Strach z průjmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 08:10
Strach z průjmu

Zdravím, už delší dobu mě trápí jedna věc. Mám hrozný strach z toho, že mě někde mezi lidmi chytne průjem a nebude kde si dojít na záchod a já se po****. Dost často si beru imodium, ale pak se zase zacpu. Už fakt nevím co s tím, ale bojím se cokoliv sníst. Nejradši bych byla jenom na suchém rohlíku.

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8836 příspěvků 33 inzerátů 02.09.18 08:12

A ty trpis casto prujmy?

peckova
Stálice 80 příspěvků 02.09.18 08:19
@Verun83 píše:
A ty trpis casto prujmy?

Ani ne

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2008 příspěvků 02.09.18 08:26

Řešit jako kteroukoliv jinou úzkost. Tzn. psychoterapie + nacvicovani zátěžových situací.

barabrambora
Kecalka 420 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 08:27

Nemíváš úzkosti? Já jsem trpěla úzkostnou poruchou a tohle jsem měla taky. Pak už jsem nechodila ani do obchodu, protože kdykoliv jsem tam vlezla, tak mě to chytlo.

malá_holka
Kelišová 5753 příspěvků 02.09.18 08:31

a já bych si vzala projímadlo a šla do obchoďáku :nevim: čerta musíš vyhnat ďáblem :nevim: pak budeš mít takovou schizu, že se nezvednes ze záchoda, když to budeš podporovat.

Verun83
Echt Kelišová 8836 příspěvků 33 inzerátů 02.09.18 08:47
@peckova píše:
Ani ne

Tak se ti chce ze stresu? Kdyz jsi doma, tak klidecek a jakmile vylezes ven, tak uzkost/strach a myslenky na wc a pak se ti fakt chce?

peckova
Stálice 80 příspěvků 02.09.18 09:11
@Verun83 píše:
Tak se ti chce ze stresu? Kdyz jsi doma, tak klidecek a jakmile vylezes ven, tak uzkost/strach a myslenky na wc a pak se ti fakt chce?

spíš je to naopak

Verun83
Echt Kelišová 8836 příspěvků 33 inzerátů 02.09.18 09:19
@peckova píše:
spíš je to naopak

Jako nez mas jit ven?

Zkus argentum nitricum 15ch 3×3kulicky. Nebo jsem brala argentum nitricum akh. To je na stresove prujmy. Jinak beru dlouhodobe cordyceps, to je houba, a velke zlepseni. Trpivala jsem na silne uzkosti.
Jinak probiotika bio kult 14, jsou taky dobry, dost omezuji prujmy.
A nevim, zda umis pracovat s afirmacemi. Muzes si vytvorit jakoukoli, a tu si rikat. Mne to dost pomaha. Napr. Ma streva i mysl jsou klidna, nadechuji klid, vydechuji strach - u toho pomalu a zhluboka dychat. Za ty roky s uzkostma jsem se naucila maximalne ovladat. Kdyz to na me jde, uz se umim racionalne uklidit s tim, ze to je hloupost a nic mi nehrozi.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25217 příspěvků 02.09.18 09:21

Velmi častá úzkost, doporuručuji psychologa.

Ou
Kelišová 5374 příspěvků 02.09.18 09:24

Primární problém je ona úzkost, která paradoxně může vyvolat průjem.

Je tedy potřeba řešit psychiku a naučit se rozumět úzkostem a zvládat je.

Pro začátek zkuste knížky - pro základní porozumění. Je velmi pravděpodobné, že to pomůže jen trošku a bude pak potřeba jít dál a vstoupit někam do psychoterapie.

Pořiďte si obě, jsou snadno srozumitelné a vzájemně se doplňují.

https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/
https://www.kosmas.cz/…sti-a-fobii/

Naučit se úzkosti zvládat a nepřipustit aby vyrostli do takových rozměrů, že ovládají život jde, jde to v každém věku a nesmárně to pomůže ve spoustě dalších aspektů života.

držím palce.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojemné vyznání svalovce Andrey Pomeje: Přál bych si, aby se Jirka uzdravil!

Nový přítel Andrey Pomeje Petr Plaček (38) vnesl Andree Pomeje novou radost... číst dále >

Daisy Lee zveřejnila detaily veřejné soulože: Budu to dělat s mužem v masce!

Karolína Urbanová alias Daisy Lee sama sebe nazývá nejkontroverznější českou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >