Neumím odsávat

misa5504
26.6.15 22:08

neumím odsávat

Zdravím, dneska jsem koupila odsávačku avent natural, máme s malým problém, že má pořád hlad, to prosím ve dvou a půl měsících má 6,5 kila, já mám asi méně mléka, každé kojení pije z obou a trvá to dost dlouho, večer dokrmujem asi 60 nutrilonu, protože už ze mě prostě nic nevycucne a má furt hlad. Porto mě napadlo, že pořídím odsávačku a večer ho dokrmím mojim mlíkem, které odsaju ráno, zároven doufám, že se začne tvořit trošku víc, at krmíme na jedno kojení jedno prso. Ale ono mi to nejde, nevím jestli mám divné prsa, ale jednou se mi podaří odsát 30 jednou ani kapku a přitom když zkusím rukou tak teče. Jsem asi troubelín, nemáte někdo tip, jak na to? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4621
26.6.15 22:14

Máš manuální nebo elektrickou? Jinak to je podle mě celkem běžné, taky jsem to tak měla (s manuální) asi do 4 měsíců, pak jsem koupila elektrickou a postupně jsem se z těch odsátých 20ml za čtvrt hodiny dostala na stovku za 5 minut

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22984
26.6.15 22:16

@misa5504 Odsavačka není dítě, každá ženská nereaguje na odsavačku nadojením jedné dávky mlíka. Já měla mlíka pro dítě vždycky akorát, žádné problémy s laktací a když jsem potřebovala odsát do zásoby, až budu mimi domov, tak jsem na jednu dávku odsávala na třikrát z obou prsou. :nevim:

Nemá dítě jen růstový spurt? Jak často ho kojíš? íš jistě, že má večer po kojení ještě hlad? Na kojení z obou prsou každé kojení není nic špatnýho, nevím, proč si dávat za cíl dostat se na stav, kdy budeš kojit jen z jednoho. Je to zbytečnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
misa5504
26.6.15 22:17

Mám manuální, měěla jsem půjčenou i elektrickou, ale výsledek byl podobný. Mám spíš pocit, že to nějak špatně přikládám, možná moc tlačím, já nevím, ale jsem fakt nas… :D

• Citovat
  • Nahlásit
6467
26.6.15 22:17

Nenaučila jsem se to nikdy a to jsem kojila dohromady 33 měsíců.. Zkus přikládat častěji a nebo při každém kojení vystřídat každé prso dvakrát, za tři dny by se mohla tvorba zvýšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
misa5504
26.6.15 22:21

Má hlad, u prsu se vzteká a jak si cucne nutrilonu, tak je klid. No pořídila jsem to i z důvodu, at můžu vyrazit na nákup bez prcka a zdržet se déle než hodinu. Nevím, já mám furt pocit, že mám málo mlíko, ale zároveň je mi jasné, že 3 kila od porodu nenabral z 60 ml nutrilonu denně. Mám pocit, že už mi z toho kojení hrabe :roll: :D

• Citovat
  • Nahlásit
4621
26.6.15 22:27
@misa5504 píše:
Má hlad, u prsu se vzteká a jak si cucne nutrilonu, tak je klid. No pořídila jsem to i z důvodu, at můžu vyrazit na nákup bez prcka a zdržet se déle než hodinu. Nevím, já mám furt pocit, že mám málo mlíko, ale zároveň je mi jasné, že 3 kila od porodu nenabral z 60 ml nutrilonu denně. Mám pocit, že už mi z toho kojení hrabe :roll: :D

Tohle mi malá dělala taky :roll: první 3 měsíce jsem strávila s dítětem u prsa :zed: zlepšilo se to trošku po těch třech měsících, a ůplně se to srovnalo po zavedení příkrmů v 5 měsících. Taky mi přibírala 300g týdně a furt spala, byla u prsa nebo řvala. A i s tím večerním kojením, taky jsem jí dávala večer odsáté z flašky, protože jsem ji nebyla schopná nakojit. Přeju pevné nervy, já jsem ráda, že už je to za náma :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22984
26.6.15 22:27

@misa5504 Ten nutroš mu dáváš flaškou, viď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
misa5504
26.6.15 22:36

Jj z flašky, ale očividně je mu jedno jestli pije z flašky nebo z prsa, hlavně, že něco teče. já už se příkrmy těším jak na boží smilování :D Ještě dva měsíce :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1332
26.6.15 22:36

To vypadá na bojkot kojení dik y flasce, kterou jisté dostává ten nuttilon. A pokud má dudlik, tak to může být druhá příčina. Nebo může jít o růstový spurt, dítě se snaží navýšit si laktaci a nutrilonem to jen potlačujes a laktace půjde dolů.
Jinak já měla malou prisatou do cca 6 měsíců maximálně, co 2 hodiny a jeste ji to trvalo dlouho. Kojim v jejich 15 měsících z 90% protože nechce jíst a za tu dobu se mi podařilo odsat dohromady cca 100ml, prostě některé neodsaji nic, jiné maji plny mrazak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8935
26.6.15 22:42

Taky jsem nikdy nic neodsála a malá byla obřík plně kojený v 6m s 10kg :mrgreen:

Neřekla bych, že má hlad. spíš mu jde o to, že flaška teče a u prsa se musí snažit. Takže bych kojila z obou a tu hodinku, dvě by měl vydržet. Ten, kdo ho hlídá během nákupu, mu může zkusit dát vodu na lžičku, dudlík, uspat v kočárku atd.

Zkus se hodit do klidu a neřešit, kolik jsi odsála a všechno měřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6141
26.6.15 22:46
@misa5504 píše:
Zdravím, dneska jsem koupila odsávačku avent natural, máme s malým problém, že má pořád hlad, to prosím ve dvou a půl měsících má 6,5 kila, já mám asi méně mléka, každé kojení pije z obou a trvá to dost dlouho, večer dokrmujem asi 60 nutrilonu, protože už ze mě prostě nic nevycucne a má furt hlad. Porto mě napadlo, že pořídím odsávačku a večer ho dokrmím mojim mlíkem, které odsaju ráno, zároven doufám, že se začne tvořit trošku víc, at krmíme na jedno kojení jedno prso. Ale ono mi to nejde, nevím jestli mám divné prsa, ale jednou se mi podaří odsát 30 jednou ani kapku a přitom když zkusím rukou tak teče. Jsem asi troubelín, nemáte někdo tip, jak na to? 8o

Ahoj, nějak si neumím představit, že už z Tebe miminko nic nevytáhne, to se jako pustí a řve? Vykašlala bych se na příkrm a nechala ho u prsa, jak dlouho chce…Ve 2,5 měsících má nárok, já kojila dlouho, střídala prsa :nevim: Časem se to srovnalo, ale doteď kojím z obou, jedno prso moc nechce nemá jej „rád“, tak ho má jen jako „předkrm“ :mrgreen: Pokud to takto zkusíš, nebudeš potřebovat odsávat. ;) Jinak taky odsávačkou nic ven nedostanu, tak pokud potřebuju, odstříkávám, to jde rychle a dobře… Ať je brzy líp :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
misa5504
26.6.15 22:49

Asi to fakt moc řeším, je to cvalík, takže hlady neumře. Mě ale štve, že jsem zas koupila další kravinu, kterou budu složitě prodávat :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
misa5504
26.6.15 22:52

No já řeším jen, že večer má málo jinak přes den v pohodě, ale odpoledne a večer mám asi míň mlíka. Vždycky si párktát cucne, jde vidět že tahá ale málo polyká až usne za 10 minut řev a tak furt dokola, tak jsem chtěla dopoledne odsát a večer ho tím dokrmit

• Citovat
  • Nahlásit
8935
26.6.15 22:53

@misa5504 taky ji mám a nakonec se hodila na rozmíchání lactobacilků, který jsme jí dávali a museli jsme tu kapsli někam vysypat a rozpustit a dávat jí to po lžičkách :mrgreen: jinak teda leží ve skříni

Uvidíš, jestli se časem nebude hodit. Laktace se ti ještě změní a časem třeba něco odsaješ do mrazáku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat