Neustálý křik kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 19:18
Neustálý křik kojence

Ahoj holky. Prosím poraďte mi, já jsem už bezradná a nevím co s tím. Popíšu to co nejstrozeji jak to půjde.
1. Miminko 7 měsíců
2. Náročné od narození, po porodu první 4 mesice kolika, prdiky, takže hodně nošení natrasani atd.
3. Na 2. jsme si asi udělali návyk, takže i teď v 7mi měsících stále vyžaduje kontakt
4. Velmi kontaktní miminko, šikovné, kojene nyní s příkrmy
5. Vyzaduje neustálý kontakt se mnou a to myslím neustálý, jak není začne křik (žádný pláč) křik jako když ho na nože bere, že by si i kdekdo myslel, že ho snad tyram nebo co.

Teď moje prosba se zkušenostmi. Už jsem si s ním jakž takž zajela nějaký režim. Pořád ale bojujeme s tím odloučením. Věnuji se dítěti celý den, aktivně, ale taky potrebuju někdy na záchod, do sprchy, udělat něco doma bez nositka je takřka nemožná věc. Nejde o to, že bych od něj odešla, když jdu třeba do sprchy mám ho v lehátku, tak aby na mne vidělo, ale stejně řve jak tur. Nestaci se jen dívat, chce ke mě. Už jsem opravdu bezradná a upřímně strasne mě to vyčerpává. Tak nevím mám jej nechat vyrvat? Mám pocit, že snad nikdy nepřestane dokud si ho nevezmu k sobě. Paradoxně mám pocit, že se uklidní když úplně odejdu z místnosti, protože dokud na mě vidí tak křik nezůstává naopak. Ale já se přece po sprše taky potrebuju utrit a tak… Už jsem z toho unavená, celý den jsem moc rada, ze si hrajeme a objevujeme, ale tohle už mě vždycky spolehlivě nase. e.
Jak to vidíte přejde to věkem? Každý mi říká, že jsem si jej tak naučila, no ale koliky byly fakt dost, tak ho přece nenechám ležet a plakat, neměla jsem jinou možnost volby než nosit a natrasat atd. Prosím poraďte mi co mám dělat, aby vydrželo aspoň 10 minut samo. Hrát si nepomáhá, hračky jsem zkoušela dát něco noveho, nezájem. Past koníky ne, hrát si pod hraci dekou taky ne. Zpívat, mluvit nic. Mám pocit, že bych snad musela s tím nositkem i do sprchy…
Diky všem kteří to dočetli :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Denina01
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 03.06.19 19:25

Za mě vydržet a přečíst si o tématu separační úzkost. Nezačal se prcek třeba plazit? U dcer to začalo, když objevily pohyb, chtěly ve mně jistotu. A nejlíp si dělat úklid atd. když přijede taťka z práce a odejít z místnosti. U nás jak jsem v místnosti, tak se mi věčně věší na nohy, bučí, vzteká se, staví se o mně. Ale přejde to… A to jsem je chovala/chovám obě od narození. Prvorozenou jsem měla na ruce celé dny, co vykoukla na svět. Teď ji jsou dva a prdí na mě a dělá si celý den svoje :mrgreen:

cecetka
Echt Kelišová 8462 příspěvků 03.06.19 19:27

Prejde to casem. Znam to a bylo to na prasky :?

Evkad
Kecalka 218 příspěvků 03.06.19 19:28

Co si pamatuji, tak okolo toho sedmého měsíce začíná zmíněná separační úzkost.

AlcaBa
Stálice 54 příspěvků 03.06.19 19:28

Máme 7m a skoro to samé jako vy. To, že si nějak něco naučím u mimi já neberu a je to dle mého blbost na entou!!! Takhle malý určitě ne :cert: Od cca roku jo ale teď si nemyslím…Slyšela jsem to totiž na to, jak malá spává u nás v posteli a jsem na to už alergická…Já odcházím do vedlejší místnosti a mluvím a nejlépe aby na mě malá viděla. Někdy pomůže a jindy je řev. Já si ale taky potřebuju zajít na wc, takže bohužel…ono je těch 5min řevu nezabije si říkám :roll:

Uživatel je onlineMartha03
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 03.06.19 19:39

Děkuju holky za slova podpory. Separační úzkost znám, ale tohle trvá prakticky od 5teho měsíce, takže bych neřekla, že je to přímo důsledek tohoto. Mě moc právě na ni mluvit a tak nepomáhá ona ještě více přidá, takže raději když začne tak na ni vůbec nemluvím, snažím se nekonejsit, protože to ještě začne o oktavu výše s křikem dokud si ji prostě nevezmu. Zatím se neplazi spíš se jen tak plácá. Právě už se těším až začne lézt, že to bude lepší když bude samo schopno pohybu. Manžel hodně pomáhá, ale nemůže tu být pořád. Jen mě to někdy hrozně štve, že si kolikrát říkám jaká jsem matka jak se jí věnuji a tohle mě vždycky srazí. Na ten její jekot už jsem si zvykla, ale někdy bych si nejraději urizla uši. Asi jsem nikdy netrpěla na migrény víc než teď. Má takovej zvuk, že mám pocit, že se mi z toho rozpadají mozkovy buňky :lol:

Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 03.06.19 19:40

Sakra tak jsem se odtajnila… A tak co, je to fakt  :lol:

warita
Extra třída :D 11275 příspěvků 03.06.19 19:51
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Prosím poraďte mi, já jsem už bezradná a nevím co s tím. Popíšu to co nejstrozeji jak to půjde.
1. Miminko 7 měsíců
2. Náročné od narození, po porodu první 4 mesice kolika, prdiky, takže hodně nošení natrasani atd.
3. Na 2. jsme si asi udělali návyk, takže i teď v 7mi měsících stále vyžaduje kontakt
4. Velmi kontaktní miminko, šikovné, kojene nyní s příkrmy
5. Vyzaduje neustálý kontakt se mnou a to myslím neustálý, jak není začne křik (žádný pláč) křik jako když ho na nože bere, že by si i kdekdo myslel, že ho snad tyram nebo co.Teď moje prosba se zkušenostmi. Už jsem si s ním jakž takž zajela nějaký režim. Pořád ale bojujeme s tím odloučením. Věnuji se dítěti celý den, aktivně, ale taky potrebuju někdy na záchod, do sprchy, udělat něco doma bez nositka je takřka nemožná věc. Nejde o to, že bych od něj odešla, když jdu třeba do sprchy mám ho v lehátku, tak aby na mne vidělo, ale stejně řve jak tur. Nestaci se jen dívat, chce ke mě. Už jsem opravdu bezradná a upřímně strasne mě to vyčerpává. Tak nevím mám jej nechat vyrvat? Mám pocit, že snad nikdy nepřestane dokud si ho nevezmu k sobě. Paradoxně mám pocit, že se uklidní když úplně odejdu z místnosti, protože dokud na mě vidí tak křik nezůstává naopak. Ale já se přece po sprše taky potrebuju utrit a tak… Už jsem z toho unavená, celý den jsem moc rada, ze si hrajeme a objevujeme, ale tohle už mě vždycky spolehlivě nase. e.
Jak to vidíte přejde to věkem? Každý mi říká, že jsem si jej tak naučila, no ale koliky byly fakt dost, tak ho přece nenechám ležet a plakat, neměla jsem jinou možnost volby než nosit a natrasat atd. Prosím poraďte mi co mám dělat, aby vydrželo aspoň 10 minut samo. Hrát si nepomáhá, hračky jsem zkoušela dát něco noveho, nezájem. Past koníky ne, hrát si pod hraci dekou taky ne. Zpívat, mluvit nic. Mám pocit, že bych snad musela s tím nositkem i do sprchy…
Diky všem kteří to dočetli :)

jako bys popisovala moji dceru. Ja radim: vydrz jeste 2m. Zacne lozit a objevovat svet a uvidis, ze neuslysis od nej i 20min NIC. Kdyz me dcerka zacala lozit po mistnosti, to byla takova uleva. Do te doby rev rev rev neutuchajici rev, ja byla vecer hotova, ze to si nedovedes predstavit… vlastne dovedes.

Zmeni se to a uz brzo, takze vydrz.

LaraA
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 1 inzerát 03.06.19 19:51

Me pomahalo - aspon obcas zpivat :D nejlip hodne hlasite a delat u toho blbosti, treba juknout a prcka, az se lekne a zasmeje delat prehnane pohyby rukama a tak…

doporucuju pouze, pokud neni nikdo jiny doma :mrgreen:

Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 03.06.19 19:55
@LaraA píše:
Me pomahalo - aspon obcas zpivat :D nejlip hodne hlasite a delat u toho blbosti, treba juknout a prcka, az se lekne a zasmeje delat prehnane pohyby rukama a tak…doporucuju pouze, pokud neni nikdo jiny doma :mrgreen:

Ahoj. Myslím, že míru retardace už jsem zdaleka překročila :D :lol: co já se doma navyvadim, ale jakmile malá ví, že jdu na ten záchod do sprchy atd tak nepomůže ani kdybych se postavila na hlavu…

Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 03.06.19 19:56
@warita píše:
jako bys popisovala moji dceru. Ja radim: vydrz jeste 2m. Zacne lozit a objevovat svet a uvidis, ze neuslysis od nej i 20min NIC. Kdyz me dcerka zacala lozit po mistnosti, to byla takova uleva. Do te doby rev rev rev neutuchajici rev, ja byla vecer hotova, ze to si nedovedes predstavit… vlastne dovedes.Zmeni se to a uz brzo, takze vydrz.

Diky moc. Já si také myslím, že to pak bude lepší. Ji se moc do lezení nechce. Na bříšku to moc ráda nemá, ani když ji lakam na hračky, aby se posunula. Spíš se točí jakoby dokola, tak pořád tak nějak doufám, že to bude brzy, ale zatím to nevypadá :D

zelenoockaa19
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 03.06.19 19:57

Pokud se uklidní když vás nevidí tak se prostě každý den na hodinku ukliďte, ať hlídá muž. Já to dělala taky, buď jsem šla se psem a nebo jsem si v ložnici chvíli četla…

warita
Extra třída :D 11275 příspěvků 03.06.19 19:59
@Martha03 píše:
Diky moc. Já si také myslím, že to pak bude lepší. Ji se moc do lezení nechce. Na bříšku to moc ráda nemá, ani když ji lakam na hračky, aby se posunula. Spíš se točí jakoby dokola, tak pořád tak nějak doufám, že to bude brzy, ale zatím to nevypadá :D

budeme to mit hodne podobne. Moje dcera zacala lozit az na tech 9m cca.

aleaa
Kecalka 408 příspěvků 03.06.19 20:12

Tak moje mládě stálo u vany a řvalo a řvalo, dokud jsem to neucpala prsem :lol:. Ani tatínek nepomohl nic :zed: :zed: vydrželo jí to dlouho…
Ale už je lépe, 18m. :hug:

Margery
Extra třída :D 11788 příspěvků 03.06.19 20:17

@Martha03 Já ji beru i na záchod v nosítku, když je to nutnost 8) do sprchy teda ne… a když moc řve, zapnu vysavač a vysávám a ona přestane :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama