívala ani předtím. Není mi příjemné kvůli věci za pár desítek Kč objednávat z e-shopu s poštovným, ba i to přežiji. Letošní přidání v práci - výsměch, nemluvě o neustálém zajišťování hlídání dětí ( z důvodu zavřených MŠ). Věřila jsem na zlepšení prác. podmínek, lepší plat, respektování soukromého života. Tak mi přijde, že skoro nic se nemění k lepšímu. Dny volna trávím sice v rámci možností příjemně, ale zbytek je utrpení :,(. Práci teď měnit nemůžu ani nechci. Pro nás doma Covid nemá žádné benefity, asi nespadáme do správné skupiny, která na tom vydělá. To samé důchodci, prarodiče pláčou kdy zase uvidí své vnoučata, a nechápou proč je „kvůli nim“ svět zavřený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74813
12.4.21 09:41

Respíky a testování je to poslední, co mi trápí. Momentálně mi nejvíc nas.raL Ároš tím omezením shromaždování, kdy žekne, že sice na to nemá pravomoc, ale udělá to a bude to minimálně platit, dokud to soud nezruší.
Jako WTF? Todle je jednání ústavního činitele? A budou fnukat, že lidi obcházejí zákony…???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43986
12.4.21 09:43
@potkanímáma píše:
Věřím, že to na každého dopadá jinak. Hamáček, Prymula, Faltýnek, Babiš i celá slavná opozice si to užívá. Zakázky tečou, miliardy se hrnou, už se ani nesnaží něco tajit, vysmívají se ( pod lampou se nejlépe krade). Jinak to dopadá na maminku co je doma s dětmi, jinak na pracující, na důchodce. Nevadí mi zavřené podniky ( hospody, restaurace apod), ani zavřené butiky, služby ( péče o tělo), většinu z toho jsem nevyužívala ani předtím. Není mi příjemné kvůli věci za pár desítek Kč objednávat z e-shopu s poštovným, ba i to přežiji. Letošní přidání v práci - výsměch, nemluvě o neustálém zajišťování hlídání dětí ( z důvodu zavřených MŠ). Věřila jsem na zlepšení prác. podmínek, lepší plat, respektování soukromého života. Tak mi přijde, že skoro nic se nemění k lepšímu. Dny volna trávím sice v rámci možností příjemně, ale zbytek je utrpení :,(. Práci teď měnit nemůžu ani nechci. Pro nás doma Covid nemá žádné benefity, asi nespadáme do správné skupiny, která na tom vydělá. To samé důchodci, prarodiče pláčou kdy zase uvidí své vnoučata, a nechápou proč je „kvůli nim“ svět zavřený.

Důchodci většinou nepláčou. Hlavně ti venku trajdají úplně naostro. A vzhledem k tomu, že je možné se častěji testovat, na návštěvu se občas může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
886
12.4.21 09:44

Ja už sem tak nas**na, ze to ani není možný. Klidně ten hadr budu v uzavřených prostorách nosit, ale už sakra ať vše otevřou. Jako o kolik je vyšší šance, ze se nakazim v moebelixu než když je v Kauflandu akce a všechny vozíky jsou vybrány.
Ať jdou do pytle už!
A okolní státy? Když tam funguji alespoň školy, některé už otevřeno vše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.21 09:47

@JOHNDENVER

Věříš, že každý se do politiky nemá potřebu cpát. Buď na to nemá schopnosti, povahu nebo žaludek. To je oblíbený argument těch, kteří potřebují někoho utnout. Volit chodím, ale když to dám svobodným, stejně se ani nedostanou.

Pověz, jak to řeší okolní státy? Po pravdě? Média v ČR se zrovna v objektivním ( realita - lživé a manipulativní) zpravodajství nevyužívají, spíše naopak. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4718
12.4.21 09:49
@potkanímáma píše:

Venku řádí pandemie a ty bys chtěla změny k lepšímu?? A jaké změny by to měly být? A které skupiny mají podle tebe to štěstí, že tu řádí Covid? Třeba ty sestry a lékaři na kovidariich, kde jim za směnu umřou třeba 3 lidi? :think: ( a taky mají doma děti, na distanční výchově a taky mají rodiče, kteří neviděli několik měsíců vnoučata). Dík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
886
12.4.21 09:49

Ja chápu, ze nějaká knedla, co ani neví co je sauna, fitko, manikúra, masáže tak to má na párku, ale myslím, že vícero lidem služby chybí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat