Mohla jsem se nakazit neštovicemi od dítěte, které jsem potkala?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pocker
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 03.04.19 12:45
Neštovice v obchodě

Ahoj holky, dneska jsem byla ráno nakoupit a pořád se kolem mě motal kluk s neštovicemi, měl je natřené pudrem, ale lítal tam, jak kdyby ani nemocný nebyl :zed:
Kolem maminky s kočárkama, důchodci..jako nechápu tu matku, co tam tahá nemocné dítě s takhle infekční nemocí. Sama jsem neštovice prodělala jako dospělá, ale přece se bojím nákazy. Měla jsem neštovice, ale měly slabý průměh. Je možné že je můžu chytit znovu a nakazit 2 malé děti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
veria
Nadpozemská drbna 25376 příspěvků 03.04.19 12:47

Ne, nemůžeš.

BaMaK
Závislačka 3021 příspěvků 19 inzerátů 03.04.19 12:54
@pocker píše:
Ahoj holky, dneska jsem byla ráno nakoupit a pořád se kolem mě motal kluk s neštovicemi, měl je natřené pudrem, ale lítal tam, jak kdyby ani nemocný nebyl :zed:
Kolem maminky s kočárkama, důchodci..jako nechápu tu matku, co tam tahá nemocné dítě s takhle infekční nemocí. Sama jsem neštovice prodělala jako dospělá, ale přece se bojím nákazy. Měla jsem neštovice, ale měly slabý průměh. Je možné že je můžu chytit znovu a nakazit 2 malé děti?

Je jen velmi mLa pravděpodobnost, že bych je chytila znovu, zvlášť pro tak malém kontaktu. Na druhou stranu by bylo fajn, kdyby je chytili tvoje děti, protože v dětství bývá průběh lehčí, než v dospělosti. A pokud je matka sama, nemá hlídání… Tak jak to má udělat? Nechat mslicha samotného? Nebo nejíst? New každý má zázemí a podporu okolí. Pokud ti vadil, mohla jsi jít pryč ty. Ani to nemusely být neštovice. Pudrem se mohou mazat i jiné kožní potíže.

Příspěvek upraven 03.04.19 v 12:55

Ennny
Závislačka 3607 příspěvků 03.04.19 12:55

Ne nemůžeš a nebuď hysterická .

katyna1984
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 03.04.19 12:56

Nehledě na to, že neštovice jsou infekční jen pár dní, pak už se jen hojí.

Kriss Tina
Extra třída :D 10163 příspěvků 03.04.19 12:57

Ne, pokud si je prodělala budeš mít protilátky, navíc to dítě by na tebe muselo vyloženě prskat.

ka2ka
Extra třída :D 14928 příspěvků 03.04.19 13:03

nejspíš už ani nebyl infekční

prejeta_zaba
Kecalka 158 příspěvků 12 inzerátů 03.04.19 13:06

Třeba je měl už 14 dní a to už infekční dávno není, ale boláčky ještě má. To bys teoreticky nesměla nikam, infekční jsou většinou choroby ještě před propuknutím příznaků. :nevim:

Nell2
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 03.04.19 13:09
@Kriss Tina píše:
Ne, pokud si je prodělala budeš mít protilátky, navíc to dítě by na tebe muselo vyloženě prskat.

Určitě by nemuselo prskat. Moje malá je chytla v čekárně u dr. a to tam to dítě bylo půl hodiny před náma.

Ale předpokládám, že dítě už nebylo infekční když běhali po obchodě, ale kdoví..

Uživatel je onlinerenap
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 03.04.19 13:10

@pocker neštovice jsou nejvíc infekční těsně před výsevem a první dny,víš kolik takových dětí potkáš ani o tom nevíš? Kromě toho,jestli ten kluk byl napatlaný tekutým pudrem,tak už je klidně mohl mít 10-14 dní. Ten pudr to akorát zacpe a jde blbě dolů. Takže bych byla úplně v klidu,zvlášť pokud jsi je prodělala. A stejně je lepší,aby to děti prodělaly co nejdřív,pokud tedy nejsou ještě mimina,tak bych je ráda přistrčila a snažila se,aby to chytly.

TopSecret
Závislačka 4046 příspěvků 03.04.19 13:11
@pocker píše:
Kolem maminky s kočárkama, důchodci..jako nechápu tu matku, co tam tahá nemocné dítě s takhle infekční nemocí. Sama jsem neštovice prodělala jako dospělá, ale přece se bojím nákazy. Měla jsem neštovice, ale měly slabý průměh. Je možné že je můžu chytit znovu a nakazit 2 malé děti?

Ne. Uz nebyl infekcni. To by byl par dni pred pupinkama a par dni po nich. Ted uz ne. Tak nevim, co plasis :nevim:

Kriss Tina
Extra třída :D 10163 příspěvků 03.04.19 13:15

@Nell2 tak neštovice se přenáší kapenkami při přímém kontaktu :think: jak víš že dítě s nestovicema bylo půl hodiny před vama? Jsou nakažlivé i v době kdy ještě nemá vysete pupínky, takze ste je mohli chytit i od někoho kdo byl v čekárně s vama nebo kdekoliv jinde :nevim:

Babs18
Kelišová 7293 příspěvků 03.04.19 13:19

Nestovice jsou nejvic infekcni 2-3 dny pred vysevem pupinku…syn takhle nakazil neter i synovce,kdyz jsme jeste nevedeli,ze nestovice ma…to by clovek nesmel nikam…a pokud jsi je mela,je jen mala pravdepodobnost,ze je chytis…

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21140 příspěvků 03.04.19 13:22

Neplaš, chytit je téměř jistě nemůžeš když už si je měla.
Ale já teda půjdu proti proudu, protože za mě dítě s infekcí typu neštovice nemá mezi lidma co dělat. Za prvé, nikdo neví, jak dlouho je nebo není infekční, takže klidně mohl být, a za druhé, po neštovicích je imunita nemocného na bodu mrazu, takže chytí kdejakýho bacila, tělo je oslabené a měl by odpočívat a nelézt mezi lidi.

Já se teda přiznám, že syn nevytáhl paty z baráku, dokud mu všechny pupínky nezaschly :nevim: Neměl chodit na sluníčko, neměl poletovat a potit se, neměl chodit do kolektivu, prostě tak trochu karanténa… :nevim:
Asi bych nebyla odvázaná, kdyby se mi cizí dítě s neštovicemi motalo okolo kočárku s malým miminkem :think:

ka2ka
Extra třída :D 14928 příspěvků 03.04.19 13:24
@Mar__tanka1983 píše:
Neplaš, chytit je téměř jistě nemůžeš když už si je měla.
Ale já teda půjdu proti proudu, protože za mě dítě s infekcí typu neštovice nemá mezi lidma co dělat. Za prvé, nikdo neví, jak dlouho je nebo není infekční, takže klidně mohl být, a za druhé, po neštovicích je imunita nemocného na bodu mrazu, takže chytí kdejakýho bacila, tělo je oslabené a měl by odpočívat a nelézt mezi lidi.Já se teda přiznám, že syn nevytáhl paty z baráku, dokud mu všechny pupínky nezaschly :nevim: Neměl chodit na sluníčko, neměl poletovat a potit se, neměl chodit do kolektivu, prostě tak trochu karanténa… :nevim:
Asi bych nebyla odvázaná, kdyby se mi cizí dítě s neštovicemi motalo okolo kočárku s malým miminkem :think:

a pro zajímavost jak by jsi nakupovala, pokud by jsi byla matka samoživitelka, která nemá rodinu za zadkem a rozvážka jídla u vás neexistuje ?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama