Neštovice - dát do školky či ne?

Anonymní
15.11.15 10:57

neštovice dát do školky či ne

Ahoj, v týdnu se ve školce ukázalo, že tam má jedno dítě neštovice, mám tam dceru 3 letou a doma 2 měsíční miminko, ted nevím, jestli se dcera mohla nakazit, za jak dlouho by se to ukázalo? v pátek to bylo ve šklce vyvěšené, že tam jsou neštovice, v pátek už to dítě co to má nešlo do školky. bojím se, aby to nedostala ta nejmenší co mám doma. nevím, zda zítra starší dát do školky nebo ne? pomůže to něčemu, když zůstane doma a půjde až ve středu? asi ne, že?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4472
15.11.15 11:00
@Anonymní píše:
Ahoj, v týdnu se ve školce ukázalo, že tam má jedno dítě neštovice, mám tam dceru 3 letou a doma 2 měsíční miminko, ted nevím, jestli se dcera mohla nakazit, za jak dlouho by se to ukázalo? v pátek to bylo ve šklce vyvěšené, že tam jsou neštovice, v pátek už to dítě co to má nešlo do školky. bojím se, aby to nedostala ta nejmenší co mám doma. nevím, zda zítra starší dát do školky nebo ne? pomůže to něčemu, když zůstane doma a půjde až ve středu? asi ne, že?

kvůli miminku bych nedala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24439
15.11.15 11:00

Ten jeden den nic nespasí.
Nejvíc infekční jsou děti těsně před výsevem pupínků - takže do styku s nákazou dcera už určitě přišla, otázka, jestli opravdu onemocní.
Inkubační doba je až 3 týdny myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29114
15.11.15 11:01

Nedala bych.Ale s tím nebezpečím neštovic počítej minimálně do konce března, epidemie bývají právě koncem zimy a začátkem jara.To ale neznamená, že se jindy nevyskytují.

No ale já bych to udělala tak, že bych tříleté dítě, které nemělo neštovice, ze školky prostě na čas stáhla. Moje by tam teda ani nezačalo chodit, počítám, že miminko se narodilo někdy v září. Šlo by za rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26309
15.11.15 11:03

Rozhodně nepomůže, když si dceru necháš doma do středy, jak tam jsou neštovice, tak to pojede až do Vánoc, kdy budou děti padat jedno za druhým. Máme je ve školce taky a ve škole to bylo stejné. Pravidelně v listopadu začaly neštovice a zastavilo se to až s Vánocemi. Neštovice jsou infekční už před výsevem pupínků.
Dcerku bych si nechala doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6112
15.11.15 11:05

Jestli musíš do práce, tak samozřejmě dej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
15.11.15 11:11

Inkubacka az tri tydny, infekcnost nejvyssi pred vysevem, tohle nemas sanci ovlivnit, pokud dite do skolky chodi. Bud stahnout uplne a modlit se, ty tri tydny, aby se nevysela a pak si oddechnout a do skolky nevracet nebo s nestovicemi pocitat.
Dcera po te skolce nejak touzila, ze jsi ji tam strcila hned ve 3 letech, kdyz jsi stejne doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2427
15.11.15 11:12

Je to asi vlastně jedno, s nákazou už do kontaktu přišla. Nejvíc infekční jsou neštovice před výsevem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8690
15.11.15 11:12
@Anonymní píše:
Ahoj, v týdnu se ve školce ukázalo, že tam má jedno dítě neštovice, mám tam dceru 3 letou a doma 2 měsíční miminko, ted nevím, jestli se dcera mohla nakazit, za jak dlouho by se to ukázalo? v pátek to bylo ve šklce vyvěšené, že tam jsou neštovice, v pátek už to dítě co to má nešlo do školky. bojím se, aby to nedostala ta nejmenší co mám doma. nevím, zda zítra starší dát do školky nebo ne? pomůže to něčemu, když zůstane doma a půjde až ve středu? asi ne, že?

ne, pokud zůstane doma jenom do středy, tak to ničemu nepomůže. jednak neštovice jsou infekční už před výsevem, takže pokud byla s nemocným dítětem v kontaktu ve čtvrtek, tak je možné, že už je nakažená. a i kdyby ne, tak inkubační doba je tři týdny, tedy za zhruba ty dva-tři týdny budou padat ty děti, které se teď nakazily a samozřejmě budou v té době infekční. takže pokud je nenakažená (což nevíš), tak by ta izolace podle měla větší smysl tak až za dva týdny. pokud tedy to nakažené dítě byl momentálně ojedinělý případ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
15.11.15 11:15

Neštovic e jsou infekční už před výsevem, takže těžko odhadneš, kdo ji kdy nakazí. Když pujde až ve středu, tak už ničemu nepomůžeš a hlavně se dá očekávat další vlna neštovic za tři týdny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9224
15.11.15 11:16

Přesně tak, neštovice jsou infekční už před výsevem, takže dcera už do styku přišla. Inkubační doba je 1-3 týdny, takze pokud jí chceš nechat doma, tak min. měsíc, ale stejně už onemocnět může. Dvouměsíční mimi by mělo být chráněné protilátkami ještě od tebe z těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70785
15.11.15 11:30

@AnastazieB Což je otázkou, zda a jak silné ty protilátky zakladatelka má…

Jinak já bych te´d dítko do školky na týden dala a stáhla ho před očekávaným termínem nakažlivosti těch, co se stihly nakazit. A uvidí se, buď onemocní nebo ne a pokud ne, tak bych ji nechala doma, dokud to školkou neprojde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2777
15.11.15 11:43

Bohužel, naše malá je dostala aniž bych věděla, kde jsme se s nimi setkali. Malá šla normálně do školky a večer jsme byli dokonce na návštěvě u miminka (6 týdnů), až před spaním jsem zjistila, že má na zádech pupínky :nevim: Hned druhý den jsme šli k doktorce a potvrdila neštovice, což byl čtvrtek. Takže od pondělí to vlastně roznášela a nevěděl to nikdo. Dítko si nech doma, ale počítej s tím, že to opravdu neovlivníš. Doktorka mi řekla, že miminko by do půl roku onemocnět neštovicemi nemělo. Asi bych trochu separovala dítko i od miminka, jinak fakt nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2777
15.11.15 11:45

A ptala se zda maminka měla neštovice, pokud ano, tak by právě měla předat protilátky miminko, a je jedno zda kojí nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
15.11.15 11:45
@Anonymní píše:

dala bych ji v pohode na zimu jsou nejlepší my je mely v lete a mazec :pocitac: není pravilo ze se musí nakazit ;) mala je mela kdyz malymu byly 4 mesice a nenakazil se vůbec a to jsem nedělala zadny opatreni ;)

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama