Nesnesitelná Migréna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monulecka
Povídálka 22 příspěvků 03.05.18 21:57
NesnesitelnÁ Migréna

Ahoj, hrozné trpím na migrény, nic mi nepomáhá a nezabere a ochromi ne to na cely večer. Byl by někdo tak moc hodný a poradil mi něco co mi pomůže nějak tak ulevit? Moc Dekuju, nedá se to vydržet zvracim z toho a nemůžu skoro nic :,(

Reklama

Reakce:

Lucinka08
Povídálka 41 příspěvků 03.05.18 22:01

Ahoj mám to samy taky zvracim. Jediny co pomáhá je tucho a klid. Co si bereš za léky? Me pomaha sumatriptan ale je na předpis a musím si ho vzít hned na zacatku migrény jinak je na nic.

PeknyVlasy
Kecalka 177 příspěvků 03.05.18 22:07
@Monulecka píše:
Ahoj, hrozné trpím na migrény, nic mi nepomáhá a nezabere a ochromi ne to na cely večer. Byl by někdo tak moc hodný a poradil mi něco co mi pomůže nějak tak ulevit? Moc Dekuju, nedá se to vydržet zvracim z toho a nemůžu skoro nic :,(

Ahoj… zaručený lék není, jen napíšu co zabralo u mě.

Migrény od dětství spolu s jiskřením před očima. Pocity na zvracení, den dva děsné bolesti. 3 neurologové. Žádný jejich lék mi nikdy nepomohl. Některé rozšiřovaly cévy či průtok krve, sice mi méně bolela hlava, ale ty pravé migrény neustoupily. Některé byly přímo při záchvatu - Sumatriptan. To se mi po těle rozlilo horko a bylo mi snad ještě hůř. Ostatní názvy si nepamatuji. Teď beru jen Algifen, když není zbytí.

Poslední 3/4 roku jsem udělala v životě změny. Nyní sice občas mám migrény, ale méně často a vyřadí mě třeba jen na hodinu, nikoliv na celý den či dva. Co jsem udělala?

Přestala jsem brát HA.
Nejím maso a potraviny zakyselující organismus. Rapidně omezeny mléčné produkty. Jím hodně ovoce, zeleniny, semínek…žádné umělotiny, polotvary.
Omezen cukr a sladkosti - nahrazeno přirozeně sladkými potravinami - ovoce, smoothies, kokos.
Dost jsem pila CocaColu s umělými sladidly, teď už se jí ani nedotknu.
 Běhám.

Nyní mám migrény jen po velkém duševním vypětí, po stresu a s tím jsem se ještě nenačila pracovat :/ Navíc rychle přejdou a já funguji dál. Někdy si pomůžu Algifenem. Tahle transformace mi hodně pomohla duševně i tělesně. Držím palce.

tini
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 1 inzerát 03.05.18 22:34

Rovnez doporucuji Sumatriptan, napise obvodak, mozna te prozene neurologii, EEG apod. Jinak nic nepomuze na stresovou a zavislou na cyklu, zbytek jde zmirnit naprostou pravidelnosti spanku, vstavani, jidla, kafe apod. Vyhybat se velkemu zvyseni a poklesu hladiny cukru, blikani svetel nadmernemu hluku.

matkapluku87
Povídálka 16 příspěvků 03.05.18 22:38

Taky se s bolestí hlavy potýkám, někdy mě to drží i tři dny. Moc s tím nejde normálně fungovat. Někdy zabere Algifen, ale většinou nic. Všichni mi doporučují více odpočívat, ale jak to mám dělat s dvěma malými kluky? 8o

ludmilaadamkova
Kecalka 378 příspěvků 03.05.18 22:46

Pravidelnost, preventivne magnesium, pit, nestresovat se pri zachvatu sumatriptan da se kombinovat s cipkama proto bolesti. Jinak analgetika jako takova me tedy nepomahali vubec a to ani ty na předpis.

ŠárkaPu
Kecalka 220 příspěvků 03.05.18 23:28

Taky trpím na migrény, vždy mě drží 3 dny. Léky nepomáhají. Zkoušela jsem i různé tinktury a nic. Ale jak píše @PeknyVlasy rapidně pomohlo vysadit HA, ta mi to hodně zhoršovala. A také jím hodně semínek, ovoce a zeleniny a je to lepší. Snažím se mačkat i různé body na hlavě a rukou a někdy to taky pomůže. Jediné co mi teď během posledních dvou měsíců zabralo je, že si doma dělám kombuchu. Po té mě migréna přešla během pár hodin, až jsem koukala.

-Evka-
Závislačka 3512 příspěvků 04.05.18 06:31

Což se takhle poradit s lékařem?
Každý jsme jiný a reagujeme jinak. Někomu pomůže to, druhého ono, někomu nic.

Monulecka
Povídálka 22 příspěvků 04.05.18 06:49
@ŠárkaPu píše:
Taky trpím na migrény, vždy mě drží 3 dny. Léky nepomáhají. Zkoušela jsem i různé tinktury a nic. Ale jak píše @PeknyVlasy rapidně pomohlo vysadit HA, ta mi to hodně zhoršovala. A také jím hodně semínek, ovoce a zeleniny a je to lepší. Snažím se mačkat i různé body na hlavě a rukou a někdy to taky pomůže. Jediné co mi teď během posledních dvou měsíců zabralo je, že si doma dělám kombuchu. Po té mě migréna přešla během pár hodin, až jsem koukala.

HA už neberu co nejsem s přítelem co už je nějaký rok cca.. :/

@-Evka- píše:
Což se takhle poradit s lékařem?
Každý jsme jiný a reagujeme jinak. Někomu pomůže to, druhého ono, někomu nic.

U doktora jsem s tím byla i na neurologii.. projde mi ze na to proste kaslou.. ????

-Evka-
Závislačka 3512 příspěvků 04.05.18 07:00

@Monulecka Netuším jaký je přístup vašeho lékaře. I když jsem hodně zhoršená několik let a beznadějný případ, léky mi dělají problém, tak se prostě snažíme najít alespoň něco, co pomůže. Vzájemně spolupracujeme jak já, tak neurolog i obvodní lékař.

Vím, co je to krutá bolest, kdy člověk díky migréně nepohne ani malíčkem u ruky a ani nemůže bolestí promluvit slovo. natož si přivolat pomoc a bez pomoci sedí ochromeně několik hodin, než někdo přijde a pomůže zavolat pomoc či podat léky ve formě injekce.

Monulecka
Povídálka 22 příspěvků 04.05.18 07:10
@-Evka- píše:
@Monulecka Netuším jaký je přístup vašeho lékaře. I když jsem hodně zhoršená několik let a beznadějný případ, léky mi dělají problém, tak se prostě snažíme najít alespoň něco, co pomůže. Vzájemně spolupracujeme jak já, tak neurolog i obvodní lékař.Vím, co je to krutá bolest, kdy člověk díky migréně nepohne ani malíčkem u ruky a ani nemůže bolestí promluvit slovo. natož si přivolat pomoc a bez pomoci sedí ochromeně několik hodin, než někdo přijde a pomůže zavolat pomoc či podat léky ve formě injekce.

Tak takový exotram se mi povedl v nen nejhorším období kdy jsem měla šílený stresy.. migrény mi začaly cca dva roky zpět, do té doby jsem trpěla jen klasickou bolesti hlavy z menstruace nebo nemoci, kdy stačilo si vzít ibalgin 200 a bylo to pryč.. :) no a začala jsem pracovat s lidmi a to je jako mor, od té doby tohle proste.. nejhorší to bylo prace jak říkáš a to bylo před měsícem bylo to strašný.. přišla jsem o práci, nějaký dluh na krku kvůli bývalému (který jsem zvladala splácet dokud byla o prace ), nebo zaměstnavatelce co mi neplatila mzdu no a problémy se sousedy atd atd.. bylo to strašný.. nemocná a vše najednou opustil mě tehdejší přítel kvůli jiné s dítětem no a už jsem myslela ze to nedám. To jsem fakt ležela a jediný pohyb byl ze jsem letěla zvracet. Jak já si myslela ze pro mě skončil život :) :think:

Monchichik
Ukecaná baba ;) 2261 příspěvků 04.05.18 07:27

Beru sumatriptan a zároveň s ním apo-ibuprofen, ten gelový, bez něj mi to vždycky nezabralo, tohle je jistota, většinou do půl hodiny dobrý.

ludmilaadamkova
Kecalka 378 příspěvků 04.05.18 07:28

Kdyz to tak ctu tak jsem rada ze na me zabira ten sumatriptan.. neni to analgetikum primo by mel zabranovat migrene. Stahuje cevy a jeste blojuje trojklanny nerv.

Smoulinkacz
Povídálka 17 příspěvků 04.05.18 12:54

Ja na migreny trpim od 8 let, kdy jsem mela velkou nehodu a uraz hlavy. Nezabira zadny lek dokonce ani ty na predpis na migrenu jedine co mi aspon trosku pomuze je hodit se psychicky do pohody, lehnout si k nejakemu odpocinkovemu filmu hodim si mokrej hadr na hlavu hodne piju a zaspim to :)

Uživatel je onlineadmin
Extra třída :D 10459 příspěvků 04.05.18 17:14

Dobrý den,
mrzí mě, čím procházíte. Migréna je šílený trápič. :(
Doporučuji k přečtení tady na eMiminu deníček Když život řídí migréna (má dvě pokračování). V komentářích tam zaznívá řada zkušeností a tipů, co komu pomohlo - třeba něco z toho zabere.

Držím Vám palce, :srdce:
Monika

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Já jsem muslim, tohle si nechte! Egyptský gólman odmítl pohár pro hráče utkání

Brankář egyptské fotbalové reprezentace Muhammad Šanáví na sebe upozornil... číst dále >

Taclík z Dukly 61 chtěl utajit svatbu s Pavlou. Udělal ale jednu chybu!

Herec Marek Taclík, který exceloval v roli jednoho z horníků v Dukle 61, je v... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Jak snížit hladinu cukru v krvi? Jezte vlákninu, na smažené zapomeňte

Zvýšená hladina cukru v krvi je příčinou řady zdravotních problémů. K udržení... číst dále >

Reklama