nespí přes den.

1102
11.1.08 13:41

nespí přes den.

Ahoj maminky chtěla jsem se zeptat od kdy děti nespí přes den. Malému je rok a půl a už dva dny stávkuje že spát nebude klidně hodinu v postýlce dovádí a nezbere. Je sice pravda že začal spát dýl ráno budí se tak do 9 a když přes den neusne ,tak v 7 večer už spí.Kdy jste přestali spát přes den vy? Mě se zdá na to aby přes den nespal dost malý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1235
11.1.08 13:47

Ahoj,
to je fakt individuální, ale poku chceš vědět, jak je to jinde,tak třeba náš Mates ještě po obědě spí a jsou mu tři roky. Ovšem kamarádky holčička od roku a dvou měsíců nespí a večer chodí až kolem osmé.
Kdysi jsem hlídala chlapečka, který ještě v pěti letech spával po o přes tři hodiny!!! A je normální!!! :lol: :lol: :lol:
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
11.1.08 13:50

Dračice spí všechny.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
11.1.08 13:55

Z toho si nic nedělej. My jsme se v létě přestěhovali a malá přestala okamžitě spát, bylo jí 2,3 měsíce. Od té doby spí jen sporadicky, když se utahá.
Občas pomohlo, když jsem šla spát s ní.
Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
11.1.08 13:58

Náš Kuba je taky schopný ještě dnes usnout, když ne po obědě, tak odpoledne jistě :) , ale snažím se, aby nespal, večer pak není k uspání.
Tobiáš nespí zhruba od roku a půl.
Je to opravdu velmi individuální, kamarádka chlapeček přestal spát po o asi v devíti měsících :? .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
11.1.08 14:00

Ahojky! Jak už psaly holky, tak je to asi hodně individuální, ale myslím že nejdůležitější je hodně utahat…a taky mě napadlo, že většinou ve školce chodí děti po obědě spát, takže si myslím že je na to ještě malý nespat po obědě. Mě když holky nejdou odpoledne spát, tak už jsou kolem pátý děsně protivný, že je stejně dám spát a pak straší do půlnoci :lol: já se řídím tím co nejvíc utahat, takže pořád je nechávám chodit…a zatím to funguje 8) nevím jak bych to bez toho jejich spaní zvládla, to by mě muselo klepnout :lol:

""http://lilypie.com/pic/080111/JMnf.jpg":http://lilypie.com/…111/JMnf.jpghttp://b3.lilypie.com/FGpLp1/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
11.1.08 14:18

Ahoj,

holka mi nespí po obědě od 2,5 let. Nešlo s tím nic udělat. Když jsem šla s ní, tak jsem byla tuhá dřív já a ona stejně nespala, takže jí spát prostě nedávám.

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
11.1.08 15:36

Tak Dany přestal spát a to mu ještě nebyl ani rok a půl. Tedy spal,ale tři hodiny mu trvalo než zabral,a to s ním tam vždycky někdo musel být a pak spal necelou hodinku. A jelikož v reále usnul tak kolem čtvrté či páte hodiny,což nemělo cenu protože pak zase spal špatně v noci. Takže jsme odpolední spaní odbourali a je nám všem tak nějak líp :roll: :wink: Chodí spát v osm až devět a vstává tak kolem sedmé až osmé.A spí relativně dobře. Na to,že ho přes den pořád mám za zadkem,takže nemám ani chvíl klidu jsem si už nějak zvykla :roll: Hrozím se školky,pokud ho tam budou nutit poobědě spát :roll:
/jo a někde jsem četla,že i když dítě třeba nespí,je dobré mu po obědě dopřát klidovou činnost v postýlce…ze začátku jsme to tak dělali ale teď už ne/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
11.1.08 16:28

ahojky

spici deti-to je ruzne :lol: Syn nespi od roku,ale ja ho jeste tak pul roku nutila a v postylce musel po obede byt,jako aspon ten odpocinek,ale kdyz ji v tom svem odpocinku preskocil po hlave dolu,tak uz bylo po odpocivani :lol:
Vecer musi a musel vzdy jit v osm,ale driv to bylo s velkym protestem(a hodinu a dve si v posteli jeste radil(ted uz je zvykli lezet,alespon komentuje a zpiva:)

Ted kdyz by nemusel jit v osm do postele,vydrzi do noci,aniz by druhy den spal dyl nebo potreboval dospat.

V 16mes.jsem si obehla skolky,ktera to bude pro nas ta nejlepsi,kde se nespave deti toleruji.A nasla :wink:

Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6908
11.1.08 17:56

Ahoj,

náš mladej po o nespí od cca 2 a 2 měsíců a ještě se to utvrdilo odebráním dudlíka. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na „šrumec po celý den“, ale teď už moc oceňuju volný večer. Když náhodou odpoledne vytuhne (v autě, mhd, vyjímečně u tv), tak máme rodeo klidně do 22 hod. Jinak chodí ve 20 a mezi 8-9 vstává. Vyhovuje to celé naší rodince:-)
S nástupem do školky se režim upraví zase jinak. Vstávat budeme dřív, takže třeba spánek po o začne zase potřebovat. Klid po o dodržujeme - pohádka v tv, čtení nebo se jen tak povalujeme na sedačce:-)

Já bych to nějak nehrotila, třeba si za pár dnů přijde na to, že ten spánek po o prostě potřebuje:-) Nenutila bych ho do spaní, ale poskytla mu „prostor“ k odpočinku.

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1315
21.1.08 11:02

Ahoj,

moje cácorka (6 m) nespí přes den skoro vůbec, resp. vytuhne dopo u kojení, ovšem za 20 min je vzhůru, odpo to samý. V kočárku už kouká všude kolem sebe a nezabere a nezabere a když tak o5 jen na chviličku (zlaté kočičí hlavy na náměstí !) - tj když to přeženu, přes den spí MAX hodinu, ale zato v 7 večer usíná okamžitě a bez řečí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.08 09:07

Ahojky, naše malá teroristka úderem šestinedělí přestala spát ve dne, spí tak 2-3krát půl hodinku a večer usne tak kolem 9h a po max 3h je prvně vzhůru a pak po 1.5-2h celou noc do 6h. Takže já ani nevím, co to je, když mimi spí třeba po obědě hoďku a víc :) Každé mimi je jiné a já už to neřeším, tělo si zvykne a malé to minimum spánku zjevně stačí. Přeji hodně prospaných hodin :) Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama