Nestejnoměrná velikost plodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gina
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 12.11.14 17:37
Nestejnoměrná velikost plodu

Zdravím všechny, mám k vám dotaz. Jsem 38+5, dnes jsem byla v nemocnici v poradně a na ultrazvuku (první dítě bylo císařem a o druhém císaři se uvažuje), doktorka se nad výsledkem utz nijak nepozastavila, ani nevím, jestli na něj koukala, zkoumala spíš váhu a prý počkáme do termínu a pak se až dohodneme na případném císaři, ale já teď doma podrobněji zkoumám výsledky utz a průměr hlavy BPD vychází na 40+4 tt a obvod břicha na 36+2 tt, což mi přijde jako hrozně velký rozdíl. Měly jste taky některá takové velké rozpětí? Bylo to divné i doktorce na ultrazvuku, měřila to 2× a stále jí to vycházelo takto… při kontrole uzv na gynekologii ve 3. a 6. měsíci také vycházela hlava o něco větší a břicho menší, ale rozdíl mezi nimi byl tak max. týden…jsem z toho teď celá taková nesvá…

Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24215 příspěvků 12.11.14 17:40

Ano, měla jsem to úplně stejně.
Pak i měřili průtoky pupečníkem, zkoumali placentu, měřili všechno možné.
Závěr byl, že už moc neroste, ale průtoky a všechno bylo OK, bude malinký, váhový odhad 2,7kg.
Narodil se úplně normální kluk 3,2kg.

Tak uvidíš, co příště.

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 12.11.14 17:53

@Gina Já bych to tak moc neřešila. Na ultrazvuk jsem chodila od asi 30.tt. každých 14 dni, později 1× týdně, furt tam něco měřili, že má větší bříško oproti hlavičce a já nevím co všechno a mám úplně normální zdravou holčičku :kytka: A váhový odhad spletli skoro o půl kila… byl 4,6 a malá měla 4,2. Jinak první porod akutním císařem a kvůli váhovému odhadu (nad 4 kg) druhý porod plánovaným císařem.

Gina
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 12.11.14 17:56

Je to hrozný, kdyby nic neměřili, nevěděla bych nic a byla bych klidná… tak já se pokusím na to nemyslet, děkuju moc 8)

hantom
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 12.11.14 18:02

V takhle pokročilém těhotenství je to měření už hodně nepřesné. Vůbec bych to neresila :)

Marry11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 18:50

Teda jsi stejně dobrá to ti změřila hlavu na 40+4 jo? to dokázala v 38t? To přece hlavička už je pomalu napresovaná v porodním cestách a měřit jde stěží. Tím pádem dle mně to musela uplně odhadovat, nebot nemohla už poamlu vidět obrys té hlavičky ne? Tak proto docela musel být ten roztpyl bříško jde vidět snáž to tak rychle nespadne dolů prvně jde hlavička. Určitě to bude dobré neboj se.
mně odhladly váhu stěží 2.5 kg odrozeno za 1 hodinu a malá měla 2740 ono je ot nepřesné a hlavička ji tedy nešla vůbec změřit nikdy po 34tt byly to veliké odhady a malování.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >