Neštovice, já ve 2.trimestru

917
20.4.17 19:29

Neštovice, já ve 2.trimestru

Ahoj děvčata, synek - 8 let má od pondělka neštovice. Já nevím, zda jsem je prodělala. Mamka jednou říká, že jo a pak že neví.. Volala jsem tedy k dr a ta mi řekla, že kartu od dětský doktorky má celou a že tam o neštovicích nic nemám. Ale že se ten záznam mohl jen zatoulat… Takže prej na krev.. Na protilátky.. Že bych měla kluka někam dát, ale kam asi? Rodiče bydlí 250 km a už týden jsem s ním v kontaktu. Říkám si, že jestli to mám chytnout, asi s tím už nic neudělám… Máte některá podobnou zkušenost? Měly by neštovice vliv na miminko? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23090
20.4.17 19:31

Ahoj, odvážet ho je dle mě zbytečné… Jestliže je od pondělí osypaný a plus ještě počítej cca tři dny zpět, kdy už byl infekční, tak teď to ztrácí důvod. To spíš už infekční přestane být tím, jak pupínky zasychají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
20.4.17 19:33

On právě v podělí měl jeden pupínek, to mě ještě nenapadlo, v úterý teplotu a odpo u dr už pupínky.. ani by to nešlo ho odvézt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
20.4.17 19:36

Ted uz s tim nic neudelas. pravdepodobne jsi je mela..pokud ne, tak 2. Trimestr je nejmin rizikovej :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
20.4.17 19:37

No snad ta krev dopadne dobře..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1827
20.4.17 19:39

@mayunka Neštovice jsou infekční od posledního dne inkubační doby, tudíž pokud je od pondělí osypaný, tak infekční je od neděle. Izolace podle mě nemá smysl. Ve 2. trimestru by to nemělo být rizikové. Blbý je první trimestr (vrozené vady) a hlavně poslední cca měsíc těhotenství - čím blíž porodu tím hůř (novorozenec se rodí s neštovicema). Ale jako chápu, že mít neštovice v těhotenství nebude příjemná záležitost, takže držím palce ať je nedostaneš. Co se týče protilátek, tak je to dle mě zbytečné. Léčit se to stejně nedá, takže maximálně zjistíš to jestli je můžeš dostat nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22558
20.4.17 19:40

Přesně tak, teď už je pozdě. Ale pro klid duše bych na tu krev šla. Mohla jsi je prodělat třeba i tak, že o tom nevíš. Moje holky měly třeba bezva průběh a ta prostřední měla 7 pupínku a jinak nic - nemít je před tím starší, asi si toho ani nevšimnu. A myslím, že je fakt prodělala, potkala je pak ještě několikrát.
Tak přeji, ať je to OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
20.4.17 19:40

Tak pokud jsi s nim tyden v kontaktu tak tu nejvetsi infekcnost uz ma syn za sebou. Ted jste jiz s nejvetsi pravdepodobnosti v dobe kdy nove pupinky jiz nepribyvaji a spis zacinaji zasychat. Takze teoreticky jsi jiz v inkubacni dobe. Davat syna ted nekam pryc je tedy jiz zbytecne. Nestovice jako takove na mimco mit vliv nebudou. Druhy trimestr je bezpecny. Dostane akorat protilatky pres placentu. Rizikove jsou nestovice tesne pred porodem. Blbe je to ze u dospelych mivaji nedtovice horsi prubeh nez u deti- stran vysokych teplot a vyssi riziko komplikaci. Takze budes vic ohrozena ty nehlede na zda jsi nebo nejsi tehotna. Protilatky te muzou uklidnit pokud je mas pozitivni. Pokud budou negat alespon budes vedet ze se mas vic hlidat a pri prvnich priznacich letet na infekcni. Cim driv se zaleci tim mirnejsi prubeh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
20.4.17 19:44

To je pořád něco… chjo.. no on to chudák má ve vlasech, v puse, všude… Tak snad to bude ok, když jsem čekala jeho, byla jsem ve 20tt na operaci se slepákem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.17 19:57
@mayunka píše:
Ahoj děvčata, synek - 8 let má od pondělka neštovice. Já nevím, zda jsem je prodělala. Mamka jednou říká, že jo a pak že neví.. Volala jsem tedy k dr a ta mi řekla, že kartu od dětský doktorky má celou a že tam o neštovicích nic nemám. Ale že se ten záznam mohl jen zatoulat… Takže prej na krev.. Na protilátky.. Že bych měla kluka někam dát, ale kam asi? Rodiče bydlí 250 km a už týden jsem s ním v kontaktu. Říkám si, že jestli to mám chytnout, asi s tím už nic neudělám… Máte některá podobnou zkušenost? Měly by neštovice vliv na miminko? Děkuji

Ahojky,.. ( anonym proto aby mě nepomluvila známá o které budu psát ). Když jsem byla v prvním trimestru, tak jsem jela na návštěvu k babičce a ta mi říká - jsi si jistá že tam chceš jít? Kluci mají neštovice.. Tak jsem volala gynekologa… a ten říká - v žádném případě! Vy je sice už mít nemůžete ale plod můžete velmi vážně poškodit. Ale jak píšu- byla jsem v 1. trimestru.. Nevím jak je to v dalším.

• Nahlásit
  • Citovat
650
20.4.17 19:58
@Anonymní píše:
Ahojky,.. ( anonym proto aby mě nepomluvila známá o které budu psát ). Když jsem byla v prvním trimestru, tak jsem jela na návštěvu k babičce a ta mi říká - jsi si jistá že tam chceš jít? Kluci mají neštovice.. Tak jsem volala gynekologa… a ten říká - v žádném případě! Vy je sice už mít nemůžete ale plod můžete velmi vážně poškodit. Ale jak píšu- byla jsem v 1. trimestru.. Nevím jak je to v dalším.

No tak dobrovolne snad nejde zadna tehotna do styku s nestovicemi bez ohledu na to, jestli je mela nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
20.4.17 20:02

@mayunka Druhý trimestr je na neštovice nejlepší, to hrozí nejmíň rizik. A jinak když já to kdysi zjišťovala (děti měly neštovice, když jsem byla v pátem měsící s posledním), tak jsem se dočetla, že v případě, že člověk neštovice neprodělal, je možné i těhotnou za těchto vyjímečných podmínek proti neštovicím naočkovat. Takže v tvém případě test na to, zda jsi neštovice prodělala, je k něčemu:

http://www.ulekare.cz/…enstvi-33047

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
20.4.17 20:15
@Anonymní píše:

Dobrovolne bych nesla, ale jak to udelate..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
20.4.17 20:42
@Anonymní píše:

Já bych na návštěvu taky nešla, pokud bych nevěděla, jestli jsem vúči neštovicím imunní či nikoliv. Ale ne kvůli tomu, že to chytí plod, pokudnechytím neštovice já, tak jak by to mohl chytit ten plod, přes břicho? Pokud měla pozitivní protilátky, tak to znamená jen to, že v sobě daný virus má a pokud by u ní došlo k poklesu imunity, mohlo by se stát, že se jí objeví pásový opar. Nicméně, to, že někdo prodělal neštovice, nevypovídá o tom, jestli je chytí nebo nechytí znova. Existují totiž vyjímky, které neštovice za svůj život prodělají dvakrát. Já jednu takovou znám. Mně v těhotentsví uklidnila doktorka tím, že jsem rok předtím prodělala pásový opar, což znamená, že mám daný virus pořád v sobě a tudíž i protilátky a neštovice už chytit nemůžu (jestli se může znovu objevit pásový opar ovšem netuším).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
20.4.17 20:47
@Amys píše:
Já bych na návštěvu taky nešla, pokud bych nevěděla, jestli jsem vúči neštovicím imunní či nikoliv. Ale ne kvůli tomu, že to chytí plod, pokudnechytím neštovice já, tak jak by to mohl chytit ten plod, přes břicho? Pokud měla pozitivní protilátky, tak to znamená jen to, že v sobě daný virus má a pokud by u ní došlo k poklesu imunity, mohlo by se stát, že se jí objeví pásový opar. Nicméně, to, že někdo prodělal neštovice, nevypovídá o tom, jestli je chytí nebo nechytí znova. Existují totiž vyjímky, které neštovice za svůj život prodělají dvakrát. Já jednu takovou znám. Mně v těhotentsví uklidnila doktorka tím, že jsem rok předtím prodělala pásový opar, což znamená, že mám daný virus pořád v sobě a tudíž i protilátky a neštovice už chytit nemůžu (jestli se může znovu objevit pásový opar ovšem netuším).

Tak mi drzte palce :) dekuji a dobrou noc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama