Neúspěšné třetí státnice

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11.1.22 18:25

Neúspěšné třetí státnice

Ahoj,

potřebuji radu, studuji (studovala jsem) do včerejšího dnes na UPOL, nezvládla jsem třetí termín státnice a vyhodili mě, šest státnic už mám, jen ta sedmá, měla jsem neskutečný stres, který vedl k tomu, že jsem tam asi nic moc nepředvedla, i přestože jsem se učila dva měsíce, nakonec to nedopadlo 😭 To čeho jsem se bála se naplnilo.

Stalo se Vám to, jak jste dále postupovaly? Přihlásily jste se znovu na stejný obor a nechaly uznat předměty? Pomozte, jsem v koncích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
448
11.1.22 18:27

Jaký obor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.22 18:31

@heluska1992 filologie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6029
11.1.22 18:34
@alca12345678 píše:
@heluska1992 filologie

Kterého jazyka? Jako slyšela jsem, že je UPOL drsný :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
11.1.22 18:39

Zkoušela jsi se poradit na studijním? Primárně bych dotazy směřovala tam, budou s tím mít největší zkušenosti.
Za mě je logický postup se přihlásit znova, co jde si nechat pouznávat a snad to klapne! Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.22 18:51

@Proseccová zkusím to jen se bojím, že to nepůjde, došlo ke změně akreditací už v průběhu mého studia :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
11.1.22 18:57
@alca12345678 píše:
@Proseccová zkusím to jen se bojím, že to nepůjde, došlo ke změně akreditací už v průběhu mého studia :(

Co přesně by nemělo jít? Tvůj obor pořád existuje? Pokud ano, tak se přihlásit normálně můžeš.
Mohly se změnit určité předměty apod., proto taky píšu „nech si pouznávat, co jde“ – fakt je možný, že ti neuznaj všechno (ať už kvůli získané známce, někde uznávají jen A a B, nebo kvůli administrativním změnám jako jsou ty akreditace apod.) a některý zkoušky budeš muset opakovat, popř. dodělávat nějaký předměty.
Pokud tvůj obor už neexistuje (např. jsi byla poslední ročník a nový nenabírali), přihlásila bych se buď na jinou školu, nebo si našla co nejpříbuznější obor na UPOL, zbytek postupu stejný.
Ale fakt ze všeho nejdřív zajdi / zavolej / napiš na to studijní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11927
11.1.22 19:26

A taky počítej s případným placením studia.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3319
11.1.22 19:33

Nebo možná ještě studovat dálkově ten stejný obor :nevim: a jak psala proseccová tak si zkusit zjistit jaké předměty by ti uznali, atd. Ale to už bys musela na studijním. Tam to asi budou vědět nejlíp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2165
11.1.22 19:48
@alca12345678 píše:
Ahoj,

potřebuji radu, studuji (studovala jsem) do včerejšího dnes na UPOL, nezvládla jsem třetí termín státnice a vyhodili mě, šest státnic už mám, jen ta sedmá, měla jsem neskutečný stres, který vedl k tomu, že jsem tam asi nic moc nepředvedla, i přestože jsem se učila dva měsíce, nakonec to nedopadlo 😭 To čeho jsem se bála se naplnilo.

Stalo se Vám to, jak jste dále postupovaly? Přihlásily jste se znovu na stejný obor a nechaly uznat předměty? Pomozte, jsem v koncích.

Co já vím, tak se na UPOLu se neuznávaly zkoušky starší tří let, jinak s tím problém nebyl. Ale ještě neházej flintu do žita. Vždycky můžeš podat odvolání s adekvátním odůvodněním, proč jsi zkoušku nesložila a s žádostí o ještě jeden termín (snad děkanský? :nevim: ).

Rozumím, teď je to šok, ale nic se nejí tak horké, vždycky se dá něco podniknout. A navíc nejde o život, i když chápu, že teďka je to pro tebe chabá útěcha… Přeju mnoho sil a štěstí! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19134
11.1.22 19:59

Tam budou nějaké mechanismy jak požádat o mimořádný termín.

Teď se vyspi, dej se dohromady a zajdi na studijní, ať ti poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36411
11.1.22 22:13

Je mi to líto. Ale narovinu, už tak je dnešní studium VŠ dost benevolentní i co se týče rozložení státnic, poslední státnice musí být splněna 2 roky po poslední zkoušce. Na UPOL na naší fakultě dva řádné termíny a třetí mimořádný. A každý na to prostě nemá. Těžko se to přiznává, ale je to tak. Asi bys svou energii neměla směřovat k tomu dostat se tam znovu a trápit se, ale najít si jiný smysl a tím se ubírat.

Jako poslední pokus záchrany bych zkusila bych požádat o děkanský termín, ale pravděpodobně žádný nebude, na naší fakultě UPOL je už ten třetí mimořádný. Promiň za upřímnost. Nikdy v minulosti neexistovalo vše tak benevolentně posouvat a rozkládat. Muselo se dělat vše naráz.
Na UPOL se často mění akreditace oborů, zkoušky se uznávají max. 3 roky zpětně a ještě záleží, jestli jde o zápočet, kolokvium nebo zkoušku. Nelze uznat původní předmět zakončený nižším stupněm u vyššího. Neuznávají, zkoušky z VOŠ, maximálně absolorium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.22 22:46

@Pears206 cítím to stejně, dalo mi to hodně, nebudu říkat, že ne. Jen mne mrzí, že to končí takto, i přestože jsem to doopravdy nedělala kvůli titulu, ale kvůli získání vědomostí, tak takový konec zamrzí.
Ale pokud mám být upřímná, ulevilo se mi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36411
12.1.22 04:56

@alca12345678 Snažila ses po prvním nebo druhém neúspěšném pokusu vyhledat pomoc v centru podpory studentům na UPOL? Primárně je to určeno pro podporu studentům se SVP, ale na přednášce doktorka říkala, že nabízí pomoc i těm studentům, kterým se nepovede udělat státnice- zhodnocení, jestli je to vůbec v jejich silách(nevím jestli jen poradenství nebo měření možností nějakými metodami) a poradí techniky, jak si učení rozložit, jak se učit efektivně. Na to už je ale teď pozdě.

Opravdu je mi to líto a rozumím tomu, kolik studium zabralo času a vynaloženého úsilí bez kýženého výsledku. Zároveň ale rozumím té úlevě. Přeji Ti, ať brzy najdeš klid a nový směr, nový životní cíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6029
12.1.22 06:22

@Pears206 ale na druhou stranu ona prošla přijímačky, fakt tam neberou každého, kdo si řekne…a čtyřmi lety studia ještě v covidové době. Když na to tak nemá, měli ji vyhodit v prváku a ne teď. Mám kamarádku, kterou svého času vyhodili během čtvrťáku v Brně na pajdě. Měla němčinu a zeměpis. Skvělá a chytrá holka. Hlásilo se 80 lidí a brali 5. Je to dvacet let zpět. Takže jo, byla dobrá a ještě navíc po gymplu a roční jazykové se všeobecnou stanicí, když vůbec šla k přijímacím zkouškám!!! A stejně načte němčině pohořela, nedala jednu zkoušku. Nepochopím :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat