Dítě neprospiva

21
20.10.20 21:13

Dítě neprospiva

Ahoj maminky, předem se omlouvám za dlouhý dotaz, ale snad přečtěte do konce a poradíte :nevim: mám 6mesicni, 6kilovou holčičku (o měsíc a půl nedonosenou) pan doktor je od začátku s námi nespokojený, že mala neprospívá jak by měla, ve 4mesici mi řekl, že mám okamžitě začít dokrmovat sunarem, že mala neprospívá, spinká mi celou noc(šťastná, spokojena, přes den kojena po 3hodinach, pres noc spinkala) doktor mi řekl, že spí, neboť je vyhladovela :nevim: tak jsem začala dokrmovat (kendamil, 180ml) malá mi pak přestala chtít moje mléko, takže zůstala jen na kendamilu, po 2dalsich měsících jsme šly na kontrolu a malá i jen krmena UM stále neprospívá, ale stále je šťastná akorát přestala kakat a když kakala tak zelený hovinka, kamarádka poradila, že hned změnit um, a zkusit příkrmy s masem a přílohou, tak jsem nasadila Bebu a skleničky s masem a zeleninou, ale malé začalo dost smrdet z pusinky a když kakala (cca 4dny, někdy s pomocí rourky) tak tuhé a přes bolest :( takže jsem vysadila příkrmy a nasadila Sunar, jenže mala mi stěží vypije 90tku, nemáte prosím nějaká maminka radu, nebo stejný problém? Děkuji :srdce: fotka na udělani si názoru, jestli Vám přijde, že je nějak hubená, nebo hladová :andel:

Příspěvek upraven 20.10.20 v 21:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19689
20.10.20 21:24

Tos davala hned masove prikrmy? Zacina se jednodruhovou zeleninou. A kolik pribira mesicne? Jakou mela porodni vahu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
20.10.20 21:28

Nechodite do poradny pro rizikove novorozence (predcasne narozene deti)? pokud se narodila o 6 tydnu drive, tak ma korigovany vek 4,5 mesicu. Prikrmy s masem bych nedavala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
20.10.20 21:29

Hned ne, začínala jsem batatem, dýni, řepu, jablko a pak asi cca po 3tydnech měla hovězí se zeleninou, a kuře se zeleninou.. Cca 800g měsíčně a porodní váha byla 2230g @Kriss Tina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
20.10.20 21:31

@Teresa.p nechodíme nikam :nevim: doktor mi řekl, že ji nemám brát jako nedonosenou, že vše má vyvinuté na 6mesicu, že jen může být opožděna ve vývoji psychickém :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9316
20.10.20 21:33

Je těžký soudit tady podle toho, kolik váží. Důležitější je, jestli přibírá postupně od narození. Hubená ani hladová mi nepřijde, ale na to, že máš nedonošeňátko, jí v tom trávicím ústrojí děláš docela binec. Nikdy nemáš zavádět dvě věci najednou, takže změna mléka a přechod na příkrmy(ještě k tomu rovnou masozeleninu, kámoščina rada je fakt k nezaplacení :roll:) jí udělal v břiše pořádný zmatek. Jinak tedy nevím, ale zelená stolice je u UM úplně normální, takže jsi klidně mohla zůstat u Kendamilu a ušetřit si hromadu problémů. Spíš mi to připadá, že máte doktora, který jede striktně podle tabulek a jak do nich dítě nezapadá, je zle.

Příspěvek upraven 20.10.20 v 21:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19689
20.10.20 21:36

@LáraBabet neuvazovalas o zmene dr? 800g mesicne je hezky prirustek a 6kg je v pohode vaha na ten vek, zvlast u holcicky, vzdyt kdyby se narodila v terminu, tak by ji bylo teprv 4 a pul mesice. Ja mam syna narozeneho o 3 tydny driv, porodni vaha 2,8kg a v tom pul roce mel taky kolem 6kg a dr si ho chvalila. Pak teda nejakou vahu dohnal, kdyz se poradne rozjedl, v roce se mu vaha zas skoro zastavila lehce pres 10kg a uz nabira dost pomalu. Ale nikdy sem neslysela, ze by vypadal podvizivene, nebo aby mi nekdo diktoval co mu mam davat :think: taky záleží jak jste velci jako rodice, pokud jste drobnejsi, tak ani to dite nebude mit v pul roce 10 kilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1075
20.10.20 21:37

Nejsem odborník, ale jako matku by Tě (a doktora) mělo zajímat i to jak se holčička vyvíjí motoricky, tzn., pase koníčky, otáčí se na bok, dává si palec od nohy do pusinky, šáhne po nabízené hračce, je hravá, má zájem o své okolí…?

Těch šest kilo je asi vážně dost málo, i když je taky určitě důležité, zda dcerka přibívá konstantně. Nevím, jak je to u nedonošených miminek s podáváním prvních příkrmů, takže pokud je jí šest měsíců a nic se neodčítá, zkusila bych jí nejdříve nabídnout např. rozmačkaný banán s rozmočeným piškotem, jablečnou přesnídávku + piškot, uvařenou mrkvičkou, rozmačkanou bramboru+mrkev než hned to maso (masový vývar s mrkví by vadit neměl).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23221
20.10.20 21:41
@LáraBabet píše:
Ahoj maminky, předem se omlouvám za dlouhý dotaz, ale snad přečtěte do konce a poradíte :nevim: mám 6mesicni, 6kilovou holčičku (o měsíc a půl nedonosenou) pan doktor je od začátku s námi nespokojený, že mala neprospívá jak by měla, ve 4mesici mi řekl, že mám okamžitě začít dokrmovat sunarem, že mala neprospívá, spinká mi celou noc(šťastná, spokojena, přes den kojena po 3hodinach, pres noc spinkala) doktor mi řekl, že spí, neboť je vyhladovela :nevim: tak jsem začala dokrmovat (kendamil, 180ml) malá mi pak přestala chtít moje mléko, takže zůstala jen na kendamilu, po 2dalsich měsících jsme šly na kontrolu a malá i jen krmena UM stále neprospívá, ale stále je šťastná akorát přestala kakat a když kakala tak zelený hovinka, kamarádka poradila, že hned změnit um, a zkusit příkrmy s masem a přílohou, tak jsem nasadila Bebu a skleničky s masem a zeleninou, ale malé začalo dost smrdet z pusinky a když kakala (cca 4dny, někdy s pomocí rourky) tak tuhé a přes bolest :( takže jsem vysadila příkrmy a nasadila Sunar, jenže mala mi stěží vypije 90tku, nemáte prosím nějaká maminka radu, nebo stejný problém? Děkuji :srdce: fotka na udělani si názoru, jestli Vám přijde, že je nějak hubená, nebo hladová :andel:Příspěvek upraven 20.10.20 v 21:25
Čtu dobře, že její první příkrm byl rovnou s masem? No to se nediv, že má zažívání úplně v háji a bolí ji vyprazdňování. Chudinka malá.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241

No podle mě byla největší chyba poslouchat doktora a přestat kojit. Stojím si za tím, že matka pozná, když dítě neprospívá, některé prostě na váze nabiraji pomaleji a kvuli tomu hodit spokojenemu kojenemu diteti do zivota vidle a zacit experimentovat s UM je zhovadilost, coz dokazuje fakt, ze o x mesicu pozdeji resis stale to same. A prikrmy přece nejsou určeny v prvních měsících podávání na hlad a vykrmovani, ale ochutnavani a seznamování s novými chutemi, texturami, teplotami jídla. Mělo by se dávat pomaličku, po jedné potravine a po lzickach, jestli jsi vydesena skocila na masozeleninu a snažila se ji tím vykrmit, tak se nedivím, že z toho má zažívací systém dost sok. Ale nepíšeš dost zásadní informace, jestli uvadis korigovány vek, kolik mala vážila pri narozeni, jak od te doby pribirala ci ne, cim jsi teda uz krmila… nevyznam se v UM, ale proc ji teda nemas dal na Kendamilu, pokud ho pila a nedelal ji problem? Ja bych se vratila k nemu, krmila dle doporuceni prikrmy zavadela pomalu a na ochutnavani, tak jak to ma byt. A zvazila bych konzultaci s jinym pediatrem. Jo a neber si to spatne, spis me frustruje pristup toho doktora. Pokud je tak presvedcen, ze mala neprospiva, mel to resit uz davno jinak a vice, nez jen remcanim. Co ti teda radi ted, kdyz jeho bezva rada nacpat UM nezabrala? Prece musi mit i jiny nazor nez jen delate to špatně. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442

Moje dcera je donošená, při narození 3 kg a v půl roce měla 6.32 kg a nikdo nic nenamítal. Primář dětského oddělení mi tvrdil, že dvojnásobek porodní váhy v půl roce je optimální přírůstek. V roce by to měl být trojnásobek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1075
20.10.20 21:44

Až po vložení předchozího příspěvku jsem si přečetla porodní váhu miminka a přírůstky. Podle mě to není nízká váha. A jak píší holky přede mnou, není dobře dcerce dávat jeden den tohle a druhý den tamhle to, čili metoda pokus omyl. Jako primární stravu jí dávej UM (pokud už nekojíš) a postupně nabízej jednodruhovou stravu a přidávej. Pokud Ti bude příkrmy odmítat, ale bude papat mlíčko, tak počkej pár dní a zase zkus nabídnout příkrm a uvidíš, zda už jí zachutná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5206
@elena.78 píše:
Nejsem odborník, ale jako matku by Tě (a doktora) mělo zajímat i to jak se holčička vyvíjí motoricky, tzn., pase koníčky, otáčí se na bok, dává si palec od nohy do pusinky, šáhne po nabízené hračce, je hravá, má zájem o své okolí…?Těch šest kilo je asi vážně dost málo, i když je taky určitě důležité, zda dcerka přibívá konstantně. Nevím, jak je to u nedonošených miminek s podáváním prvních příkrmů, takže pokud je jí šest měsíců a nic se neodčítá, zkusila bych jí nejdříve nabídnout např. rozmačkaný banán s rozmočeným piškotem, jablečnou přesnídávku + piškot, uvařenou mrkvičkou, rozmačkanou bramboru+mrkev než hned to maso (masový vývar s mrkví by vadit neměl).

Jakypak málo prosímte? Na to že je nedonosena má dost. V tom případě já mám dceru podvizivenou, 7.5kg 67cm,10 měsíců. Na fotce je to krásná holčička, 800g měsícne je akorát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
@LáraBabet píše:
Ahoj maminky, předem se omlouvám za dlouhý dotaz, ale snad přečtěte do konce a poradíte :nevim: mám 6mesicni, 6kilovou holčičku (o měsíc a půl nedonosenou) pan doktor je od začátku s námi nespokojený, že mala neprospívá jak by měla, ve 4mesici mi řekl, že mám okamžitě začít dokrmovat sunarem, že mala neprospívá, spinká mi celou noc(šťastná, spokojena, přes den kojena po 3hodinach, pres noc spinkala) doktor mi řekl, že spí, neboť je vyhladovela :nevim: tak jsem začala dokrmovat (kendamil, 180ml) malá mi pak přestala chtít moje mléko, takže zůstala jen na kendamilu, po 2dalsich měsících jsme šly na kontrolu a malá i jen krmena UM stále neprospívá, ale stále je šťastná akorát přestala kakat a když kakala tak zelený hovinka, kamarádka poradila, že hned změnit um, a zkusit příkrmy s masem a přílohou, tak jsem nasadila Bebu a skleničky s masem a zeleninou, ale malé začalo dost smrdet z pusinky a když kakala (cca 4dny, někdy s pomocí rourky) tak tuhé a přes bolest :( takže jsem vysadila příkrmy a nasadila Sunar, jenže mala mi stěží vypije 90tku, nemáte prosím nějaká maminka radu, nebo stejný problém? Děkuji :srdce: fotka na udělani si názoru, jestli Vám přijde, že je nějak hubená, nebo hladová :andel:Příspěvek upraven 20.10.20 v 21:25

Nechápu, proč měníš ta umělá mléka jak na běžícím pásu. Zelená stolice je po UM normální (obsahují většinou přidané železo, které stolici barví). Stačilo zeptat se doktora a řekl by ti to, ale když dáš na to, co řekne kamarádka. :roll:
Být tebou, přestanu vyšilovat, vrátím se ke kendamillu a příkrmy zaváděj opatrně postupně po jednotlivých druzích zeleniny a rozumném množství. Zavádění příkrmů konzultuj s doktorem.
Pokud máš pochybnosti o doktorovi (to, že ti překazil kojení, není zrovna super), změň ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
20.10.20 21:47

@Aduš8 @Kriss Tina @elena.78 ano, doktor je striktně tabulkový a přesto vlak nejede, z každé návštěvy jsem dost vystresovana, neboť zase čekám jen kritiku :nevim: uvažovala, ale pan doktor má nejlepší recenze a můj muž by neměnil. Já si taky myslím, že na holčičku dobrý, zase nemusí být nutně kulatá, ale podle doktora asi ano, chce nás poslat na nějaké dietní konzultace, aby malé dávali málo jídla s hodně kaloriema, ale prý až po 8mesici :nevim: čeká, že po příkrmech pribere, proto se snažím ji je zapojit co nejvíce, ale asi máte pravdu, že jsem ji udělala pěkný binec v bříšku, ale nepláče, není neklidna, bříško má měkké :nevim: motoricky prave ji berou jako 4,5mesicni, takze ještě neumí to co by měla na 6mesicu, chodime na Vojtovku a cvičíme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama