Neustálé řvaní, nejen v noci :(

Anonymní
4.9.11 18:15

Neustálé řvaní,nejen v noci:(

Holky prosím o radu,než mi prasnknou nervy :lol: Syn 2.5 roku,neustále jen řve,a má sklony k amokum(valeni po zemi,rvani,)orez den je to hruza,ale jeste se to nejak da,nejhorsi je kdyz jedeme vlakem neusedi,jen lita tam a zpatky,a to jako porad,a kdyz ho usadim tak dostane zachvat,uz jsem domlouvala,i dala na prdel,o lekarich nebo navsteve nejakeho uradu ani nemluvim,naposled pani na socialce shodil kopirku,a vyvratil kvetinac :roll: porad utika,nedejboze odejit na chvili do baraku a nechat o dve sekundy venku,v ten moment utece,a samozrejme po te amok,v noci se mi budi i osmkrat za noc,porad sebou hazi,rve,krici,a nakonec si chce jit hrat s hrackama,nebo proste jen tak utikat po pokoji,kdyz ho ulozim nazpet do postele,tak opet zachvat a hodinu ho pak usmernuju.jsem nevyspala,od mala je drak,ale posledniho pul roku dela tohle :roll: brzo me asi klepne úpokud se nevyspim jako normalni clovek,uz jsem se ho snazila nedavat spat dopoledne ale to je zase protivny,a to chodime na vecer ven na prochazky aby se unavil,muzete mi poradit co s nim?je to me druhe dite,ale tohle fakt nezvladam :zed: uz jsem uvazovala i o nejakych bylinkach na sklidneni a caju na lepsi spani mame neolik :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17304
4.9.11 18:31

Zkusila jsi se zmínit před vaší dětskou dr.?Jestli by nebyla od věci návštěva dětského psychologa :think:
Jinak ti přeji pevné nervy :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3248
4.9.11 19:00

Nebo neuro vyšetření? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.9.11 19:02

Jasne,chodim tam jak strelena,a jen si stezuju,ale ono je to opravdu uz na hlavu,doktorka mi rekl ze to vypada na hyperaktivitu ale ze je jeste moc malej na nejake blizsi vysetreni,nebo je to prej vekem,ale podle meho je to extrem..proto jsem chtela vedet jestli nevite jak postupovat,nebo co s nim?uz mam chut mu narvat nejake leky na spani,aspon na jednu jedinou noc,nikdo he nechce hlidat,jen opravdu rve,a neprestane dokud neprijdu,a to nemluvim o tom zdrhan :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
238
4.9.11 19:11

No ono se prý ta hyperaktivita zjistí později- asi nad 3 roky. Ptala jsem se taky, protože mám doma taky hodně velké šídlo a taky nerada slyším, že všichni mají hyperaktivní dítě, takže jsem popsala náš den a psychložka , doktorka mi řekla, že zatím to jisté neni, že na to je ještě brzy, že se děti hodně mění, že se počká. Pak se to řeší i léky :think:
Prý hyperaktivita je spíš fyzická neunavenost nebo jak to napsat..U vás mi to trochu přijde i trochu neuro..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.9.11 20:04

Holky a na neuro,nevite jak probiha vysetreni?obavan se ze neusedi,u obvodacky ma v krte napsane,nevysetritelny,nespolupracuje :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
7644
4.9.11 20:14

Příčiny:
Příčiny hyperaktivity nejsou ještě dostatečně objasněny. Diskutuje se o: # fosfátech ve stravě, # alergii na potraviny, # mozkových poruchách, # otravách těžkými kovy (především olovem), # lécích (především barbiturátech), # dědičnosti, # pohlavních hormonech (Chlapci jsou 4-5 krát častěji postiženi než děvčata.), # o psychických příčinách (Neklidné děti mají zpravidla rodiče, kteří chtějí dělat všechno dokonale. Často to bývají jedináčci, kterým se z pohledu rodičů musí všechno podařit.), # sociologické příčiny. V dnešním světě panuje dalekosáhlá dezorientace, dětem chybí vlastní postoj; a rodiče nejsou schopni poskytnout dětem bezpečí, protože sami jsou hektičtí a nevyrovnaní. Psychika kompenzuje tuto dezorientaci tím, že se dítě připoutá ke všemu, co je mu dostupné -což ovšem vede k bezcílnému a hektickému přebíhání od jedné činnosti ke druhé.

Co pomáhá při hyperaktivitě

L-karnitin
Látka podobná vitaminu a skládá se ze dvou aminokyselin; podporuje činnost mozkových buněk a chrání je před jedovatými produkty, které vznikají při metabolismu síry. Tím zlepšuje situaci látkového transportu v určitých částech mozku. Ve studiích L-karnitin zmírnil impulzivní a těkavé chování hyperaktivních dětí. Potraviny v nichž je karnitin hojně obsažen, jsou krabi, maso (především jehněčí a hovězí), mléčné výrobky, rajčata, hrušky a rýže. Aby bylo trávení a účinnost karnitinu nejlepší, je potřeba, aby se tyto potraviny jedly k snídani. Se zřetelem na zásobení karnitinem je lepší k snídani chléb se sýrem, než músli, nebo chléb s marmeládou. Tělo si může L-kamitin také samo vyrobit. Předpokladem k tomu je ale dostatečné zásobení vitaminy B, především B12. U dětí nefunguje vlastní syntéza jako u dospělých, jsou proto odkázány na přísun karnitinu potravou. Vitaminy skupiny B Nejsou potřeba jen na tvorbu L-karnitinu, hrají také důležitou roli při látkové výměně v mozku. Vysoké dávky vitaminů však nepřinesou nic; v různých studiích se ukazuje, že nezpůsobují, aby se hyperaktivní děti zklidnily. Účinnější je úprava jídelníčku, zvýšení konzumace stravy bohaté na vitaminy řady B, to znamená, že chléb s marmeládou a músli ke snídani nahradíme chlebem se sýrem, nebo vejcem. Pečivo z bílé mouky nahraďte celozrnným (především žitným, kyselým).
Kyselina gama-linolenová
Zde se jedná o vícenenasycenou mastnou kyselinu, ze které se tvoří mozková transportní látka. U hyperaktivních dětí je často stav kyseliny linolenové velmi špatný. K přirozeným dodavatelům mastných kyselin patří semena konopí, pupalky, lnu a brutnáku. Kromě toho jsou důležité mastné kyseliny v angreštu a černém rybízu. Pro děti je vhodné sáhnout po brutnákových kapslích, protože neutrálně chutnají. Terapeutická dávka je kolem 12,5 mg gama-kyseliny linolenové na kilogram váhy.

Řasy chlorella
Proti hyperaktivitě je doporučován doplněk stravy z řas Algamin. Peptidy řasy Chlorelly údajně vážou škodlivé látky a mohou je odvádět z mozku. Chlorella má detoxikační účinky.

Asi bycxh tomu věřila, dříve tohle tak často nebylo, je to podle mě hlavně z potravy(samé konzervanty a éčka).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama