Neustále kojení

Anonymní
22.10.20 18:13

Neustále kojení - důvod?

Ahoj holky, máme 5ti denního špunta. Včera jsme přijeli z porodnice domu a zacal neustále vyžadovat prso. Momentálně teď to vypadá tak, že už od včerejšího rána kojím třeba 3 hodiny v kuse, poté u toho na hodku nebo dvě usne a chce zase kojit. :zed: už to opravdu nezvládám, prsa mám už obě úplně přežužlane. Nevíte, cim by to, že neustále vyžaduje kojit mohlo být?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12724
22.10.20 18:16

Normalni, rozjizdi si laktaci. Tohle je kontroverzni rada, ale ja takhle dala svemu dudlik, kdyz uz to prsa fakt nedavala. U nas to kojeni neublizilo a dudlik prestal dite zajimat velice brzy, kolem 4 mesicu. Snazila bych se ho mit u tech prsou co nejvic, ale ja to tehdy vzdala po nekolikahodinovem maratonu s prestavkou max 10 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
658
22.10.20 18:23

Co růstový spurt? myslím, že 1. se udává kolem 10. dne - takže teoreticky by to mohl být ten důvod :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5182
22.10.20 18:28

Normálka, zkus mu dát dudlik jestli jen nechce dudlat místo pití ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60888
22.10.20 18:42

Normálka, mlíčko ještě neteče tolik, aby to prckovi stačilo.. Bude líp.. Místo prsu dej prst nebo dudlík a máš klid. Jinak si oddelas prsa :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7998
22.10.20 18:43
@beruska9 píše:
Normalni, rozjizdi si laktaci. Tohle je kontroverzni rada, ale ja takhle dala svemu dudlik, kdyz uz to prsa fakt nedavala. U nas to kojeni neublizilo a dudlik prestal dite zajimat velice brzy, kolem 4 mesicu. Snazila bych se ho mit u tech prsou co nejvic, ale ja to tehdy vzdala po nekolikahodinovem maratonu s prestavkou max 10 minut.

Já jsem taky dala dudlik. Mám vpacene bradavky a ty i při nejlepší technice že začátku bolí jak čert. Celodenní kojení bych nedala. U nás to taky ničemu nevadilo. Kojila jsem plně všechny tři děti. A pak taky hodně pomohlo nošení.

@Anonymní píše:
Ahoj holky, máme 5ti denního špunta. Včera jsme přijeli z porodnice domu a zacal neustále vyžadovat prso. Momentálně teď to vypadá tak, že už od včerejšího rána kojím třeba 3 hodiny v kuse, poté u toho na hodku nebo dvě usne a chce zase kojit. :zed: už to opravdu nezvládám, prsa mám už obě úplně přežužlane. Nevíte, cim by to, že neustále vyžaduje kojit mohlo být?

Důvodů je moře: chce být u tebe, protože doteď bylo u tebe 9 měsíců. Uklidňuje ho to, nebo ma silný sací reflex atd atd. Vřele doporučuji zkusit nošení. Z mé zkušenosti to podporuje laktaci taky, máš dítě blízko u sebe, zároveň si prsa odpočinou a ty se nenervujes neustálým uspavanim neustále se budiciho dítěte.
Co naopak nedoporučuji je začít v tom hledat problém, nervovat se, vážit, odsavat, dokrmovat a různé jiné krkolomnosti, pokud dítě prospívá. Je to normální a může to odezní brzo nebo se to ve vlnách vracet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
22.10.20 18:48

Určitě lepší, než kdyby nepapal a byl příliš spavy :kytka:. A nestridas třeba prsa moc casto, ze se nedostane k tomu hustsimu zadnímu mlicku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25147
22.10.20 18:48

To je normální, že začátku je to prostě bolavé a náročné. Časem se to zlepší až nabere sílu a pořádně rozpumpuje prsa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 19:17

Tak holky dudlík jsem vyzkoušela,(dokonce 3 druhy) nechce, vyplivuje. Nošení ani jiné zabavovani nefunguje. Chce prostě prso jinak začne hystericky brek

• Citovat
  • Nahlásit
12724
22.10.20 19:41
@Anonymní píše:
Tak holky dudlík jsem vyzkoušela,(dokonce 3 druhy) nechce, vyplivuje. Nošení ani jiné zabavovani nefunguje. Chce prostě prso jinak začne hystericky brek

Zkusela jsi uplne klasicky gumovy kulaty? Ani jedno z mych deti nechtelo ty placate. Jinak to muze trvat klidne jen chvilkux druhatko tohle predvedlo hned tusim 3 den, pak vahovemu prirustku neverila ani zdravotni sestra :mrgreen: Nebo kdyby to neslo, nektere deti se spokoji s cumlanim palce (tveho myslim)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 20:16

@beruska9 palec taky nezabírá a dudlík jsem zkoušela kulatý i placaty nechce ani jeden

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 20:22

Ještě mě holky napadlo, jestli třeba nemám slabé mléko? Že bych koupila nějaké umělé mléko? Ale zas nevím jak často a kolik umělé mléka bych měla dát :nevim: pokud jde jen o prikrmeni

• Citovat
  • Nahlásit
1505
22.10.20 20:46
@Anonymní píše:
Ještě mě holky napadlo, jestli třeba nemám slabé mléko? Že bych koupila nějaké umělé mléko? Ale zas nevím jak často a kolik umělé mléka bych měla dát :nevim: pokud jde jen o prikrmeni

Umele urcite ne a zadne slabe mleko neexisuje.
Sestinedeli je narocne, ja kojila obe deti prvni mesic nonstop. Prsa si zvyknou. Kup si na bradavky Purelan, po kazdem kojeni namazat, miminko to muze i oliznout a hlavne nepanikarit. Vse je v poradku :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 21:09

@paandatko mě to teda moc v pohodě nepřijde. Opravdu potřebuje být u prsa nonstop. A když u prsa není řve tak, až je celý fialový. V podatstate kdybych mu měla vyhovět tak 24 hodin denně kojím. Skoro ani nespi, usne s bradavkou v puse a když mu ji vyndám hned se probere.

• Citovat
  • Nahlásit
997
22.10.20 21:20

Vydrž, vydrž, vydrž! Prsa budou bolet, dítě bude furt přilepený… Ale je to dočasné a sedne si to. Vydrž, vydrž, vydrž!!! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama