Neustálé výčitky a kritika

Anonymní
20.5.17 13:14

Neustálé výčitky a kritika

Ahoj, dá se žít s někým kdo mě při každém kontaktu neustále něco vyčítá? Je to tu pořád. Mám špatné rodiče, protože mi nikdy nic nedali, myšleno jak úspory nebo nemovitost. Jsem špatná, protože pracuju za 20 tisíc a né za víc. Já jsem způsobila, že mu zkrachovalo velmi úspěšné podnikání. Když bych podle jeho slov byla normální, tak jsem mu s jeho podnikáním pomohla a byli jsme úspěšní oba. Měla jsem ho víc podporovat (tedy všechen svůj čas obvolávat jeho klienty a cpát jim nové smlouvy a rozmlouvat zrušení starých s tím, že by mi za to dával provizi).

Byl to můj první vážný vztah. Vše co jsem kdy dřív vydělala, jsem vkládala do nás a nespořila nic. Snažila jsem se zaplatit aspoň občas, ale on vydělával o moc moc víc, takže to stejně bylo málo oproti němu. On mi vyčítá, že jsem žila na jeho úkor. Vydělával 10 až 20 krát víc. A tudíš nesl většinu nákladů, já na to neměla. Odmítl se mnou žít v garsonce, že jako chudák žít nebude a museli jsme žít v drahém pronájmu, který platil, že je to rozumné. Teď mi vyčítá, že za pronájem utratil v minulosti přes 2 miliony. Chtěla jsem společně koupit malý byt cca 2kk, kde bychom mohli krásně žít. To nechtěl, že v malém bytě žít nebude, že má na víc. Na typ bytu ke koupi, který si představoval, neměl dost peněz, měl šíkené požadavky a peníze dost utrácel za hlouposti a půjčit si se bál kůli tomu, když by se mu přestalo dařit. Jinak ten nájem byl drahý a na dobrém místě ovšem uvnitř to bylo strašné. Jeho rozpadající se starý ošklivý nábytek (nedrželi dveře, stále padali police,), miliony bordelu (10 let stará nefunkční televize, 60 velkých lamp, miliony hromad papírů válících se všude na stole, v kuchyni, na chodbě, u postele, pod telivizí, na parapetech a prostě všude kde vás napadne mimo koupelny, které se nesměli vyhodit i když je nepoužilval ani dát aspoň do skříně.). Koupit nový nábytek jsem nesměla, že do cizího bytu je to hloupost. Uklidit jsem to nesměla, nic by po tom přeci nenašel. Jen s jeho pomocí a to nešlo, jen seděl a diktoval, tenhle papír dej k posteli, tenhle papír dej do tohohle šanonu, tenhle si ještě rozmyslím apod. Když mi rupli nervy z toho bordelu a on zrovna nebyl doma, dala jsem všechny papíry do 3m dlouhé proutěné bedny co jsem koupila, hezky sinchronně s oddělovači a uklidila. Byl to úžasný pocit. Líbilo se mu jak je doma najednou uklizeno a do 2 dnů řval, že nic nemůže najít a navíc do týdne nanosil a napokládal nové papíry na každičký kousek kam to jen šlo. Nejhorší to bylo když jsem na rok přišla o práci, to na mě řval, že jsem se na něj nalepila, že ho stojím jenom prachy, že jsem úplně blbá a neschopná. Sebevědomí na nule, vypadali mi skoro všechny vlasy, deprese a neschopnost cokoli dělat, když jsem vylezla ven litovala jsem, že nemohu chodit kanály. Chtělo se mi umřít. Pomohli mi až na psichiatrii.

Kdykoli se s ním vidím, začne mi dřív či později nadávat, že jsem ho okradla a žila na jeho úkor (on platil drahý nájem), že kůli mě mu zkrachovala firma, že kůli mě žije cizí život. Dokonce mohu i za to, že máme nemocného psa.

Odstěhovala jsem se zpět k rodičům, spořím si a chci si do budoucna koupit malý byt nebo chalupu za městem, vdát se za partnera, kterého budu milovat, mít děti, pracovat a normálně žít. On mi tvrdí, že byt, na který mu půjčila máma může pronajmout, že se můžeme vzít s předmanželskou smlouvou a dávat peníze z jeho pronájmu a mé práce dohromady, ale taky se ptá se jak si to jako představuju když na rd budu mít menší příjem, z čeho budeme jako žít? Nadává mi, že mám holý zadek a on že měl vše a kůli mě o vše přišel. Mně je 33 a jemu 48. Pořád ho mám strašně moc ráda umí být zlatý a moc hodný a bojím se, že už nikoho jiného tak ráda mít nebudu. Vztah z rozumu bych nesnesla. Nemám úspory (jen kolem 150 tisíc co jsem dala dohromady teď za rok), ty konečně tvořím a už mě moc tlačí biologické hodiny. Pořizovat si dítě s někým jiným když bych se zamilovala (fakt nevím jak by se to mohlo povést) mi přijde jako velmi nebezpečné.

Poraďte mi co mám dělat?

A - velmi osobní

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
20.5.17 13:25

Ty ses ale jelito… ztracený čas s ním ti už nikdo nenahradí

• Nahlásit
  • Citovat
21457
20.5.17 13:28

Máš ho strašně ráda a umí být zlatý a hodný. Svatá prostoto - a kdy? Možná, když spí. Takže druhá část věty - tedy, že se bojíš samoty, bude ta správná. Co máš dělat? Začít se mít ráda, najít si normálního partnera, dokud máš čas. Jako že toho času už moc nemáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.17 13:31
@Doe_Jane píše:
Ty ses ale jelito… ztracený čas s ním ti už nikdo nenahradí

Já vím. Byla jsem mladá, blbá a zamilovaná. Totální izolace. Byl pro mě celý můj svět.
A zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
3154
20.5.17 13:32

Psychicky nemocný člověk. Finančně negramotny. A ty hloupá, že jsi mu dala tolik prostoru. Buď ráda, že jste spolu neměli dítě.
Kontakt bych s ním už vůbec neudržovala a při náhodném setkání bych se omezila na pozdrav a sdělení, že pospicham.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.17 13:33

Kopni ho tam kam slunce nesviti. Vztah z rozumu nesneses, ale takovýho blba ano? Poslední dobou nestačím zírat, co se tu docitam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1335
20.5.17 13:33

Tak doufám že je to sranda, aneb anonymní vážně přemýšlíš nad tím že by sis s takovým sobcem pořídila dítě? podle příspěvku jsi mi přišla jako inteigentní ženská, ale asi jsme se spletla. nevvidíš jak s tebou oře, nadává ti, nemá k tobě ani za mák úcty…zdrhala bych rychle a daleko. je ti 33, ne 53.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1236
20.5.17 13:37

Tragédie, co chceš slyšet? Proboha! Pokračuj po vlastní ose tak, jak máš úžasně naslapnuto.

Promiň, ale pobavilo mě slovo,„podnikání“. Pochopila jsem, že je otrava, kterým pokládám relefon, jen co mi řeknou " máte chvilku čas?"!!!

Nehledě na ten velký věkový rozdil. Zřejmě už má děti větší, své si splnil a tebe si už nemá potřebu si vážit, protože se vyčerpal u ex.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12038
20.5.17 13:44

Kdo chce kam…,ze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
20.5.17 13:45
@Anonymní píše:
Já vím. Byla jsem mladá, blbá a zamilovaná. Totální izolace. Byl pro mě celý můj svět.
A zakladatelka
žádné byla… přečti si to po sobě ještě jednou, tady se nebavíme o tvojí minulosti
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.5.17 13:46
@luckaa85 píše:
Tak doufám že je to sranda, aneb anonymní vážně přemýšlíš nad tím že by sis s takovým sobcem pořídila dítě? podle příspěvku jsi mi přišla jako inteigentní ženská, ale asi jsme se spletla. nevvidíš jak s tebou oře, nadává ti, nemá k tobě ani za mák úcty…zdrhala bych rychle a daleko. je ti 33, ne 53.

No já mu taky řekla, že je sobec. Tvrdí mi, že za nás platil absolutně vše a má ušmudlaná výplata byla k ničemu. Že jsem vše svým chováním zničila, že jsme mohli být bohatí a šťastní, když bych mu správně pomáhala s podnikáním. To je jeho problém ať si to vyřeší. Nevím, možná je to strach z toho, že bych pak už mohla zůstat bezdětná a strach ze samoty. Takže koupit si malý byt nebo chalupu za městem a žít s ním tam z mého RD, později výplaty a jeho příjmu z nájmu je hloupost? Chová se strašně, ale tvrdí, že když nám spolu bude dobře, že bychom byli štastní a mohli mít rodinu. Že s tou kritikou přestane. On má jen staré rodiče a nikoho jiného, žádné děti. Oba je chceme.

• Nahlásit
  • Citovat
49241
20.5.17 13:48

No jestli uvažuješ s tímhle týpkem o dítěti tak seš jedna z nejhloupějších diskutujících co jsem tu kdy četla - fakticky se ptáš na co? jestli se změní? ne! jestli to bude horší a hrší? ano!
ty si uvědom, proč jsi od něj odešla a koukej se s ním přestat scházet..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.17 13:49
@alimdar píše:
Tragédie, co chceš slyšet? Proboha! Pokračuj po vlastní ose tak, jak máš úžasně naslapnuto.

Promiň, ale pobavilo mě slovo,„podnikání“. Pochopila jsem, že je otrava, kterým pokládám relefon, jen co mi řeknou " máte chvilku čas?"!!!

Nehledě na ten velký věkový rozdil. Zřejmě už má děti větší, své si splnil a tebe si už nemá potřebu si vážit, protože se vyčerpal u ex.

Má jen 2 staré rodiče jinak nikoho. Jedu si už po vlastní ose. Jen jestli by to nešlo překopat a mít se spolu dobře. Naivní a hloupá představa asi.

• Nahlásit
  • Citovat
185
20.5.17 13:50

Těžko se radí, můj názor - úplně se odstřihni a s otevřeným srdcem hledej nového partnera (i když si to nedokážeš teď představit. někdy se ale vyplatí jít do neznáma!). Tohle není standardní! Máš na víc. To ti musel tím ponižováním teda hodně kvalitně „vymýt mozek“ a snížit sebevědomí, že uvažuješ o tom s ním zůstat nebo mít dítě. Řekla jsi mu někdy, že pokud tě nepřestane ponižovat, tak je konec? Jaká byla reakce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.17 13:51
@jdukolem píše:
No jestli uvažuješ s tímhle týpkem o dítěti tak seš jedna z nejhloupějších diskutujících co jsem tu kdy četla - fakticky se ptáš na co? jestli se změní? ne! jestli to bude horší a hrší? ano!
ty si uvědom, proč jsi od něj odešla a koukej se s ním přestat scházet..

Máme nemocného pejska spolu. Střídáme se v péči. Sama to nezvládnu. On ano. Nechci se ho vzdát, chyběl by mi a vyčítala bych si to. A asi jsem na tom chlapovi závislá, stýská se mi :(. Je to patologické nebo jen strach ze samoty?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama