Nesnáším práci

Anonymní
9.8.20 00:02

Nesnáším práci

Dobrý večer,
je tu někdo, kdo má rád svou práci? Koho práce baví? Občas slyším tyhle názory, že někdo řekne, že ho jeho práce baví, má svou práci rád, dělá ji rád. Jak tohoto dosáhnout? Je k tomu potřeba změna v člověku uvnitř nebo změna práce, nebo oboje?
Pracovala jsem dokonce současně ve dvou zaměstnáních a vyzkoušela jsem i více pozic a oborů (už od brigád), ale většinu prací jsem nesnášela a nebavily mě. Tu práci, která mě bavila, po rodičovské dělat nemohu a jiná práce mě nikdy nebavila, vyloženě jsem ty práce nesnášela a asi to tak bude i až budu nastupovat zpět do práce, případně si hledat práci v jiném oboru, který mě ale zřejmě taky nebude bavit, jako tomu bylo, než jsem šla na MD.
Máte nějakou radu, jak mít ráda svou práci?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2461
9.8.20 00:17
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
je tu někdo, kdo má rád svou práci? Koho práce baví? Občas slyším tyhle názory, že někdo řekne, že ho jeho práce baví, má svou práci rád, dělá ji rád. Jak tohoto dosáhnout? Je k tomu potřeba změna v člověku uvnitř nebo změna práce, nebo oboje?
Pracovala jsem dokonce současně ve dvou zaměstnáních a vyzkoušela jsem i více pozic a oborů (už od brigád), ale většinu prací jsem nesnášela a nebavily mě. Tu práci, která mě bavila, po rodičovské dělat nemohu a jiná práce mě nikdy nebavila, vyloženě jsem ty práce nesnášela a asi to tak bude i až budu nastupovat zpět do práce, případně si hledat práci v jiném oboru, který mě ale zřejmě taky nebude bavit, jako tomu bylo, než jsem šla na MD.
Máte nějakou radu, jak mít ráda svou práci?

Ahoj, radu asi moc nedám. Jen vím, že když. je člověk spokojeny a šťastný doma, tak se mi i chodí šťastně do. prace a cítím, že mě nic. nemuze rozházet. Když jsem před x lety žila ještě s ex, žilo se mi mizerně a strašně jsem nesnášela i chodit do práce. Az když. jsem si život dala dohromady a vnitřně se zklidnila, svou práci miluji a opravdu se tam i těším a to pracuji s lidmi a opravdu se tady člověk musí někdy držet, aby nevybuchl :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 00:34
@Gábííí píše:
Ahoj, radu asi moc nedám. Jen vím, že když. je člověk spokojeny a šťastný doma, tak se mi i chodí šťastně do. prace a cítím, že mě nic. nemuze rozházet. Když jsem před x lety žila ještě s ex, žilo se mi mizerně a strašně jsem nesnášela i chodit do práce. Az když. jsem si život dala dohromady a vnitřně se zklidnila, svou práci miluji a opravdu se tam i těším a to pracuji s lidmi a opravdu se tady člověk musí někdy držet, aby nevybuchl :mrgreen:

Doma je to u nás fajn. Nesnáším práci asi hlavně právě proto, že bych chtěla být doma s rodinou, mám pocit, že mi práce krade čas, který bych mohla věnovat manželovi a dětem a domácnosti, kteří jsou pro mě důležití a se věnovat cizím lidem v práci, vyloženě to nesnáším. Ještě to šlo, když jsem pracovala jako bezdětná, svobodná, nezadaná v té jedné práci a doma nebylo stejně moc co dělat, ale od té doby je to pro mě strašně nepříjemné, do práce chodit. Nesnáším práci za ten ukradený čas a myslím, že by pomohlo, kdybych měla práci, která by mi připadala smysluplná, což ale moc nevím, jaká by měla být, nebo si nějak nastavila, že pracuji právě pro svou rodinu, aby se ona a my všichni jsme se měli lépe a měli peníze na výlety a nový gauč, nebo co, ale když to takhle řeknu, tak mi ten gauč připadá podřadný a raději bych s nimi trávila ten čas, dokud budou děti ještě malé, my s mužem celkem mladí a tak. Vím, že každý to tak má, že je 40 hodin týdně v práci i více, akorát já tu práci za to vážně nesnáším a je mi úplně hnusné tam chodit.

• Citovat
  • Nahlásit
92017
9.8.20 00:53

Většina lidí chodí do práce proto, že z něčeho žít musí a někde ty peníze vydělat prostě musí. Jo, jsou lidi co je pro ně práce posláním, největší životní láska a koníček, který je zároveň i živí. Ale upřímně, myslím že zas tolik jich nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 00:57
@Anonymní píše:
Doma je to u nás fajn. Nesnáším práci asi hlavně právě proto, že bych chtěla být doma s rodinou, mám pocit, že mi práce krade čas, který bych mohla věnovat manželovi a dětem a domácnosti, kteří jsou pro mě důležití a se věnovat cizím lidem v práci, vyloženě to nesnáším. Ještě to šlo, když jsem pracovala jako bezdětná, svobodná, nezadaná v té jedné práci a doma nebylo stejně moc co dělat, ale od té doby je to pro mě strašně nepříjemné, do práce chodit. Nesnáším práci za ten ukradený čas a myslím, že by pomohlo, kdybych měla práci, která by mi připadala smysluplná, což ale moc nevím, jaká by měla být, nebo si nějak nastavila, že pracuji právě pro svou rodinu, aby se ona a my všichni jsme se měli lépe a měli peníze na výlety a nový gauč, nebo co, ale když to takhle řeknu, tak mi ten gauč připadá podřadný a raději bych s nimi trávila ten čas, dokud budou děti ještě malé, my s mužem celkem mladí a tak. Vím, že každý to tak má, že je 40 hodin týdně v práci i více, akorát já tu práci za to vážně nesnáším a je mi úplně hnusné tam chodit.

Mám to dost podobně. Jen co já bych dala za to, být v práci „jen“ 40 hodin týdně. Nemohla bys mít třeba zkrácený úvazek, nebo si práci upravit že bys něco nadělala a mela třeba pátek volný? Jinak asi změnit myšlení. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
150
9.8.20 01:01

Radu nemam, ale prave - z neceho zit musim. Snazim se mit porad na co tesit - tedy na volno ktere si zprijemnim nejakym hezkym zazitkem pripadne dovolena na kterou bych se nedostala, nemit praci. Proste to tak je, ale corona byla pro me pozehnanim, ze jsem si uzila krasne volno. Nikdo a nic mi nechybel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
9.8.20 01:07

Každou práci co jsem dělala jsem dělala ráda. I když kolikrát to byla pakárna s šílenými přesčasy a mnohdy i šíleným kolektivem.

Je to v hlavě. Krom toho, že potřebuji peníze, protože jak na potvoru je po mě všichni chtějí i za blbej rohlík. Tak být jen doma musí být na hlavu…

Chce to najít jednu pozitivní věc a od té se odpíchnout. Jako třeba konec šichty… V létě třeba zmrzlina o polední pauze s fajn kolegyní nebo kolegou se kterým pokecáš.

A hlavně, co jsem zjistila, pokud v práci nejde o život, tak ji brát s humorem a nadsázkou. Jak říkal jeden kolega (už je teda v důchodu a vysmátý): práce není zajíc, neuteče. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28460
9.8.20 02:04

Já mám svou velmi práci ráda. Chtěla jsem ji dělat, směřovala jsem k tomu své studium i další úsilí. Radu bohužel nemám. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92017
9.8.20 02:06
@Bábrdl píše:
Já mám svou velmi práci ráda. Chtěla jsem ji dělat, směřovala jsem k tomu své studium i další úsilí. Radu bohužel nemám. :think:
Šťastná to žena (bez ironie).
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28460
9.8.20 02:09
@Anna766 píše: Šťastná to žena (bez ironie).

Jsem si toho vědoma, to si piš.
Mit rád svou práci je velké životní štěstí.
A člověk by na to měl myslet už, když se na ni připravuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10540
9.8.20 02:48

Pomůže částečný úvazek nebo se najít. Co by tě bavilo? Bez práce bys sama s dětmi nepřežila, zkus si to uvědomit.
Mě práce bavila moc a přesto jsem byla někdy z plného úvazku nešťastná právě kvůli času.
Ráda bych po rodicaku na zkrácený zo ale úplně nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.8.20 06:02

Jaký si to uděláš, takový to máš. Na všem se dá najít něco dobrého. Mám práce 2, jsou odlišné, obě mi připadají smysluplné a mám je ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13885
9.8.20 06:16

Hele, víš kdy začneš mít svou práci ráda? Až ti bude hrozit výpověď a to, že si nenajdeš v dohledné době lepší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.8.20 06:21
@Králičice píše:
Hele, víš kdy začneš mít svou práci ráda? Až ti bude hrozit výpověď a to, že si nenajdeš v dohledné době lepší..

To sice nejsou ty nejlepší duvody, ale máš pravdu :palec:. Nicméně může být problém i v nastavení zakladatelky, ona vidí co jí práce bere ( čas s rodinou), ale nevidí, co jí dává ( peníze, aby mohla rodině dopřát něco navíc)… Jasně, nemusí to mít obojí tu sílu, ale pro mě je tak nějak normální, že většina dospělých lidí pracuje… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6693
9.8.20 06:25

Řešením by mohl být zkrácený úvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu