Neurol při kojení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5.7.22 18:16

Neurol a kojeni uzkost

Dobrý den je tu někdo kdo se léčí s úzkostnou poruchou a bral nebo bere neurol, chci se zeptat či s neurolem někdo i kojil :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21723
5.7.22 20:01

Máš k tomu i normální antidepresiva, jsi v psychoterapii?

Jinak neurol pochopitelně přechází do mateřského mléka. Chceš nějakou bezpečnou léčbu tvých obtíží - antidepresiva, která rozpouští i úzkost, ne sedativa jako je neurol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6505
5.7.22 20:21

Nikdy bych s tím nekojila 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
5.7.22 20:46

Ne, i kvůli tomu, ze jsem ho občas musela brát, jsem nekojila. Buď se poradit s lékařem a změnit medikaci nebo nekojit (ne, není to ostuda), ale kojit s Neurolem není pro dítě bezpečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.22 21:20

Já ho právě brala i cele těhu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5581
5.7.22 21:38
@Scara píše:
Ne, i kvůli tomu, ze jsem ho občas musela brát, jsem nekojila. Buď se poradit s lékařem a změnit medikaci nebo nekojit (ne, není to ostuda), ale kojit s Neurolem není pro dítě bezpečné.

Máš zdroj toho tvrzení?

Zakladatelko, největší kapacity v oblasti psychiatrie, které se u nás speciálně věnují péči o těhotné a kojící psychiatrické pacientky, považují Neurol za kompatibilní s kojením. Existuje také mezinárodní online databáze léků drlact.com (podotýkám, že informace v ní jsou řízeny odborníky), ve které si můžeš vyhledat, jak je ten či onen konkrétní lék kompatibilní s kojením. Neurol je podle ní na základě svého složení, množství a typu látek vylučovaných do mléka stejně jako na základě výsledků nezávislých testování posuzován jako lék s „nízkým rizikem“ :

https://drlact.com/…reastfeeding

Když se zeptáš na mamaserveru na něco podobného, vždycky se plénum shodne, že kojit s psychofarmaky je úděsné riziko. Ptej se na tohle vždy odborníků, naprosto ideálně se obracej rovnou na nudz.cz, kde funguje poradna pro těhotné a kojící a psychiatrickou diagnózou. Tam najdeš lékaře, kteří mají v ruce k těm lékům a jejich vhodnosti v těhotenství/při kojení bezpočet podkladů a dají ti ke každému z nich opravdu znalý pohled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21723
5.7.22 22:13
@Holčička2 píše:
Já ho právě brala i cele těhu..

co za kreténského doktora ti to psalo?

Najdi si pořádného psychiatra a řeš to a modli se, abys už na tom nebyla závislá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
5.7.22 22:52

@SlečnaDahlia moje psychiatrička, lékaři v porodnici, lékaři v Bohnicích. Všichni mi doporučili to samé, nekojit, jelikož Neurol pro dítě nemusí být bezpečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.7.22 07:22

@SlečnaDahlia Takže myslíte že by to mohlo být bezpečné? :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
6.7.22 08:51

Kolik toho bereš za den? Já jsem kojila a brala cca 0.5 denně. Hladiny alprazolamu z Neurolu vylučované do mateřského mléka jsou nízké. Vždy je třeba ale poradit se s psychiatrem, který studoval medicínu 6 let a ne s emiminem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.7.22 08:56

@Evaavee Ahoj @Evaavee napsala sem ti prosimtě zpravu :) oky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
763
14.7.22 21:10

Mě to doktor napsal v šestinedělí, s tím, že si ho dám před spaním a pak se v noci miminko bude krmit odstříkaným mlékem z láhve někým jiným
Nemohla jsem spát a lezlo mi to na mozek.

Úplně se tedy Neurol nevylučuje.
Důležitá je tvoje pohoda…ale určitě užívat v řádech max. týdnů a nebo vyjímečně :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat