Nestíhám s jedním dítětem

43
5.6.21 01:55

Nestíhám s jedním dítětem

Ahoj maminky,

stále nestíhám a nevím, co dělám špatně. Mám skoro tříletého chlapečka. Je moc hodný, úžasný, rád mi pomáhá, hraje si i sám… Bydlíme v domě asi 1000 m2, zahrada je téměř bez práce. Uklizený dům je pro mě moc důležitý. 1× týdně tedy dělám celodenní úklid, každý den poklízím, asi 2× týdně vysávám nebo vytírám. Ostatní dny žehlím, peču, obden vařím, když je chvilka, dělám věci, které při úklidu nestíhám nebo je není potřeba dělat tak často. Malý si chce se mnou skoro celý den hrát, takže mi všechno trvá mnohem déle. Doháním to pak po večerech. Když usne, poklidím, občas si stihnu zacvičit, osprchuji se… A najednou je skoro jedna hodina ráno. Manžel mi dnes řekl, že se odcizujeme, protože nejsme vůbec spolu. Dřív jsme spolu usínali, koukali na tv, povídali si. Vlastně spolu trávíme jen víkendy. V sobotu i v neděli jedeme celá rodina někam na výlet. Vůbec nechápu, jak můžou maminky stíhat domácnost a víc dětí, večer být s manželem, odpočívat, číst si, některé i pracují… Opravdu Vám budu vděčná za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32410
5.6.21 02:40

Dum 1000 m ctverecnich? To asi ne…
Jinak doporucuji omezit uklid… jednou tydne vysat vytrit uplne staci, krome nejakych lokalnich krizovek.
I zehleni se da hodne omezit. Zbytecny zrout casu.

Příspěvek upraven 05.06.21 v 02:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
5.6.21 02:40

No to nechapu, ja vzdy stiham plno serialu na Netflixu a od 8 vecer jsem jen s mužem. Zkus někoho na úklid. I když já vysávam každý den… co třeba roboticky vysavac? A žehlím jen košile

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8440
5.6.21 04:25

@Myš32 omez ten úklid, žehlení. Zbytečný žrout času. Porid si robotický vysavač s vytíráním. Pak to pořádně budeš dělat jednou za čas.

K čemu ti je, že večer gruntujes, když ti pak manžel řekne, že se odcizujete? To je ten úklid opravdu důležitější? A jinak pokud máš dům opravdu 1000m2, tak to je obří vila. Tam bývají hospodyně nebo uklízečky. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
5.6.21 05:18

Ono a tak velký barák by to chtělo pomocnici, ono když bude trochu nepořádek, svět se nezboří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14982
5.6.21 05:21
@veria píše:
Dum 1000 m ctverecnich? To asi ne…
Jinak doporucuji omezit uklid… jednou tydne vysat vytrit uplne staci, krome nejakych lokalnich krizovek.
I zehleni se da hodne omezit. Zbytecny zrout casu.Příspěvek upraven 05.06.21 v 02:41

To bude preklep. Asi chtela napsat 100 m2 :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
5.6.21 06:20

@Myš32 Ja moc nechapu, co uklizis kazdy den pres den, po vecerech a jeste k tomu 1× tydne generalne 8o? My teda mame na podlahu robota a diky susicce se zehli jen kosile apod. A nepecu. Ale s uklidem pomuze i chlap - tvuj vse nechava na tobe? :think:

Obecne ma den 24 hodin a vse se stihnout neda. Takze je zivot o prioritach. Taky bych chtela stihat dve deti, pect, v noci byt sexualni dracice a ve dne mit vystajlovany byt a uces. U me jsou prioritou deti a vecer manzel.

Uz mam deti dve, ale dokud jsem mela jen trileteho syna, travili jsme cele dopoledne venku, na hristi, v lese, v muzeu…Pak uvarit obed, po obede si spolu cist. Poklidila jsem kuchyni a vzdy neco navic - treba WC. Odpoledne jsme si hrali doma. Koupal muz a kdyz jsme syna ulozili, meli jsme vecer pro sebe. Hodinu jsem delala veci do prace a pak jsme byli s muzem :nevim: Vlastne dost veget. Ted je to horsi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17105
5.6.21 06:52

1000m2? Asi chyba, pokud ne najdi si uklízečku, nebo tu si najdi i tak.
Máme jen byt, 100m2, 2apul letou dceru, chodim s ní 2×denne ven, kazdy den vařím, 3×tydne peču, uklizim, vytiram a luxuju, 3kocky tak musím a večer ještě koukám na telku s manželem. Nějak nechápu co ti trvá do 1 ráno. Navic teď čekám druhé, tak počítám, že po narození to bude teprve blázinec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
5.6.21 07:10

Pokud máte tak velký barák, tak předpokládám, že máte dostatek financí. A to znamená pořídit si robotický vysavač, sušičku a paní na úklid. Když si někdy jídlo objednáte, taky se svět nezboří.
Dítě bude malé jen jednou.
A víš co? Já si taky zvládnu číst a studuju dálkově VŠ, s manželem koukneme na film nebo se přitulíme, s malou jsme převážně venku a ještě máme psa… ale není pro mě důležité mít doma naklizeno jako z časopisu. Ale to je o prioritách a zvážit je musíš ty sama :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.6.21 07:15

To mate penzion, ne :lol: tak to chapu, ze to jen přelíznout zabere hodiny. Jinak no, kdyz je rodina doma, tak se nasviní a napráší :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6192
5.6.21 07:32

@Myš32 Večer po 20h zásadně neuklizim, nevarim, to už je čas který patří odpočinku. Práci v domácnosti se snaž usnadnit, žehlit není potřeba, vařit na dva dny, péct jen když je na to čas. Jednou týdně děláš celodenní úklid??? To si neumím představit, co bych celý den každý týden uklizela, hrozne promarneny čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16701
5.6.21 07:45

Děláš si to sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14944
5.6.21 07:53

@Myš32 Víš, ono je to o prioritách. ty ženy, které si užívají, čtou, odpočívají, studují, tak ty nemají naklizený byt, že by se dalo jíst z podlahy, případně na to mají paní na úklid. Já si myslím, že spokojený partner je fakt důležitější než naklizený dům. Nám teda do bytu již roky chodí jednou týdně paní na úklid, která i žehlí těch pár kousků, které neprojdou přes sušičku. Nákupy jídla objednávám online, nežehlím, protože mám sušičku. A když mám volno, tak se radši kouknu na seriál, než abych řešila nějaká smítka na zemi. Zkus změnit své vnitřní nastavení ohledně uklizeného domu. Velmi se ti uleví a najednou budeš mít spoustu času. A zvaž i další domácí pomocníky typu robotický vasavač. Teď už dělají i vytírací roboty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17570
5.6.21 08:08

On se ten barák z rozházených hraček nezboří…co nezvládnu poklidit během dne nechám na další den..a pokud je opravdu potřeba, manžel buď pomůže s úklidem nebo zabavením dětí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14317
5.6.21 08:19

Tady záleží na tom, jestli je uklid v podstatě Tvuj koníček (a pak nevadí, že to děláš cely večer, ale samozřejmě je blbý, ze se mu venuješ na úkor partnera), nebo to bereš jako nezbytnou otročinu, která Tě zdržuje od života. Znám oba případy. koníček prostě omez a vyčleň si čas na muže. Pokud otročíš, je to horší a bude to chtít přenastavit v hlavě, což bude dřina. V podstatě to souvisí s vnímáním sama sebe a sve hodnoty, rekla bych. Ja jsem ta mama, co si čte, odpočívá, šije, maluje…protože muj volný čas je nadřazen vypulírovanemu bytu… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat