Neštovice 5-měsíčního miminka?!!!

Taz
630
10.7.08 21:26

Neštovice 5-měsíčního miminka?!!!

Ahojky! Tak jsem právě zjistila, že se mi asi dělá pásový opar. Zítra běžím k dr… Ale to co mě ted opravdu trápí, je můj 5-timěsíční klouček… Pravděpodobně dostane neštovice…Není už kojený… :cry:
Nejsou neštovice příliš nebezpečný, když je takhle malý?

Děkuju…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
10.7.08 21:34

Ahoj, asi něco lítá vzduchem. Manžel taky sedí doma s pásovým oparem. Dr. říkala, že to od něj pravděpodobně nechytí. Přirovnávala to k AIDS - je to vir uvnitř člověka. Nechytá se to jako chřipka vzduchem. Máme přísná hygienická opatření a zatím se držíme a modlíme, aby už to bylo pryč. Náš malý má 6 měsíců - přeji brzké uzdravení. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
2733
10.7.08 22:18

ahoj, já chytla poprvé pás.opar před vánocemi, mladší syn měl 3 měsíce. Jedno ložisko jsem měla přímo pod prsem, kde při kojení míval ručičku…jak jsem to zlistila, snažila jsem se na to dát vždy plenu nebo tak, ale v noci jsem to neuhlídala, (beru si ho do postele). a starší syn v té naší posteli talky končívá…nechytl neštovky ani jeden, dr. taky spíš řekla, že je to pouze teoretické, že by chytl neštovky, prý by se ta tekutina z puchýřků musela nějak dostat třeba na jeho ruku a tu olíznout-musel by puchýřek rozškrábnout…a to si přece člověk dává bacha…
jinak kámošky malá nekojená ve 3 měsících měla neštovky a v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
268
11.7.08 07:53

Ahoj, dle zkušenosti -čím menší dítko tím lepší průběh(malej měl 8 týdnů).
Manžel taky trpívá pádovým oparem a ta "zpětná " možnost chycení neštovic z oparu není moc reálná.
Vir neštovic zůstává v těle a pak teprv je pravděpodobný výskyt oparu, kdykoliv v průběhu života.

Neštovice probíraj holky na nemocech mimin pořád dokola. Tak koukni ještě i tam na rady.
JaneK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Taz
630
11.7.08 09:43

Děkuju mooooc všem za rady a podporu. Už nejsem tak hysterická jako včera večer… :lol: Jo, jak je člověk zdravotník a něco dostane, chová se jako blbec… :lol: Dr. taky povídal, že to malej zřejmě nechytí… :wink:
Navíc to zatím vypadá, že to nebude tak hrozný ani u mě, tak snad bude malej v poho, a když ne, tak si to aspon odbude........ :wink:

Ještě jednou díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
11.7.08 10:08

Asi je fakt něco ve vzduchu, já mám taky teď pásový opar, už asi třetí týden a průběh byl hodně mírný. Malý zatím neštovice nedostal, tak snad jsme to přečkali v pohodě. Je mu už 8 měsíců a dr říkala, že kdyby náhodu ty neštovice dostal, tak se nic neděje. Tak přeji všem brzké uzdravení :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama