Prázdná prsa - dokrmit UM?

203
19.10.20 21:38

Prázdná prsa - dokrmit UM?

Prosím o rady zkušenější: nejspíš následkem mého odpoledního průjmu (teď už je to pár hodin v pořádku) se mi „ztratilo“ mlíko. Syn je skoro měsíc starý, přes den kojím většinou po 2 hodinách a vždycky před kojením mám pocit aspoň trochu nalitých prsou, teď ale NIC. Až do poledne to bylo v pohodě, ve dvě už jsem měla pocit, že je mlíka míň a teď už mám prsa úplně jalový - měkký. Prcek se přisaje, párkrát naplno polkne (tak 15× maximálně) a pak víceméně jen dudá, sem tam ještě slyším, že polkne a po čase (třeba za 10 minut) se začne vztekat. Na druhým prsu to samý, ale chce sát pořád. Takže ho přehazuju z jednoho na druhý, zkouším polohy, dala jsem si horkou sprchu, piju tekutiny a pořád žádná změna. Přitom když se odtáhne a já zmáčknu dvorec, normálně vykápne mlíko, takže aspoň něco malinko tam být musí.

Mám samozřejmě strach, aby měl dost a nebyl dehydratovanej, takže už mám vyvařenou lahev, že teda v noci případně dám Kendamil - ale jsem na vážkách, jestli je to fakt potřeba. Kromě toho, že je celej večer na prsu, vypadá úplně normálně a spokojeně, před chvílí se počůral a teď na mně spí. Nerada bych se vzdala kojení (lahev nezná, ani dudlíka nedáváme, měl ho párkrát a pak divně sál, z čehož mě bolely bradavky), ale nechci mu nijak ublížit a jakkoli ho ohrozit tím, že ho pořádně nenakrmím. Jak se to zdá vám? Je to podle vás na dokrm?

Ještě podotknu, že se sice narodil donošený, ale porodní váha byla jen 2.860g. Teď v pátek měl u doktorky 3.500g, takže je to drobek (ale savec od začátku), o to větší mám strach něco zanedbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19624
19.10.20 21:43

A mliko odsajes? Ono je celkem normalni, kdyz se ti ustali ta tvorba mleka, ze se prsa uz nebudou nalejvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9307
19.10.20 21:43

Raději prostě koj často s tím, že se málo vyspíš. Laktace se zase rozjede. Koncem šestinedělí se začíná tvořit mléko jen podle potřeby prcka, možná to u tebe jen začalo dřív. Pokud by vyloženě neplakal hlady a spokojil se s častým kojením, tak bych nepřikrmovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5510
19.10.20 21:45

Pokud neřve hlady tak bych nedávala. Ono po měsíci už nemusíš mít úplně nalita tvrdá prsa jako na začátku. A ze dne na den určitě o mléko nepřijdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25128
19.10.20 21:52

Neplaš, večer prsa bývají placatý, navíc časem se to ustálí a už se nebudou pocitově nalévat na takovy balony vůbec. Věř víc sobě a miminku, pokud je spokojený, neřeš nějaký příkrmy vůbec. Prostě koj co jde. Za chvíli přijdou koliky, růstový spurt, je na tobě jestli to spolu zvládnete. Prsa nejsou zásobárna mlíka, to se tvoří při kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
19.10.20 21:58

@Kriss Tina Nemám odsávačku, přesvědčila jsem sama sebe, že nebude potřeba. :zed: Kamarádka mi jednu schovává, ale doma ji zatím nemám.

@Aduš8 Jsem smířená s tím, že v noci moc spát nebudu, teď jsme svlečený pod peřinou. Už nevím, čím to víc podpořit, přitom asi dvě noci zpátky jsem měla pravý prso nalitý k prasknutí, že jsem trochu ručně odstříkávala (po kapičkách, fakt mi to moc nejde), abych se vyspala, protože malej se napil z levýho a už nechtěl. Co bych za to teď dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7079
19.10.20 22:02

Klid, jen se srovnala poptavka a nabidka. Zkus se uvolnit, adrenalin blokuje oxytocin. Relaxuj, mysli na nejaky hezky misto, ktery mas rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
19.10.20 22:04

@pikola Tím se taky uklidňuju, že se mlíko tvoří až když se přisaje - ale on fakt párkrát potáhne a pak cucá naprázdno. Ani žádnej velkej podtlak v prsu necítím, vždycky jen tu chvilku, co pije. Přitom když ho po nějaký delší chvíli přiložím, tak z druhýho prsa mi normálně ukapává mlíko - ale když ho tam po chvíli přendám, kolikrát se ani pořádně nenapije, jak kdyby tam nic nebylo. Takže 95% času žužlá naprázdno a pak buď začne usínat nebo se vztekat. A já tomu jako hysterická prvomatka vůbec nerozumím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7079
19.10.20 22:08

@Silurian mliko Ti odkapava ptz to dela prave ten oxytocin, spousti mliko na chvili vic. Ditko se vzteka ptz mu to po chvili prestane tect hodne a musi se snazit. Kdyz usina, posimrej ho prstem po tvari kterou ma k Tobe bliz nebo pod bradickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
19.10.20 22:09

Neboj, to je normální stav :) hlavně buď vpohodě a koj klidně kdy si miminko požádá. Mléko se tvoří i během sání. Vážně není důvod se trápit, hlad nemá :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7079
19.10.20 22:17

@Silurian no a taky se muze vztekat kvuli prdum. Klid, zadny um nedavej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8431
19.10.20 22:22

Tohle je uplne normalni!! Nalita prsa jsou jen na zacatku, pak klidne mohou byt mekka a „placata“ a mliko se tvorit bude.
(podivej se na nejake fotky domorodkyn, jak jim to tam visi a pritom koji treba trilete dite).
Odsavacka neni rozhodujici, spousta zen neodsaje nic a pritom ma mleka na rozdavani.

Co se tyce toho hladu, tak bude jeste spousta obdobi, kdy miminko treba bude mit i trochu hlad, nez se navysi produkce, ale je opravdu potreba to vydrzet a kojit. To jsou ty okamziky, kdy to dost zen proste psychicky neda a sahne po UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
19.10.20 22:23

@Tarjei @moumi Dobrá tedy, pokusím se přestat šílet a snad se mlíko rozteče víc - nebo prcek začne líp sát, z nějakejch třiceti loků se asi moc nezasytí. Že já si nekoupila váhu, aspoň bych věděla, kolik vypil.

Každopádně moc díky za uklidnění, člověk se prostě pořád bojí, aby něco nepodělal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8431
19.10.20 22:25

Jo a to 15× polkne a dost, taky jsem to kolikrat pocitala a prislo mi to hrozne malo, ale ono jim to fakt staci.
Pro zajimavost, zkus si dat 15 fakt tahlych plnych loku mlika nebo shaku, budes mit dost ;), a to jsi velkej dospelak (ja to zkousela :D ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
19.10.20 22:29

@Lucie_Sx A já se v těhotenství přesvědčovala, že tohle dokrmování při prvním zádrhelu určitě nebude můj problém - a teď jsem úplně stejně psychicky vydeptaná jako plno dalších. :mrgreen: Asi i proto, že někde vzadu v hlavě pochybuju o tom, že ho nechávám správně přisát, i když mám asymetrický přisávání nakoukaný až až a podle mě to děláme správně. Holt si asi pozvu LP, tím snad všechny pochybnosti vyhasnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama