Učiliště pro dívky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
10.1.22 18:51

Učiliště pro dívky

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jaké učiliště by mohlo být vhodné. Chci aby ten obor byl v dnešní době využitelný a byl za to dobrý plat? Kosmetička nebo kadeřnice těch je hodně. Víte o nějakém oboru? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13684
10.1.22 19:05

Dle meho je to vzdy o sikovnosti. Pokud se bude dal vzdelavat v oboru, ruzne kurzy, sledovani trendu atd tak se dle meho uzivi dobre kadernice, krejcova atd. Pokud to bude kadernice v horni dolni a bude umet 3 strihy na hrnec, tak se moc dobre neuzivi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2635
10.1.22 19:05
@Adelinna píše:
Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jaké učiliště by mohlo být vhodné. Chci aby ten obor byl v dnešní době využitelný a byl za to dobrý plat? Kosmetička nebo kadeřnice těch je hodně. Víte o nějakém oboru? :nevim:

Když jej umíš dobře a budeš šikovná, tak bude za dobrý plat i když kolem tebe bude x kadeřnic (když budeš např. kadeřnice)
Jinak pro dívky kosmetička, kadeřnice, cukrářka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5610
10.1.22 19:06

Dobrých kadernic a kosmetické je málo.. pak můžeš jít třeba na aranžérku, zahradnici nebo kuchařku/cukrarku. Záleží co tě baví, co ti jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2635
10.1.22 19:08

Jinak teď si hledám kadeřnici a raději ji zaplatím 5 000 za dobře odvedenou práci než 1 000 kč za práci nic moc.
Takže studuj a dělej co tě baví a vzdělávej se v tom i po škole

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
10.1.22 19:09

A taky prodavačku, servírku… No moc toho na výběr není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13684
10.1.22 19:10

Btw k temhle oborum je dobre se trochu zamerit i na byznys. Tj umet pocitat, byt schopny si udelat efektivni reklamu a nebyt protivna arogantni kr.ava. To je opruz, kdyz prijde k nekomu, kdo nabizi sluzbu a je hodinu negativni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8117
10.1.22 19:20

Asi musíš vybírat podle schopností a aby tě to bavilo. Těžko půjdeš na ošetřovatelku, když nebudeš mít ráda lidi nebo na kadeřnici, když nejseš schopná ustřihnout ani papír. Hele, můžeš i na automechanika nebo truhláře, jen k tomu musíš mít předpoklady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23295
10.1.22 19:22

Zlatnice, hodinářka, brasnarstvi, obuvnictvi, sklo-keramika, krejcova……

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27363
10.1.22 19:30

Tak záleží co jí jde. Mám kamarádku, ta dělá truhlařinu, je v tom fakt hodně dobrá. Viděla jsem holky automechaničky, ono může dělat prakticky cokoliv na co má talent. Z těch víc ženských může na aranzerku, cukrarku, kuchařku, fakt záleží co by ji bavilo a jak je na co šikovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3100
10.1.22 19:34

Pokud je kreativni tak treba kvetinarka? Delala sem za studentskych casu brigadu v jednom trendy kvetinarstvi v Praze a vim ze tam porad shaneli kvetinarky, ktere by umely uvazat poradny puget, ktery k necu vypada…. je to deset let zpatky a uz tenkrat nabizeli nastupni plat ke triceti tusicum… coz je na vyucak slusny plat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
10.1.22 19:49
@Havlova píše:
Asi musíš vybírat podle schopností a aby tě to bavilo. Těžko půjdeš na ošetřovatelku, když nebudeš mít ráda lidi nebo na kadeřnici, když nejseš schopná ustřihnout ani papír. Hele, můžeš i na automechanika nebo truhláře, jen k tomu musíš mít předpoklady.

Hele nevím, jak je to teď, ale já jsem přes cca 15lety chtěla jít na truhlářku a nevzali mě. Řekli, že jako oficiálně mi to zakázat sice nemohou, ale pro dívky nemají žádný sociální zařízení. Znamenalo by to sprcha a WC s kluka a a to zase škola nemůže dovolit. No měla jsem hold smůlu no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6083
10.1.22 19:50

Jen bych podotkla, že kosmetička je maturitní obor. Učební obory jsou hodně o šikovnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
10.1.22 19:54

Klidně běž třeba na instalatéra, aspoň budeš mít jednou dobrej plat, i když budeš špatnej instalatér. ;)
Nenech se omezovat pohlavím, tím většina lidí nepracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8117
10.1.22 20:18
@novaa píše:
Hele nevím, jak je to teď, ale já jsem přes cca 15lety chtěla jít na truhlářku a nevzali mě. Řekli, že jako oficiálně mi to zakázat sice nemohou, ale pro dívky nemají žádný sociální zařízení. Znamenalo by to sprcha a WC s kluka a a to zase škola nemůže dovolit. No měla jsem hold smůlu no…

Tak by holt museli zapřemýšlet. Nebo zkusit jiný učňák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat