Reklama

Neuroborelióza - nespavost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mithiela
Povídálka 14 příspěvků 02.09.18 13:43
Neuroborelioza - nespavost

Hezký den, již několik let mě trápí nespavost a velká únava, která nemá opodstatněný základ, takže ji přikládám důsledku prodělané boreliozy před 20 lety. Máte to někdo podobně a co Vám na nespavost a únavu pomohlo? Zkoušela jsem snad vše. Děkuji za rady.

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4999 příspěvků 02.09.18 14:08

No pokud vás trápí nespavost, tak únava je pak logický důsledek té nespavosti.

Jak konkrétně jste řešila tu nespavost?
Jak zvládáte držet spánkovou hygienu? Jaké relaxační metody používáte? Jak se vám daří držet rozumný denní režim? Jaké kompenzační mechanismy stresu používáte? Máte konkrétní techniky zvládání úzkosti?

Mithiela
Povídálka 14 příspěvků 02.09.18 14:39
@Ou píše:
No pokud vás trápí nespavost, tak únava je pak logický důsledek té nespavosti.Jak konkrétně jste řešila tu nespavost?
Jak zvládáte držet spánkovou hygienu? Jaké relaxační metody používáte? Jak se vám daří držet rozumný denní režim? Jaké kompenzační mechanismy stresu používáte? Máte konkrétní techniky zvládání úzkosti?

Nespavost jsem řešila různými doplňky z lékárny,pila jsem všechny možné čaje, včetně prášků na spaní, brala jsem i antidepresiva, protože když jsem loni při práci dodělávala školu, tak jsem spala třeba jen hodinu. Relaxační metody mi nepomohly a spánkovou hygienu dodržuju. Chodím spát pravidelně, nejím na noc, po 17 hod nepiju kofeinové nápoje atd. Problém je podle mě ta infekce, kterou borelioza způsobuje. Na to nějaké relaxační cvičení nepomůže.

Ou
Závislačka 4999 příspěvků 02.09.18 14:44

@Mithiela takže jste nezkoušela všechno - to nejefektivnější, tedy psychoterapii případně pomoc na základě vyšetření ve spánkové laboratoři nic. Navíc sama tušíte, že to je spojené se zátěží a ne-zvládáním stresu.

Ano - samozřejmě že všichni léčitelé vás uvítají, a budou vám léčit neuroboreliozu co nejzázračnějšími metodami za co nejvíce peněz.

Ale daleko pravděpodobnější je skutečně neřešená úzkost či podobná témata na pozadí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 14:59

Neuroboreliozu mám za sebou, ale naopak jsem spavá a unavená k tomu. Fyzička naprosto příšerná, dnešek trávím v posteli. Je to 5 let.

Mithiela
Povídálka 14 příspěvků 02.09.18 15:07

Zkoušela jsem psychoterapii a to konkrétně mětodu uvolňování svalů a taky mi to nepomohlo. Co jsem vše přečetla o borelioze, tak mým stavům odpovídá. Momentálně, žádné stresy nemám a přesto nespavost přetrvává, tak to je divné, ne?

Mithiela
Povídálka 14 příspěvků 02.09.18 15:08
@Anonymní píše:
Neuroboreliozu mám za sebou, ale naopak jsem spavá a unavená k tomu. Fyzička naprosto příšerná, dnešek trávím v posteli. Je to 5 let.

A užíváte něco na tyto stavy nebo přímo na boreliozu?

Mithiela
Povídálka 14 příspěvků 02.09.18 15:09
@Ou píše:
@Mithiela takže jste nezkoušela všechno - to nejefektivnější, tedy psychoterapii případně pomoc na základě vyšetření ve spánkové laboratoři nic. Navíc sama tušíte, že to je spojené se zátěží a ne-zvládáním stresu.

Ano - samozřejmě že všichni léčitelé vás uvítají, a budou vám léčit neuroboreliozu co nejzázračnějšími metodami za co nejvíce peněz.

Ale daleko pravděpodobnější je skutečně neřešená úzkost či podobná témata na pozadí.

Spánkovou laboratoř jsem nezkoušela, proto

Mithiela
Povídálka 14 příspěvků 02.09.18 15:10
@Mithiela píše:
Spánkovou laboratoř jsem nezkoušela, protože je to poměrně drahé vyšetření, na které nemám finance.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 15:19
@Mithiela píše:
A užíváte něco na tyto stavy nebo přímo na boreliozu?

Pouze doplňky výživy - vitamínové preparáty. Snažím se hodně chodit. Spíš jsem se s tím naučila žít.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama