Covid těsně před porodem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.7.22 21:15

Covid těsně před porodem

Ahoj, prodělala jste některá v poslední době (aby to byl aktuální kmen) covid v závěru těhotenství?
Já mám dva týdny do termínu a včera jsem lehla s nachlazením a únavou a dnes pozitivní pcr.
Měla bych jít zrovna na monitor. A za týden znovu. Jak se tohle řeší? Do nemocnice zavolám, ale zajímaly by mě i zkušenosti a postupy odjinud. Děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7513
4.7.22 22:53

Měla jsem v půlce dubna - cca 33/34tt. Kromě ztráty čichu a rýmy mi nebylo nic. Mala je v pořádku. Já třeba na monitoru nebyla vůbec, ono se teď od toho hodně ustupuje. První a poslední byl při příjmu den před termínem když jsem přijela rodit. Pokud nemáš nějaké komplikované těhotenství, tak monitor není vylozene třeba a stačí kontrola průtoku přes utz. Je to rychlejší. At je brzy lip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5024
4.7.22 23:10

Rodila jsem s covidem 38tt. Volala jsem do porodnice, kde jsem měla mít kontrolu, aby se na mě připravili, zjistila jsem pozitivitu v pondělí a kontrola byla ve středu. Při nástupu k porodu jsem pak volala, že jedu, aby se mohli obléct do těch vesmírných mundůrů… jinak mi nic nebylo a pokoj jsem měla extra VIP, že za mnou skoro nikdo nepách. Nevýhoda byla, že jsem dostala hned dítě (potenciálně pozitivni) takže jako prvorodička bych z toho asi byla vytřepaná, díky tomu, ze to bylo druhé jsem měla svatý klídek a docela si to užila.
Edit: měla jsem omicron a ta jedna kontrola proběhla mimo standardní čas, abych se tam s nikým nepotkala. Pak mi dali instrukce, abych volala kdyby byl porod. Rodila mě jedna PA a až v samém závěru přišli v mundůrech doktoři gyn a dětský. Naštěstí to měla PA jen na dvě hoďky. Až mi ji v tom skafandru bylo líto :lol: žádná povolena osoba u porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 09:39

Díky holky. Tak mám přijít normálně na ten monitor a dají mě někam mimo všechny ostatní.

• Citovat
  • Nahlásit
5024
5.7.22 09:43
@Anonymní píše:
Díky holky. Tak mám přijít normálně na ten monitor a dají mě někam mimo všechny ostatní.

No měla bys jim určitě zavolat, že máš pozitivní PCR. Mě dali mimo standardní časy, šla jsem pak ať odpoledne, abych nebyla s ostatními v čekárně a nenakazila je… notabene teď když se nenosí roušky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41419
5.7.22 09:52
@Martha03 píše:
No měla bys jim určitě zavolat, že máš pozitivní PCR. Mě dali mimo standardní časy, šla jsem pak ať odpoledne, abych nebyla s ostatními v čekárně a nenakazila je… notabene teď když se nenosí roušky.

tak asi když píše, že má teda normálně přijít, tak tam volala, ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 10:11

Jasně, volala jsem a dají mi respirátor a vezmou mě do nějaké místnosti úplně bokem, takže bych neměla s nikým sdílet prostor mimo nějakého rychlého přechodu chodbou.

• Citovat
  • Nahlásit
5024
5.7.22 13:54
@vokishka píše:
tak asi když píše, že má teda normálně přijít, tak tam volala, ne

Tak jsem to nepochopila, no bóže :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.22 07:14
@Anonymní píše:
Jasně, volala jsem a dají mi respirátor a vezmou mě do nějaké místnosti úplně bokem, takže bych neměla s nikým sdílet prostor mimo nějakého rychlého přechodu chodbou.

To by me zajimalo jak to bude probihat. Jestli muzes byt bez respiku a jestli oni budou bez respiku a tak, das nam vedet?
Ja mam ted dost bobky z toho jak se to vyvíjí a taky ze k lekari se chodi stale bez respiku. Ja vim, ze je to neprijemny, ale po prvnim covidu mam ja i syn stale nasledky, ted jsem 21tt a proste mam nahnano. Kamaradka mi rikala, ze se na to v nemocnicich naprosto kasle. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.22 08:09

Hysterický teda nikdo nebyl, ale opravdu jsem měla respirátor - ten jsem si sama vzala u vchodu, čekat mě nechali v hale (chvilku), i když jsem původně čekala venku, a byla jsem v jedné ordinaci pro urgentní příjmy, na ambulanci. Sestřička měla taky respirátor.
Asi bych se úplně nebála, respektive bála jen jako všude jinde, protože se covid zase docela rozmáhá. Ale pokud se tenhle kmen projevuje jako běžné respirační onemocnění, což všude píšou, a já jsem ho měla dost ok - jen asi tři dny taková přešlejší, ucpaný nos a kašel, i když minule taky, a to byla delta, tak snad to většina lidí zvládne bez problémů, i v těhotenství.

• Citovat
  • Nahlásit
3282
9.7.22 08:12
@Anonymní píše:

Spíš bys to měla doma vyležet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3282
9.7.22 08:15

Jo, promiň, už čtu, že je to starý
Myslím to tak, že když na tebe něco leze a jsi unavená, je lepší to neprechazet, ale vyspat se z toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.22 08:22
@Takco píše:
Jo, promiň, už čtu, že je to starý
Myslím to tak, že když na tebe něco leze a jsi unavená, je lepší to neprechazet, ale vyspat se z toho.

To rozhodně. Akorát tahle diskuse je spíš o tom, že mám covid a zároveň kontrolu v nemocnici těsně před termínem porodu. Ta kontrola už proběhla a další taky proběhne podle plánu.

• Citovat
  • Nahlásit
57
9.7.22 08:44
@Anonymní píše:
Hysterický teda nikdo nebyl, ale opravdu jsem měla respirátor - ten jsem si sama vzala u vchodu, čekat mě nechali v hale (chvilku), i když jsem původně čekala venku, a byla jsem v jedné ordinaci pro urgentní příjmy, na ambulanci. Sestřička měla taky respirátor.
Asi bych se úplně nebála, respektive bála jen jako všude jinde, protože se covid zase docela rozmáhá. Ale pokud se tenhle kmen projevuje jako běžné respirační onemocnění, což všude píšou, a já jsem ho měla dost ok - jen asi tři dny taková přešlejší, ucpaný nos a kašel, i když minule taky, a to byla delta, tak snad to většina lidí zvládne bez problémů, i v těhotenství.

No, podle zkusenosti v mem okoli se prave neprojevuje uplne jako bezne lehke respiracni onemocneni. Je dobre, ze mate takto lehky prubeh, bohuzel takhle to nema zdaleka kazdy. Nastesti ocividne vam to dochazi, proto jste nenakracela dovnitr bez respiratoru, coz by bylo schopno udelat spousty lidi. Jen je skoda, ze vas nechali cekat.
To neni o hysterii, ale o ohleduplnosti. Preci jen i pres vas lehky prubeh, nikdy nevite, co to provede jine rodicce, nebo jejimu diteti, ci rodine. Vy jste si navic udelala test a resila to, je spousta lidi, co na test s rymou nepujde a pak si tam sedne do cekarny a je vymalovano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat