Ošetřování na starší dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 19:34
Ošeřování na starší dítě

Holky jdu si k vám pro radu, asi mě spousta z vás odsoudí, že jsem neschopná, ale já už vážně nemůžu. Mám dvě dětí, starší 2,5 let(do školky nechodí),mladší 4měsíce. Starší syn chytil angínu, takže děs, brečí, fňuká, v noci se milionkrát budí, protože ho bolí v krku, mladšímu do toho toho všeho rostou zuby a podle dr i růstový spurt, takže neustale břečí, je protivný, pořád ho mám na prsu, v noci taky nespí. Já jsem úplně na dně, totálně vyčerpaná, vystresovaná, že to ten mladší chytne, prostě síla, teď když to píšu, tak u toho řvu, nejraději bych někam utekla a dělala, že jsem bezdětná, tak strasně se za sebe stydím, připadám si jak nejhorší matka, matka co selhala… :oops: Muž ten pomáhá jak se dá, jenže musí do práce, v práci mu dovolenou prostě nedají. Chtěla jsem se zeptat, vás co tomu trošku rozumí, může si vzít na staršího syna ošetřeovaní? Moc děkuji a omlouvám se za anonym

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 14914 příspěvků 02.04.19 19:43

ne může si vzít max na tebe

jita22
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 02.04.19 19:47

Podle me jo.

Heivka
Závislačka 3943 příspěvků 02.04.19 19:48

@ka2ka To asi ne když jsem měla v čudu ruku tak ošetřovačku měl muž na dítě se kterým jsem na RD protože jsem o něj nemohla pečovat. Určitě nedostane ošetřovačku na zdravou manželku.

ka2ka
Extra třída :D 14914 příspěvků 02.04.19 19:49
@Heivka píše:
@ka2ka To asi ne když jsem měla v čudu ruku tak ošetřovačku měl muž na dítě se kterým jsem na RD protože jsem o něj nemohla pečovat. Určitě nedostane ošetřovačku na zdravou manželku.

tak to asi ne nám mudr řekl že na dítě ošetřovačku napsat nemůže když jsem na rd, pouze na mě že jsem neschopná starat se o dítě

Aspera
Generální žvanilka 21960 příspěvků 02.04.19 19:51

Ona na tohle dítě nebere nic, takže by asi mohl i manžel na něj mít OČR.

Zkuste se zeptat dětské jestli to napíše.

Heivka
Závislačka 3943 příspěvků 02.04.19 19:56

@ka2ka Nemůže to napsat na dítě na které se čerpá rodičovský příspěvek, na to se ošetřovačka píše když je nemocný soběstačný, ale nemůže pečovat o dítě. Kdybych měla místo zraněného ramene zlomenou nohu a nechodící sádru tak bude ošetřovačka na mě, protože se o sebe nepostarám. Teoreticky dítě na které není čerpán RP může mít ošetřovačku druhý rodič.

Kriss Tina
Extra třída :D 10148 příspěvků 02.04.19 19:58

Zavolej si ráno k dr, ale já bych řekla že mu to napíše, nemohl by si brát na mladší, když na něj bereš rodičák nebo mateřskou ty, ale na starší už nic nepobirate :think:

ka2ka
Extra třída :D 14914 příspěvků 02.04.19 19:59
@Heivka píše:
@ka2ka Nemůže to napsat na dítě na které se čerpá rodičovský příspěvek, na to se ošetřovačka píše když je nemocný soběstačný, ale nemůže pečovat o dítě. Kdybych měla místo zraněného ramene zlomenou nohu a nechodící sádru tak bude ošetřovačka na mě, protože se o sebe nepostarám. Teoreticky dítě na které není čerpán RP může mít ošetřovačku druhý rodič.

nechápu :think:

Taciras
Extra třída :D 11418 příspěvků 02.04.19 20:01

Pokud bys sama byla nemocná a nemohla se starat, tak lze vystavit ošetřovačka na tebe, měli jsme to tak doma pár dní, když jsem měla po operaci ruky. Ale jak mi vyndali stehy, tak už jsem si musela poradit. Jinak ta OČR je opravdu na tebe jako na osobu, která je s dětmi na RD a nemůže se momentálně starat, vystaví jí tvůj lékař, nikoli lékař dětí a to fakt jen, pokud uzná, že se nemůžeš starat.

a12
Hvězda diskuse 36270 příspěvků 02.04.19 20:05
@ka2ka píše:
nechápu :think:

Ja teda taky ne :mrgreen:
Kdyz jsem byla v porodnici, tak pritel dostal ošetřovačku na me, ikdyz jsem byla v porodnici, aby se mohl starat o starsiho :think:

nika-o
Nováček 10 příspěvků 02.04.19 20:08

Myslím si, že manžel na starší dítě může mít OČR, na starší nic nepobíráš. Ale osobní zkušenost nemám, je to jen můj pohled na věc. Mrkni na totohttps://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/davky/osetrovne.htm
Zavolej ráno k dětské a uvidíš a pokud nevyhoví, tak bych si to ještě ověřila na příslušné Správě sociálního zabezpečení.

Kajak18
Kecalka 415 příspěvků 02.04.19 20:10

Za mě jo. My brali v podobném případě OČR na starší dceru, tenkrát dva a půl roku. Na syna už od státu žádný peníze nedostáváš, takže tatínek může jít na OČR. Paragraf by si nemohl vzít pouze na mladší dítě, protože na toho bereš ty rodičák nebo mateřskou.

Heivka
Závislačka 3943 příspěvků 02.04.19 20:12

@ka2ka Já to měla tak že s poraněným ramenem se postarám o sebe (jídlo, oblečení, hygiena) ale nepostarám se o osmiměsíčního kojence. Takže kdybych nebyla na RD tak bych měla nemocenskou z práce, ale muž by ošetřovačku nedostal protože by nebyl důvod. Ale protože se starám o dítě a kvůli zranění nemohu tak muž ošetřovačku má, ale ne na mě, ale na to dítě o které se nemůžu postarat. Snad je to už trochu srozumitelnější.

ka2ka
Extra třída :D 14914 příspěvků 02.04.19 20:24
@Heivka píše:
@ka2ka Já to měla tak že s poraněným ramenem se postarám o sebe (jídlo, oblečení, hygiena) ale nepostarám se o osmiměsíčního kojence. Takže kdybych nebyla na RD tak bych měla nemocenskou z práce, ale muž by ošetřovačku nedostal protože by nebyl důvod. Ale protože se starám o dítě a kvůli zranění nemohu tak muž ošetřovačku má, ale ne na mě, ale na to dítě o které se nemůžu postarat. Snad je to už trochu srozumitelnější.

no a náš mudr na dítě očr nevystaví i když se já nemůžu starat musí ho vystavit moje mudr na mě

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama