Neteř nepřijala rozvod rodičů

Anonymní
29.12.19 17:10

Neteř nepřijala rozvod rodičů

Dobrý večer všem. Mám jeden dotaz. Jedná se o moji neteř. Je jí třináct let a její rodiče jsou deset let rozvedení. Všimla jsem si, že se s tím asi nesmířila. Pořád si přeje, aby se maminka s tatínkem dali dohromady, i když ti mají už jiné partnery. Nevím, jak to vnímala jako dítě. Mezi mnou a bratrem je velký věkový rozdíl, tudíž jsem jejich rozvod já moc nevnímala. Máte s tím nějakou zkušenost. Mrzí mě, že se trápí. Bratr se o tom se mnou nechce moc bavit, není na tyhle věci kolem citů a podobně. Děkuji za každý komentář. Prosím o anonym. Chodí sem příbuzná.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22165
29.12.19 17:16
@Anonymní píše:
Dobrý večer všem. Mám jeden dotaz. Jedná se o moji neteř. Je jí třináct let a její rodiče jsou deset let rozvedení. Všimla jsem si, že se s tím asi nesmířila. Pořád si přeje, aby se maminka s tatínkem dali dohromady, i když ti mají už jiné partnery. Nevím, jak to vnímala jako dítě. Mezi mnou a bratrem je velký věkový rozdíl, tudíž jsem jejich rozvod já moc nevnímala. Máte s tím nějakou zkušenost. Mrzí mě, že se trápí. Bratr se o tom se mnou nechce moc bavit, není na tyhle věci kolem citů a podobně. Děkuji za každý komentář. Prosím o anonym. Chodí sem příbuzná.

To je přece normalní, že si dítě přeje, aby jeho rodiče byli spolu :nevim: Jestli máte spolu důvěrný vztah, tak si s ní promluv. Ale dohromady jí je nedáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.19 17:26

Dětského psychologa než ji bude 18 a všichni ji říkat, že je dospěla a trauma z dětství máme všichni tak přece co…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.12.19 17:32

Já bych právě nerada něco pokazila. Ona je celkově spíš taková uzavřená, tak nevím jak na to.

• Nahlásit
  • Citovat
12251
29.12.19 17:35
@Anonymní píše:
Já bych právě nerada něco pokazila. Ona je celkově spíš taková uzavřená, tak nevím jak na to.
že by měla trauma 10 let a nikdy si toho nikdo nevšiml, až ty teď po deseti letech? to se mi zdá trochu uhozené
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.12.19 17:40

@stinga spíš s tím nikdo nic nedělal.

• Nahlásit
  • Citovat
3109
29.12.19 17:51
@Anonymní píše:

Už jen pár let a děvče zjistí, jak to v životě chodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.19 17:57
@Anonymní píše:

Mám sousedku a ta má 2 děti z předchozího vztahu. S jejich otcem jsou od sebe už taky asi 10 let. Oba mají nové partnery, které obě holky milujou, všichni zúčastnění dospělí spolu vychází velmi dobře a přesto by si obě holky přály, aby mamka s taťkou byli spolu…asi je to normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.12.19 18:28

Já si právě říkám, že ve třinácti by to už mohla pochopit. Taky má svoje „vztahy“ s kamarádkami a podobně. No těžko říct.

• Nahlásit
  • Citovat
22165
29.12.19 18:29
@Anonymní píše:
Já si právě říkám, že ve třinácti by to už mohla pochopit. Taky má svoje „vztahy“ s kamarádkami a podobně. No těžko říct.

Ale vztah rodičů je pro děti zásadní. Čas měla, otázka je, jak k ní přistupují rodiče. Není potřeba z ní dělat chudinku, ale je jasné, že ji to ovlivnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.12.19 18:36

@Russet jak k tomu přistupuje maminka nevím. No brácha je spíš buran na tohle. Vždycky, když má takovou poznámku, tak protočí panenky, nebo ji jinak utne.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama