Nesnesitelné bolesti - PROSÍM O RADY

Anonymní
31.7.20 09:23

Nesnesitelné bolesti - PROSÍM O RADY

Zdravím všechny, možná mi zde někdo poradí, protože už nevím co dělat…ve 20 ti letech mi byl odstraněn žlučník kvůli kamenům a před asi necelými 3 týdny jsem měla záchvat, který jsem původně přirovnávala k žlučníkovému (bylo mi sděleno, že se to může opakovat), silná paralyzující bolest na hrudi a nadbřišku vystřelující do zad a trochu i do ramen, zabral lék na bolest algifen. Vše se opakovalo po asi 4 dnech a opět zabral lék na bolest. Navštívila jsem tedy svou doktorku, která tvrdila (bez vyšetření), že se jedná o gastroezofageální reflux a nasadila léky Emanera 1× denně. Bohužel záchvat se opakoval od té doby ještě 5× a z toho jsem jednou jela i na pohotovost, kde mi tedy lékař udělal UTZ a odebral krev s tím, že je vše v pořádku a na UTZ nic neobvyklého nevidí a tvrdil také, že se jedná o gastroezofageální reflux. Řekl mi, že mám tedy léky Emanera brát 2× denně a po týdnu užívání by měly bolesti ustoupit plus dodržuji přísnou šetřící dietu. Bohužel týden uběhl a záchvat se opakoval již třikrát :roll: chystám se teď navštívit opět lékaře s tím, že asi budu trvat na gastroskopii jinak nevím, už jsem z toho fakt zoufalá, protože i když beru léky a držím dietu tak je mi alespoň jednou denně zle od žaludku a záchvaty se stejně opakují :roll: prosím měl by někdo nějakou radu, zkušenosti?
Ještě bych doplnila, že před prvním záchvatem jsem dost trpěla na silné nevolnosti a bolesti žaludku hlavně ve večerních a odpoledních hodinách. Jinak mám odmala citlivější trávení a žaludek takže sem tam mě bolí žaludek odjakživa, ale toto bylo každý den :zed:
Děkuji všem za rady. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1083
31.7.20 09:34

Nenech se odbyt. Po odstraneni zlucniku muze dochazet k ruznym komplikacim. Nejlepdi by byla hospitalizace, kde by ti udelali ruzny vysetreni. Tohle by sis mela vydupat. Klidne prehanej u obvodacky. Kdyby ti nechtela dat zadanku, nevahala bych zmenit doktora. Drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19704
31.7.20 09:42

A co slinivka? tu na uz kontrolovali? v krvni jsi zánět neměla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.7.20 09:42

Přesně, nenech se odbýt, jela bych klidně jinam nebo na pohotovost. Já mám se žlučníkem taky trápení (bez algifenu v kabelce neodcházím z domu) a dozvěděla jsem se od Mudr., že kameny mohou být i ve žlučovodech (který potom vlastně nahrazuje funkci žlučníku) a dělat ty samé záchvaty, jako ve žlučníku. Tak to bych trvala ještě na RTG, protože tam mohou být kameny vidět taky. Prostě domoct se ještě jiného vyšetření než UTZ.
A byla jsi jen u obvoďáka nebo jsi šla přímo na gastroentrologii? Třeba tady u nás v Hradci, žádanka být k odborníkovi nemusí, můžeš jít rovnou.
Já už jsem pár vyšetření pro děti nebo manžela musela opravdu vyhádat… být Tebou neváhám. toto, co píšeš normální není.
Jo a prosím Tě co to je ten gastroezofageální reflux?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
31.7.20 09:44
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, možná mi zde někdo poradí, protože už nevím co dělat…ve 20 ti letech mi byl odstraněn žlučník kvůli kamenům a před asi necelými 3 týdny jsem měla záchvat, který jsem původně přirovnávala k žlučníkovému (bylo mi sděleno, že se to může opakovat), silná paralyzující bolest na hrudi a nadbřišku vystřelující do zad a trochu i do ramen, zabral lék na bolest algifen. Vše se opakovalo po asi 4 dnech a opět zabral lék na bolest. Navštívila jsem tedy svou doktorku, která tvrdila (bez vyšetření), že se jedná o gastroezofageální reflux a nasadila léky Emanera 1× denně. Bohužel záchvat se opakoval od té doby ještě 5× a z toho jsem jednou jela i na pohotovost, kde mi tedy lékař udělal UTZ a odebral krev s tím, že je vše v pořádku a na UTZ nic neobvyklého nevidí a tvrdil také, že se jedná o gastroezofageální reflux. Řekl mi, že mám tedy léky Emanera brát 2× denně a po týdnu užívání by měly bolesti ustoupit plus dodržuji přísnou šetřící dietu. Bohužel týden uběhl a záchvat se opakoval již třikrát :roll: chystám se teď navštívit opět lékaře s tím, že asi budu trvat na gastroskopii jinak nevím, už jsem z toho fakt zoufalá, protože i když beru léky a držím dietu tak je mi alespoň jednou denně zle od žaludku a záchvaty se stejně opakují :roll: prosím měl by někdo nějakou radu, zkušenosti?
Ještě bych doplnila, že před prvním záchvatem jsem dost trpěla na silné nevolnosti a bolesti žaludku hlavně ve večerních a odpoledních hodinách. Jinak mám odmala citlivější trávení a žaludek takže sem tam mě bolí žaludek odjakživa, ale toto bylo každý den :zed:
Děkuji všem za rady. :)

Něco podobného kdysi zažívala moje starší ségra, nakonec po X vyšetřeních se přišlo na to, že to byla slinivka, ségra tehdy hodně zhubla a jak se dlouho hledalo co to může být tak skončila až na kapačkach, určite se nenech odbít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.20 09:46

@ka2ka zánět v těle dle krve nebyl a slinivka prý taky v pořádku dle UTZ :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.20 09:51

@Pohodovka2019 když jsem jela na tu pohotovost tak to bylo přímo na gastroenterologii právě…jinak ten g. reflux je, že v žaludku je chlopeň, který by měla držet žaludeční šťávy a natrávenou potravu na místě, ale u lidí s refluxem nedoléhá tak jak má a žaludeční šťávy se dostanou do jícnu a to pak může způsobovat ty bolesti tím vlastně jak se dostanou do jícnu…toto by měla spolehlivě potvrdit nebo vyvrátit gastroskopie takže sice se mi na to nechce (už jsem to zažila s tím žlučníkem) a je to hnus, ale je to potřeba tak to nějak budu muset přetrpět :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.20 09:53
@kalie píše:
Nenech se odbyt. Po odstraneni zlucniku muze dochazet k ruznym komplikacim. Nejlepdi by byla hospitalizace, kde by ti udelali ruzny vysetreni. Tohle by sis mela vydupat. Klidne prehanej u obvodacky. Kdyby ti nechtela dat zadanku, nevahala bych zmenit doktora. Drzim palce :hug:

To by bylo asi nejlepší jenomže mám doma miminko a bohužel si nemůžu dovolit jít na několik dní do nemocnice :? Jinak děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
31.7.20 10:01
@Anonymní píše:
@Pohodovka2019 když jsem jela na tu pohotovost tak to bylo přímo na gastroenterologii právě…jinak ten g. reflux je, že v žaludku je chlopeň, který by měla držet žaludeční šťávy a natrávenou potravu na místě, ale u lidí s refluxem nedoléhá tak jak má a žaludeční šťávy se dostanou do jícnu a to pak může způsobovat ty bolesti tím vlastně jak se dostanou do jícnu…toto by měla spolehlivě potvrdit nebo vyvrátit gastroskopie takže sice se mi na to nechce (už jsem to zažila s tím žlučníkem) a je to hnus, ale je to potřeba tak to nějak budu muset přetrpět :roll:

No tak to bych byla taky pro tu gastroskopii, i když je to hnus, ale vydržet se to dá. Zase to za to stojí, budeš mít jistotu. Tak držím palce ať je dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.20 10:18

@Pohodovka2019 děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
35838
31.7.20 14:36

Před tím, než budeš trvat na nějakém vyšetření, si zodpověz otázku, co od toho očekáváš. Jaké onemocnění, zachytitelné gastroskopicky, by mohlo tyto potíže způsobovat?
Jestli nevíš, protože nejsi lékař, tak si raději nech poradit a nechtěj GSK jen kvůli tomu, že to je vvyšetření, které zrovna náhodou znáš, týká se břicha a tvoji známí ji již měli.

Na gastru bys rozhodně sledována měla být, myslím si, že by od věci nebylo ani kardiologické vyšetření a na závěr vyšetření neurologa, ale jaké přístroje se na Tebe mají použít, to už bych nechala na nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3055
31.7.20 16:26
@Anonymní píše:
@Pohodovka2019 když jsem jela na tu pohotovost tak to bylo přímo na gastroenterologii právě…jinak ten g. reflux je, že v žaludku je chlopeň, který by měla držet žaludeční šťávy a natrávenou potravu na místě, ale u lidí s refluxem nedoléhá tak jak má a žaludeční šťávy se dostanou do jícnu a to pak může způsobovat ty bolesti tím vlastně jak se dostanou do jícnu…toto by měla spolehlivě potvrdit nebo vyvrátit gastroskopie takže sice se mi na to nechce (už jsem to zažila s tím žlučníkem) a je to hnus, ale je to potřeba tak to nějak budu muset přetrpět :roll:

Ahoj, já byla na gastroskopii vloni (2 měsíce každé ráno zvracení, neustálé nevolnosti…, na gastroskopii našli jen duodenogastrický reflux - návrat žluči do žaludku, dostala jsem lék Kinito a za měsíc jsem byla bez problémů), jinak pokud bys na gastroskopii šla, tak doporučuji nechat si píchnout midazolam (Dormicum), já si zákrok vůbec nepamatuji, přišlo mi to úplně v pohodě. Pak jsem tam asi 20 minut odpočívala v křesle a pak jsem v pohodě šla domů. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama