Reklama

Neustálé špinění - Duphastom?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 13:35
Neustálé špinění - Duphastom?

Skoro rok se potýkám se špiněním a slabým krvácením mimo MS. Zpočátku to bylo pár dní před MS, později až deset, takže celkem otrava. U dr. před půl rokem vše ok, napsal mi Duphastom od 14. DC. Do hormonů se mi moc nechtělo, zkusila jsem Gynex. Na podzim jsem využívala jedno balení. Nevím, jestli to bylo tím, ale poslední dva nebo tři cykly se „ustálily“ na špinění od 18. DC a MS od 23. Jenže po poslední MS špinění (spíš každodenní jednorázové zakrvácení - někdy i několikrát denně) neustalo. Takže nyní špiním už od 22. 12. (mezitím byla MS). Dnes jsem byla u dr a vše je v pořádku, asi to bude nedostatek progesteronu.
Varianty:
1. Vyzkoušet přírodní FEM+ (tomu moc šancí nedává)
2. Nasadit od 14. DC Duphastom
3. antikoncepce (to by se mu líbilo nejvíc, ale nechci)
Plus okamžitě ukončit kojení. Ano, syn bude mít 4 roky, ale když už jsem to dotáhla takhle daleko, tak chci počkat na samoodstav. Navíc v době, kdy jsem kojila mnohem víc, potíže nebyly, jsou až nyní, kdy kojím minimálně.
Pokud to nepomůže, prý „výškrab“ dělohy, i když není nic vidět na UTZ, může tam být nějaký polyp, zánět nebo rakovina (ta vzhledem k věku prý moc pravděpodobná není, ale trochu mě to vyděsilo).
Myslíte, že je to standardní postup? Dožadovala jsem se nějakých odběrů, jak to tedy mám s těmi hormony, ale to prý ne, dělá se to takto, pokud D. pomůže, bylo to tím, pokud ne, je příčina jinde. Což se mi moc nelíbí, že něco takového budu brát vlastně zkušebně a možná zbytečně. A pak taky brát do konce plodného života půlku cyklu hormon?
Měla jste některá podobné potíže a pomohlo vám něco přírodního, třeba dlouhodobější braní toho Gynexu? Děkuji.

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 14:48

Po porodu jsem krvacela rok a pul v kuse…hormonalni profil ok, duphaston ani utrogestan nepomohl, vyskrab zabral na jeden mesic a ostatni volne dostupne preparaty a bylinky nepomohly vubec…uz jsou to pres tri roky a spinim stale…pricina se nenasla…ale jinak postup je asi obvykly az teda na to, ze by meli vzit ten hormonalni profil… Prosim anonym zachovat

lili355
Kecalka 144 příspěvků 05.01.17 15:52

Ja bych zkusila vysetreni u jineho Dr.
Resila jsem nekolik let nekonecne menstruace, spineni, porad jsem litala na injekce na zastaveni krvaceni, polykala Norethisteron nebo Duphaston a tak porad dokola, byla jsem z toho psychicky na dne.
Chodila jsem na nejakou drahou kliniku, stalo me to majlant. Pak jsem se zdrave nastvala a zkusila zmenit Dr, po jednom vysetreni mi nasel polyp (ktery na drahe klinice na ultrazvuku NIKDO nevidel a jen do me cpali hormony), sla jsem na odstraneni a od te doby pokoj. Bohuzel se mi asi za 4 roky udelal znovu, ale to se bohuzel stava.

A ze vam nedelali hormonalni rozbor, to nechapu, ja ho mam udelany xkrat.

Jen teda dodavam, ze ja nemam deti, takze souvislost s kojenim nejsem schopna posoudit ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama