Nesnesitelná zimomřivost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 15:46
Nesnesitelna zimouhrivost

Ahoj snad najde tady radu, a nebo vase zkilusenosti.Jsem uz uplne nervove na dne. Trpim abnormalni zimouhrivosti, a nkdy jsem na to netrpela.Vse je asi mesic zpatky po zanetu mocovyho mechyre.pote mi nasly prilotilatky na borelie a prelecena mesic doxybene a dalsi tyden opet to same a duomo na 14 dni. podle krve jsem zdrava, a uz nemam ani protilatky…Uz nevim kam se obratit. ubiji me to:-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ou
Kelišová 5185 příspěvků 13.12.16 16:08

Pokud jste z klinického hlediska zdravá, tak bych se obrátila na ajurvédu a nebo čínskou medicínu - právě s prohříváním a vnitřním ohněm pracují.

Jezte a pijte spousty zázvoru, skořice, hřebíčku a nebo chilli. Kupte a neb navařte zásoby silného kuřecího, či hovězího vývaru a noste si ho sebou v termosce místo čaje a popíjejte ho, pěkně horký, jen trošku osolený. Ideálně pokud bude kořeněný právě zázvorem, skořicí, česnekem chilli a podobně - něco jako vývar na pho, či jinou asijskou polévku.

Zkusila bych taky co udělá pravidelná návštěva sauny a trošku zvýšit pohyb.

čistě preventivně bych také jako upravu mikrobioty po antibiotikách bych si začala hlídat víc vlákniny - kromě klasiky, jako jsou celozrnné obiloviny a více luštěnin by to chtělo tak dvě lžíce namočených či pomletých slizutvorných semínek denně (chia/len/psy­llium/bazalka/včel­ník).

Ou
Kelišová 5185 příspěvků 13.12.16 16:10

Jo a je potřeba pořádně jíst, spíš výživná, než lehká jídla.

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 13.12.16 16:18

Promiňte, že to sem pletu, ale „zimouhrivost“ (zimouhřivost?), to je nějaké skutečné slovo? Google je z něj též vedle. :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 16:21

@Ou pohybu mam prave hodne a prijdu z prace s nemuzu se zahrat.Vadi me prechody do zimy atd. Myslim zda to nemohou byt hormony..v lete jsem mela samovolny potrat s naslednym zanetem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 16:22

@ireeenka nemoznost se zahrat

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 13.12.16 16:25
@Anonymní píše:
@ireeenka nemoznost se zahrat

Ano, to je zimomřivost, to znám.
Ale nevěděla jsem, jestli je to jen překlep, nebo jestli i toto slovo existuje, ptž na googlu jsem nic nenašla, ale připadá mi, že už přede mnou někdo tohle slovo někdy použil.

Anelaba
Stálice 75 příspěvků 13.12.16 16:27
@ireeenka píše:
Promiňte, že to sem pletu, ale „zimouhrivost“ (zimouhřivost?), to je nějaké skutečné slovo? Google je z něj též vedle. :think:

spíš zimomřivost, ne? :lol:

Puchatka
Kecalka 183 příspěvků 13.12.16 16:34
@Anelaba píše:
spíš zimomřivost, ne? :lol:

Ne, zimouhřivost opravdu neexistuje :lol: ale bavím se :)

tery16
Kelišová 6523 příspěvků 56 inzerátů 13.12.16 16:44

Vyšetřoval někdo štítnou žlázu? Manžel zimou nikdy netrpěl, ale loni v zimě si pořád stěžoval. Až mě bylo divný, že v běžných zimních teplotách vytáhl i tu nejteplejší bundu, co jindy vezme 3× za zimu. Díky jiným příznakům se pak přišlo na hypofunkci štítné žlázy, ale ta zimomřivost je u toho taky.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 13.12.16 17:34

Zdravím, měla jsem zimomřivost celý listopad, pomáhala jen horká vana, někdy jsem musela opakovat třikrát za den… :roll: A dostatek tekutin prý upravuje tělesnou teplotu do normálu, tak jsem hodně pila. Srovnalo se to samo. Taky jsem dříve zimomřivostí netrpěla, a poslední roky… :,(

_BBQ_s
Echt Kelišová 9316 příspěvků 13.12.16 18:17

Telo se dava dohromady po zanetu, dejte tomu cas nez se dostane zpatky do svych koleji.

marggitt
Stálice 64 příspěvků 13.12.16 19:41

A štítnou žlázu máte v pořáddku? Mně se pořád všichni smáli, jak jsem zimomřivá, vždy nosím tak o jednu vrstvu víc než ostatní atd. No a pak mi zjistili hypofunkci štítné žlázy, dostala jsem prášky, trochu to pomohlo i na ten věčný pocit chladu, ale taky žádný zázrak :)

Muzz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 16:57
@Anonymní píše:
Ahoj snad najde tady radu, a nebo vase zkilusenosti.Jsem uz uplne nervove na dne. Trpim abnormalni zimouhrivosti, a nkdy jsem na to netrpela.Vse je asi mesic zpatky po zanetu mocovyho mechyre.pote mi nasly prilotilatky na borelie a prelecena mesic doxybene a dalsi tyden opet to same a duomo na 14 dni. podle krve jsem zdrava, a uz nemam ani protilatky…Uz nevim kam se obratit. ubiji me to:-(

Tak někteří lidi jsou zmrzlejší, to je dané postavou, stejně jako jiní jsou třeba horkokrevní, typicky silnější lidi, ale někdy i dosti štíhlí. Druhá věc je, že člověku je zima, když je v těle nějaká i slabá infekce. Močový měchýř, dýchací cesty, různé infekce. Infekce se třeba vyléčí, teploty (mírné) už dávno nejsou, ale stále je zima. Tady to je věc času, zotavit se zcela po nějaké infekci trvá déle. Asi jak u hojení ran, za deset dní to sroste na vyndání stehů, pak ještě třeba 3 týdny, než lze jít do práce. Ale ta jizva dál pracuje, půl roku a trošku i poté. U infekcí podobně, tělo je nějak oslabené. Pak jsou i slabé infekce, kvůli kterým člověk nemusí mít teplotu, jen trošku rýma nebo zarudlý krk a hlavní problém je ten pocit zimy. Takže asi být v teple, šetřit se, určitý mírný pohyb vede k zahřátí organismu. Pokud to je po té nemoci, časem to přejde, ale může to nějakou dobu trvat, týdny nebo klidně pár měsíců. Ještě další věc je, jestli bylo vyléčení boreliozy kompletní.

Eemii
Neúnavná pisatelka 17007 příspěvků 14.12.16 17:01

A mas v poradku psychiku? Aby te zimomrivost dostala na uplne nervove dno, jak pises, mi prijde trochu moc. ;)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >