MUNI vs UPOL Pdf?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
9.1.22 20:28

MUNI vs UPOL Pdf?

Ahoj,
chtěla bych se letos hlásit na pedagogickou fakultu a stále se nemůžu rozhodnout, kterou školu zvolit. Studovala bych určitě dálkově. Má někdo prosím zkušenosti? Která škola je lepší, náročnost školy, přístup učitelů, požadavky, kvalita, apod.
Děkuju moc!☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
19134
9.1.22 20:40

No přihlášku si podej na obě a rozhoduj se podle toho kam tě vezmou.

Obecně peďáky v ČR nejsou zrovna zázračné školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.1.22 20:45

@Ou Super, díky. Určitě mám v plánu dat si přihlášky na obě školy. Ptám se radši dopředu. Chtěla bych dávat více oborů a obě školy mají některé shodující, tak kam bude lepší podat přihlášku.☺️ Přece jen přihláška něco stojí a milionář nejsem.😅
Ve školství už pracuju jako a vím, že škola vs praxe je naprosto odlišná, proto mi jde spíše jen o “papír”. Zkušenosti s učením už mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36411
9.1.22 21:02

Nevím, co přesně chceš studovat. MUNI drží hodně na jazyky, tam většinou máš cizí jazyk v každém semestru, na UPOL ve srovnatelné oboru cizí jazyk jen dva semestry, MUNI všech šest, když beru v potaz Bc. studium. Na MUNI je více povinných přednášek než na UPOL, tam je účast dobrovolná, splnění podmínek stejné. Na MUNI máš při opakovaně zapsaném předmětu další rok jen dva pokusy ke splnění, na UPOL máš i druhý rok všechny tři pokusy.
Na UPOL jsou nejlepší, ale taky nejtěžší obory speciální pedagogiky. Je tam ústav specky, ne katedra. Protože je v Olomouci a sousedním Prostějově hodně rozvinuté speciální školství a síť sociálních služeb, univerzita chce vypouštět odborníky, za které se nemusí stydět.
Na UPOL jsou přednášky vždy pátky, na MUNI jsou to někdy soboty.

Před 5 lety jsem se dostala na obě, taky jsem srovnávala a rozhodovala se. Zvolila jsem UPOL, i k vůli tomu, že mám malé děti a mám to blíž. Podmínky jsou přijatelnější v tomto směru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36411
9.1.22 21:07

Jinak si myslím, že z hlediska budoucího uplatnění mají obě alma mater srovnatelnou pověst a srovnatelné jméno. Stejně tak akademici, kteří tam působí. Je to jedno. Rozhodovala bych se opravdu jen podle koncepce oboru, případně dalších podmínek. Hodně lidí mělo problém s páteční výukou a uvolňováním z práce, pár lidí k vůli tomu každý rok skončí. Protože zkoušky musí být taky v pátek a nesmí se krýt s jinou výukou, ne každý to udělá na první pokus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.1.22 21:18

@Pears206 Super, moc děkuju! Něco takového jsem přesně potřebovala! ☺️ Krásný srovnání z mnoha hledisek.
Co mám známé, co studovali MUNI, tak záleží, jaký obor studovali. Někdo mi řekl, že si to jen odseděl (specka + výtvarka) a jiná mi zase řekla, že po nich dost šli a za semestr měli 22 předmětů (1. Stupeň). Ale myslím, že hodně záleží i na vyučujícíc.
Naopak jiní známí, co studují UPOL, tak známa, co má specku jednooborovou je spokojená a naopak druhá, co má specku + výtvarku dost nešťastná. A teď je tu ten nepoměr.🤷🏼‍♀️ 😂 (VV + specka MUNI - easy, VV + specka UPOL - děs)😂 😂

Co mě na MUNI “odrazuje” jsou ty přehnaný TSP. I když chápu, že se tam nemůže dostat kdekdo.
No vzhledem k tomu, že bych šla určitě dálkově, tak takový výběr nemám.
MUNI - 1. Stupeň a možná specka + vkz, ale to si nejsem jistá tím vkz.
A co jsem nepochopila, kdy mají specku dálkově, ale v kombinaci s jiným předmětem, např. Čj, tak ta už je prezenčně.🤷🏼‍♀️ Nechápu tedy, jak to funguje při studiu. Jestli denně chodím na čj a specku studují dálkově, nebo? 🤷🏼‍♀️ A nikdo z okolí netuší.
UPOL - specka + čeština (ale neznám nikoho s češtinou)

Měla jsem ještě v plánu výtvarku, ale ta bohužel dálkově ani nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.1.22 21:27

@Pears206 Jaký obor jsi studovala?☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52901
9.1.22 21:29
@Ou píše:
No přihlášku si podej na obě a rozhoduj se podle toho kam tě vezmou.Obecně peďáky v ČR nejsou zrovna zázračné školy.

konkurenci „statnich“ univerzit jsou soukrome skoly u nas nebo treba v polske wroclawi. Budme radi za kazdou ucitelku, ktera absolvovala studium na ceske renomovane univerzite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3521
9.1.22 21:34
@Ou píše:
Obecně peďáky v ČR nejsou zrovna zázračné školy.

Tak to se musím ohradit. Studovala jsem PdF v Olomouci už s doktorským titulem v jiném oboru (přírodní vědy) a s jejich výukou jsem byla spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36411
9.1.22 21:59
@Domča55 píše:
@Pears206 Super, moc děkuju! Něco takového jsem přesně potřebovala! ☺️ Krásný srovnání z mnoha hledisek.
Co mám známé, co studovali MUNI, tak záleží, jaký obor studovali. Někdo mi řekl, že si to jen odseděl (specka + výtvarka) a jiná mi zase řekla, že po nich dost šli a za semestr měli 22 předmětů (1. Stupeň). Ale myslím, že hodně záleží i na vyučujícíc.
Naopak jiní známí, co studují UPOL, tak známa, co má specku jednooborovou je spokojená a naopak druhá, co má specku + výtvarku dost nešťastná. A teď je tu ten nepoměr.🤷🏼‍♀️ 😂 (VV + specka MUNI - easy, VV + specka UPOL - děs)😂 😂

Co mě na MUNI “odrazuje” jsou ty přehnaný TSP. I když chápu, že se tam nemůže dostat kdekdo.
No vzhledem k tomu, že bych šla určitě dálkově, tak takový výběr nemám.
MUNI - 1. Stupeň a možná specka + vkz, ale to si nejsem jistá tím vkz.
A co jsem nepochopila, kdy mají specku dálkově, ale v kombinaci s jiným předmětem, např. Čj, tak ta už je prezenčně.🤷🏼‍♀️ Nechápu tedy, jak to funguje při studiu. Jestli denně chodím na čj a specku studují dálkově, nebo? 🤷🏼‍♀️ A nikdo z okolí netuší.
UPOL - specka + čeština (ale neznám nikoho s češtinou)

Měla jsem ještě v plánu výtvarku, ale ta bohužel dálkově ani nejde.

UPOL specka plus čeština, na to letos nabírali bez přijímaček studenty s dokončeným Bc., kteří se nedostali na své vybrané navazující magisterské obory. Znám dvě osoby, základy ze specky už mají bc., čeština je hodně těžká, provázaná s dějepisem.
Známá psala, že těžší jsou předměty zaměřené na větné skladby a gramatiku než na literaturu.

@Domča55 Poradenskou speciální pedagogiku, intervenci a v navazujícím finišuji poradenství. Tento obor má široko daleko jen UPOL, dostane se tam cca třetina přihlášených. MUNI má navazující poradenské obory koncipované jinak, studují se jednotlivé pedie, nejžádanější je etopedie a logopedie plus surdopedie-uplatnitelné i v běžném školství.

Příspěvek upraven 09.01.22 v 22:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52901
9.1.22 22:03

@Pears206 by me zajimalo, ty za 2 roky magisterskeho studia budes aprobovanou ucitelkou čj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36411
9.1.22 22:10

@matkabagristy Nestuduji učitelství, ale poradenství. Učit nechci a nikdy jsem nechtěla.
Holky nebudou, musí jet celých 5 let od začátku, aby mohly učit. Možná jsem se špatně vyjádřila, udělaly bc. a přijali je bez přijímaček na češtinu se speckou, od začátku, bc a navazující. Pokud skončí po 3 letech, učit nemohou.
Je to obor, o který není tak velký zájem, tak jim to bylo nabídnuto, aby se naplnila kapacita.

Kdybych se nedostala na poradenství, byla jsem přijata v navazujícím ještě na sociální pedagogiku, to je taky záchranný obor, kde je méně zájemců a lehčí přijímačky. Ale znám lidi, co se tam hlásili záměrně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
9.1.22 22:11

Zdravím, já sama jsem na MUNI, ikdyž na jiné fakultě, ale znám několik kamarádů, kteří chodí na Pdf (zhruba 5 lidi, každý na jiném oboru). Samozřejmě záleží, o jaký obor jde konkrétně, ale za mě je Peďák určitě méně náročný, než ostatní fakulty (méně povinných přednášek, lehčí zkouškové apod.). Na druhou stranu vím, že je tam potřeba zapsat více předmětů, aby člověk dosáhl potřebného počtu kreditů za semestr (například 1 předmět je za 2 kredity, na FF, PrF je to klidně i 9). Souhlasím s tvrzením, že je kladen důraz na jazyky, angličtina je naprostá samozřejmost, běžně dostáváš studijní literaturu v AJ, jazyk navíc je samozřejmě výhodou. S Pedagogikou na UPOLu zkušenosti nemám, ale hádám, že to bude podobné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36411
9.1.22 22:13
@matkabagristy píše:
konkurenci „statnich“ univerzit jsou soukrome skoly u nas nebo treba v polske wroclawi. Budme radi za kazdou ucitelku, ktera absolvovala studium na ceske renomovane univerzite.

V Polsku je to možná poslední šance. Nevíš o tom něco? Prý se ze stran Polska mají měnit zákony a to jejich vzdělání už nebude uplatnitelné u nás nebo spíš se tam Češi nebudou mít možnost dostat. Holky z asistentských FB skupin šílí, aby to ještě stihly se tam přihlásit. Osobně nikoho studovaného v Polsku neznám nebo o tom nevím.

Příspěvek upraven 09.01.22 v 23:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36411
9.1.22 22:27

@babeandbae S těmi kredity je to podobné, ve srovnání s FF UPOL máme hodně předmětů za málo kreditů, znám tam taky lidi, tak aspoň podle nich. Ale oni mají u každého předmětu složitější podmínky ho ukončit třeba seminárku, zápočtový test a zkouškový test nebo ústní zkoušku k jednomu předmětu, rozfázované, dílčí úkoly k určitému datu. Pokud nestihnou, předmět letos neuzavřou. My ve většině případů uzavíráme předmět jedním způsobem, podle toho, jestli je to zápočet, kolokvium nebo zkouška(ústní nebo písemná) a podle povahy předmětu. Na hodně předmětů píšeme zprávy a doporučení, řešíme modelové situace. Děláme to, co se potom běžně dělá v poradenské praxi. Máme těsně před státnicemi v předtermínu, kdo se přihlásil.

Takže bych neřekla, že na FF to mají lehčí, i když se to na první pohled může zdát. Můj okruh známých tam studuje sociální práci a podobné obory, hodně se v tom babrají, vyučující jsou nároční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat