Anglický jazyk a český jazyk se zaměřením na vzdělávání - FF UK

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
6.1.22 19:21

Anglický jazyk a český jazyk se zaměřením na vzdělávání - FF UK

Ahoj! Není tu někdo, kdo má zkušenosti se studiem anglického a českého jazyka se zaměřením na vzdělávání na FF UK nebo na jiné filozofické fakultě? Zajímalo by mě, zda je studium dvou jazyků zvládnutelné. Jde mi hlavně o obsáhlé seznamy literatury.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9174
6.1.22 19:56

@Klri Nevím, jak u zaměření na vzdělávání (nepamatuji si, že by na FF UK byl speciálně ČJ zaměřený na vzdělávání), ale na FF UK je úplně běžné studovat dvouobor. Český jazyk se dá (resp. za mě dal) studovat jedno- i dvouoborově, většina cizích jazyků se dokonce musí/musela studovat dvouoborově. Zvládnout se to dá, čtení je hodně, ale pokud nechodíš do práce, tak v pohodě. Pokud při studiu pracuješ, tak sice hůř, ale taky to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6029
6.1.22 20:02

Jsi z gymnázia? Nebo po pobytu anglicky mluvící zemi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52901
6.1.22 20:46

Hafo ucitelek ma dvouobor čj-jiny jazyk, zvladly to. Ja mam k čejaku dejak, to je taky zahul. Pokud hodne ctes a jsi studijni typ, mas sanci, ze to das.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40624
6.1.22 20:57

V pohodě, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
6.1.22 23:03
@truelly píše:
Jsi z gymnázia? Nebo po pobytu anglicky mluvící zemi?

Jsem v oktávě gymnázia.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
6.1.22 23:07

A zbývá čas na nějaký soukromý život? Trochu se bojím, abych na něj měla čas při tolika čtení. Slyšela jsem, že jenom v češtině to může být kolem 50 knih za semester, to ještě nepočítám angličtinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
6.1.22 23:09

Troufnu si říct, že úroveň jazyka jako takovou mám celkem dobrou - C1. Jde spíš o to čtení. Bojím se, jestli se to vůbec dá zvládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9174
6.1.22 23:35
@Klri píše:
A zbývá čas na nějaký soukromý život? Trochu se bojím, abych na něj měla čas při tolika čtení. Slyšela jsem, že jenom v češtině to může být kolem 50 knih za semester, to ještě nepočítám angličtinu.

Zvládnout jak zvládnout, což o to, dá se to. Dá se u toho i pracovat a mít soukromý život (i když ano, oproti partnerovi, který studoval přírodní vědy, jsem pořád ležela v knížkách. On na zkoušky jedny tenká skripta, já 20 knih primární plus 10 sekundární literatury), mně na tom spíš vadilo, že mi to vzalo prožitek ze čtení, protože to bylo fakt rychločtení. Já mám třeba ráda, když si můžu mezi knihami nechat jeden dva týdny odstup, zapřemýšlet si nad tím, co jsem přečetla, nechat prožitek doznít, ale když jsem pak musela číst v rychlém sledu Stendhala, Ibsena apod. tak už mi to začalo splývat. Začala jsem z těch knih vyzobávat jen to, co jsem věděla, že je důležité pro rozbor, ale nějaká radost ze čtení byla v tahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 06:14
@Klri píše:
Jsem v oktávě gymnázia.
@Klri píše:

Já jsem studovala před 20 lety germanistiku a historii. Tehdy se na aj a nj dostávaly jen děcka z jazykových gymplů, pobytech v cizině nebo po ročním pomaturitním studiu na jazykové, což byl můj případ. K přijímacím jsem šla se všeobecnou státnicí z němčiny. Před jazykovkou jsem mela gympl -obyč čtyřletý. Potřebovala jsem dostudovat v termínu, doma jsem měla mladší sestru, tak abychom se při studiích nekryly. Stihla jsrm to přesně, nicméně zahul jako prase a pracovat bych u toho stihla leda kdybych si studium prodloužila. Takhle jsem opravdu ležela v knihách, studovnach a archivech a na soukromý život jsem ve zkouškovém zapomněla úplně, přes rok to bylo trochu lepší.

• Citovat
  • Nahlásit
40624
7.1.22 06:17

Já anglistiku, bohemistiku. Ráda čtu, četba mi nevadila. Od třeťáku jsem si naházela rozvrh do 3 dní a pracovala. Dostudovala nás polovina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
7.1.22 07:16

Tak mě toho čtení přišlo opravdu moc. Víc mě totiž bavila lingvistika. Ale i tak jsem státnice zvládla. Na tvém místě bych do toho šla. Litovala bys, že si nezkusila. Přejít na jinou školu můžeš vždy :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat