Denní nebo dálková nástavba

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.1.22 18:54

Denní nebo dálková nástavba

Ahoj, vím že mi nemůžete říct, co dělat ale potřebovala bych poradit, co by jste dělali vy na mém místě, případně aspoň váš nazor.
Jsem teď ve 3.rocniku na učilišti, budu letos končit závěrečnými zkoušky a chtěla bych si zkusit dodělat na nástavbě ještě maturitu.
Na nastavbu si budu za chvilku podávat přihlášku v oboru podnikání, ale nevím jestli mám jít na denní 2lety studium, nebo na dálkovou 3letou a k tomu už normálně pracovat..
Je mi 21 a mému příteli je 26, bydlíme spolu v bytě, co mají jeho rodiče, bydlíme spolu už 4 roky s tím, že dělám brigadky a zároveň mě podporují penězmi rodiče, dávají mi cca 7 tisíc měsíčně, s tím že voda, elektřina a takhle nás vyjde s bytem na 4 tisíce měsíčně, protože ten byt mají jeho rodiče koupený.
Jenže je tu takový problém, že přítel moc nechce, abych šla na denní, chce aby jsme už oba vydělávali..a já nevím co chci.. bojím se jít na dálkovou, abych to zvladla s prací, zároveň nechci,,brzdit,, náš vztah další 2 roky kdy budu studovat a peníze moc nebudou..
Tak nějak si nevim rady, jenže už se mi to blíží a brzy budu muset podat přihlášky… :roll:
Tak bych potřebovala poradit, ideálně pokud s tím má někdo zkušenost.
Je dálková nástavba těžší?
Dá se to zvládnout s prací, nebo budu 3 roky,,vyšťavená,,? :(
Docela se toho bojím, ale zároveň maturitu bych chtěla :roll:
Tak vás prosím o jakýkoliv názor na moji situaci, na ty studia, cokoliv..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22232
4.1.22 19:01

Tak brzdit vztah hmmm vzdělání je holka přednější za pár let s ním nemusíš být a budeš si drbat hlavu že jsi do školy nešla on to miláček vydrží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6744
4.1.22 19:30

Rozhodně denní studium.
Stále můžeš mít brigády. Nevím, co studuješ za obor.
Mít maturitu je lepší, než být jen vyučená. Třeba si potom troufneš i na VŠ, tu spíš kombinkvaně s prací, už budeš mít alespoň maturitu.

Navíc dva roky je lepší než tři. Nemáš přeci zapotřebí někam se hnát, co tě ve finále zbrzdí a budeš se trápit o rok dýl.
Pořád si budeš říkat, že už jsi to mohla mít za sebou a hlavně v klidu.

Vzdělání je důležitější než chlap, který preferuje vlastní pohodlí, před něčím co je pro jeho partnerku až „životně“ důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
4.1.22 19:39

Určitě na denní. Kdyby to třeba nešlo, možná by šlo přejít na dálkovou formu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 19:51

Moc děkuju za názory všech ❤️

• Citovat
  • Nahlásit
11927
5.1.22 08:17

A proč tak nutné tvůj přítel chce, abys vydělávala? Však svoji část na bydlení, jídlo atd. si evidentně zaplatíš. Peníze máš. Takže bych šel na denní a ať si klidně vyskakuje. Jako tohle nepochopím. Když je možnost ještě studovat, tak že partner místo podpory háže klacky pod nohy a že to takto nebude. To není partner, ale zmetek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat