Batole 21 měsíců nespí

3802
18.3.10 13:29

Nespi

Ahojte Devcata,

mam 21mesicniho chlapecka a mame naprosto katastroficke noci. Uz skoro tri nedele se v noci porad budi, prevaluje se, poknourava. Spinka ve sve postylce, kterou mam prirazenou uplne u sve postele. Kdyz se vzbudi uplne, treba ctvrt hodiny place, chce k nam. To jsme i vyzkouseli, ale bylo to jeste horsi. Byla jsem odpurce spani deti v posteli rodicu, ale ted kdyby to fungovalo, sla bych do toho. Jenze ani to nepomaha.
Vecer krasne usne sam, vezme si sve spinkaci medvidky, polozim ho, pohladim, odejdu a maly krasne usne. Vubec nevim, proc se takhle budi. Nic ho netrapi, zoubky mu nerostou. Dnes v noci byl vzhuru dve hodiny, nejdriv chvilicku plakal, tak jsem ho vzdycky pohladila. Pak prestal, jen tak sedel v postylce, hral si z dudlikama, povidal si. Pak usnul neklidnym spankem, takze ja jsem dnes vzhuru prakticky od dvou od rana. Nakonec se vzbudil pred sestou hodinou, mi s pritelem byli uplne grogy a Stepanek sama legrace.
Kdybych tak vedela, co ho v noci trapi. Premyslim, jestli bychom ho uz nemeli presunout do jeho pokojicku, ale nevim.
Prosim o nejake napady a zkusenosti, jak zvladnout tohle nespaci obdobi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15062
18.3.10 13:31

Já bych ho zkusila přesunout… možná ho rušíte, jak se v noci převalujete, on může mít zrovna lehčí fázi spánku a je vzhůru… Nám to s Helenkou pomohlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
18.3.10 13:35

uz jsem tak napul rozhodnuta, ze to zkusim. Dam mu jeste jednu dve noci a kdyz se to nezlepsi, asi ho chuderu odsunu. Jak uz jsem si zvykla, ze spinkal celou noc, tak me to nespani ted uplne nici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.10 14:28

Tiež som mala postieľku prirazenú pri mojej - teraz je otočená len nohami - zadnou stranou- ku mne,takže na malého vidím ale nerušíme sa - malý sa teraz tiež začal nad ránom budiť,má 26mesiacov,predpokladám že zuby-stoličky.Knučí ako šteniatko, robím mrtvého brouka,vždy po chvilke zaspí.Keby sa rozplakal určite vyskočím-prikryjem, pohladkam, dám napiť vody- to všetko bez slova - nám sa to osvedčilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
irinek
18.3.10 15:16

Třeba se mu můžou zdát i nějaký opakující se sny. Našemu jsou také dva roky a teď se začal budit, u nás je to stoličkama.

• Nahlásit
  • Citovat
3802
18.3.10 15:31

Ty sny me take napadly, zoubky jsem vyloucila. Moc bych chtela pomoci nejen sobe, ale i jemu. Dnes vyzkousim dat ho spat bez spaciho pytle, uz je mu akorat, tak se mu v tom treba spatne prevaluje. Jenze on je puntickarsky ritualista, tak to bude asi problem, kdyz mu pytel neobleknu.
Vzdycky sem tam meli nejake spatne obdobi na spani, ale vzdy to bylo jen par dni. Ty tri nedele me uz nici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
18.3.10 20:27

Obdobný problém s nočním buzením a brekotem jsme absolvovali před pár dny. Myslím si, že v našem případě to bylo z přemíry zážitků z dětského maškarního karnevalu (celkem jsme byli na 3 karnevalech a bylo z toho 14 dní nespavosti).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9045
18.3.10 20:35

Tak my jsem na tom podobně, Kačce je 20 měs. a tohle trvá asi týden, jako u vás - usne bez problémů, ale pak se pořád budí, napít, dudlíka, je neklidná, převaluje se, nastěhuju si jí k sobě, to vždy pomáhalo, teď je to snad ještě horší, ale zpátky jí už nedostanu :-( …ráno se budí cca o hodinu dřív, to zatím přičítám většímu světlu po ránu :wink:

Nespavost se zubama ale vypadala jinak :nevim: , takže těm to taky nepřičítám…při nemoci to vždy trvalo dva tři dny hrozné noci, pak paráda, tohle už se táhne na mj vkus doela dlouho, a když čtu, že u vás už tři týdny :roll:

Malá se trochu vyspí, zbytek dospinká po obědě, přes den má energie na rozdávání, ale já jsem z toho kaput, noc spím tak zpoloviny,pak ani nestačím zabrat, budí se někdy i po půl hodinách :evil:

asi se k příčině stejně nedobereme…naštěstí u dětí je všechno vždy jen dočasné…jen to někdy trvá :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
19.3.10 10:38

Tak na dnesek to bylo lepsi, spinkal bez toho spaciho pytle. Budil se, ale vzdy sam po chvilce zase zabral, zadne placici a sedici sceny. Uvidime dneska.

Perma: jak jsi psala o tech karnevalech, tak me napadlo, jestli nema chuderka divoke sny ze cviceni. Zacli jsme tam chodit, vzdy prvni chvilky proplakal, ale pak byl nadseny. Vcera uz ani neplakal a rovnou sel na vec.

Ifco: to znam, i kdyz toho maly moc nenaspi, je nabity enrgii, coz nechapu, pac ja jsem taky po tech nocich uplne kaput.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama