Nevěra a rozvod dohodou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 10:47
nevěra a rozvod dohodou

Ahoj všem,
prosím o zachování anonymity, je to velmi citlivé, děkuji.
Nevím jestli potřebuju radu nebo se chci jen vypsat…
S manželem jsme spolu 9 let, z toho necelé 2 roky manželé. Máme dva kluky (6 a 3),
vztah máme vcelku normální, i když nějaké problémy samozřejmě jsou. Byla jsem 6 let na mateřské, během které se objevily první neshody. Manžel rád o všem mluví až myslím že moc, mě mluvit o něčem dělá trochu problém, hlavně s ním, takže postupně jsem přestala cokoliv řešit, nechtěla jsem poslouchat hodinový monolog k čemukoliv. S tím že máme malé děti, tak to prostě nějak zkousnu a je to. Překonali jsme i nějaké lži a finanční problémy, hádky sice byli někdy až hnusné, vulgární, ale i to se přešlo. Vloni jsem se vrátila do práce, po nějaké době se sblížila s kolegou. Zamilovali jsme se a bohužel jsem byla manželovi i nevěrná. Celkem rychle na to přišel a samozřejmě bylo zle. Během týdne se okolo mě ze všech stran navalila taková nenávist, od manžela, jeho rodiny, samozřejmě jeho přátel. Právem to nepopírám, ale neměla jsem pomalu ani možnost se nad tím zamyslet, chtěl řešení hned, a když hned nepřišlo vše se hrozně otočilo. co vše se událo od té doby, bylo hrozně zlé a spíš mě to od něj ještě odtáhlo, neumím si ani představit s ním zůstat po tom všem. Nyní řešíme rozvod, snad nakonec dohodou, ale neustále mi vyhrožuje že si o děti zažádá sám, měl tady diktafon, nahrál nějaký intimnější rozhovor, fotil si neuklizeno v bytě (měla jsem kupu prádla na žehlení, kterou jsem nebyla schopná dát dopořádku když mě dva dny deptal urážkami a výhrůžkami), že mě udá na sociálce atd… Soud prý kouká na to kdo rozbil rodinu takže pokud dohoda tak v podstatě podle jeho pravidel. Na všem jsme se celkem dohodli, ale jako důvod rozvodu chce udat mimomanželský vztah, nevím jestli se to tak dělá. děti chceme do střídavé péče, tak aby to pak po nějaké době nezneužil a nazažádal si sám. Nechci kluky tahat po soudech ani sociálce, ale nechci o ně samozřejmě přijít. S kolegou jsme se přestali vídat dokud nebudu mít vyřešeno tohle, s tím že pak uvidíme. Manžel neustále chce abych přiznala že je to lež, že jsme jen domluveni kvúli sociálce, ale mysílm že mě neustále někde nahrává tak to vůbec nekomentuji.
Jsem už pomalu na zhroucení, nevím co dělat dál, hrozně se bojím soudu a toho co na mě kde vytáhne, vím že si shání jakýkoliv důkaz i z minulosti, že jsem nezodpovědná atd. prý i nějaké svědky kteří mě viděli nasedat ke kolegovi do auta, což sice bylo ale už dřív.
Pokud tedy půjdeme na dohodu, je problém že podnájem teprve budu mít? a že dělám na tři směny? hlídání mam zajištěno babičkou. Můžeme i tak získat tu střídavou péči? a bude soud řešit kdo zavinil rozpad rodiny? Díky a omlouvám se za román…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ice79
Závislačka 2640 příspěvků 25.02.17 10:54

Neboj se, jen trapně vyhrožuje. Že si nasedala do auta? No a? To bylo na autě napsané, že jedete rovnou do postele? Asi ne. A to, že nemáš vyžehleno…snad nikdo nežehlí hned, co sundá prádlo. A co dělá v domácnosti on, že si fotí, co neděláš ty? 8o Já bych si s ním sedla a na rovinu mu řekla, že jde o děti, že se prostě musíte domluvit tak, aby netrpěly. Už tak toho budou mít dost. Rozhádaní rodiče tahající se o děcka jsou holé neštěstí! Držím palce! :hug:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33364 příspěvků 25.02.17 10:55

Zavinění soud neřeší

Avocado123
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 25.02.17 10:56

Soud dává témeř vždy přednost matce, i kdyby podvádela s celou firmou, to nema na výchovu vliv. Střídavou vám treba schválí, ale to, ze jsi „zanasela“ nema vliv na to, ze se o deti staras. Nevěra je často vyustenim problému ve vztahu a na tom maji podíl oba. Neboj se, na více nez 90% jsem přesvědčena ze ti deti nevezmou. U soudu se matkám dost nadrzuje, nekdy nepravem, ale to uz je vedlejší

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 11:00

Já právě děti do toho tahat nechci. Pořád mě ale opakuje že jsem nepodvedla jeho ale hlavně ty děti. že myslím jen na sebe a na nich mi nezáleží… je to už několik týdnů co poslouchám pořád takovýhle věci, že jedno slovo a brečím. nadává i když jsou kluci vedle a cokoliv řeknu hned zesměšňuje a že je to lež atd. takže moc se s nim mluvit nedá. Zakl.

Avocado123
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 25.02.17 11:06

Chlap a urazena ješitnost. Co chces. Ono si to sedne, ted ti to ma za zle a dětem hádkami vazne nepomáhá

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 11:08

@Avocado123 manžel je právě přesvědčen že žádný problémy jsme neměli. Takže jsem prostě jen z nudy někde roztáhla nohy…
Samozřejmě se u soudu pere veškerá špína, což taky nechci, aby tím ti kluci prošli.
Takže sociálka by k nám asi přišla po podání té dohody? prozatím bydlíme tady, ten podnájem teprve řešim.

Sany80s
Kelišová 6720 příspěvků 25.02.17 11:10

Focení bordelu-bordel doma je i jeho bordel, padá i na jeho hlavu.
Soud neznevýhodňuje viníka rozvodu, ale zajímá ho důvod, zvlášť pokud je někdo ochoten to probírat.
Ano tři směny by problém být mohly, zvlášť pokud má ten druhý práci, kdy se dětem může lépe věnovat.
Jinak mi tedy všeobecně přijdeš dost mimo.
Praskne na tebe nevěra, manžel chce řešení ihned(asi rozchod s milencem) a ty se nad tím musíš zamyslet?
Já třeba nevěru za určitých okolností neberu zas tak tragicky, ale toto je síla i na mě.
Já mám z tvého úvodního příspěvku pocit, že jsi alibistická, nemožná v realitě nežijící a hloupá naivka. A to i když vezmu v úvahu, že máš nervy totálně v háji.
A ano, to že nemáš teď zajištěné bydlení je pro tebe též minus.

canaglia
Závislačka 3795 příspěvků 25.02.17 11:12
@Anonymní píše:
Já právě děti do toho tahat nechci. Pořád mě ale opakuje že jsem nepodvedla jeho ale hlavně ty děti. že myslím jen na sebe a na nich mi nezáleží… je to už několik týdnů co poslouchám pořád takovýhle věci, že jedno slovo a brečím. nadává i když jsou kluci vedle a cokoliv řeknu hned zesměšňuje a že je to lež atd. takže moc se s nim mluvit nedá. Zakl.

Tak se dej do klidu a do pořádku, dolaďte nějak tu střídavou péči, pro děti bude nejlepší, pokud se co nejrychleji oba uklidníte. Máš máslo na hlavě, tak k tomu uklidnění udělej maximum. Klidně ho nech do návrhu na rozvod napsat jako důvod mimomanželský poměr, když mu to udělá dobře a uklidní ho to. Je to normální. Chce nějakou satisfakci a tohle je to nejmenší. Na svěřování dětí do péče to vliv nemá. Pokud ale půjdete k nespornému rozvodu, pak není třeba důvody uvádět.

Avocado123
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 25.02.17 11:18

Nevím o tom, ze by deti byly u soudu. Takže tam můžete řešit špínu jakou chcete. Bude tam někdo ze socialky jako „zástupce“ deti ale ony tam byt nemusí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 11:21

@Sany80s možná je pravda to co říkáš, ale ohledně toho zamyšlení se, rozebírala jsem i s odborníkem, další sezení mám naplánované. Popravdě nevím jak se vyrovnat s tím že dětem rozbíjím rodinu a zaroveň s city k někomu jinému, než k manželovi.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 25.02.17 12:00

Je to pakoš.. pokud nechlastáš, nefetuješ, nemáš se čeho bát. Soud nezkoumá důvody rozpadu, jen se ptají, zda to cítíte jako konečnou fázi.. pokud jdete dobrovolně do střídavky, tím líp.. klid :hug:

Sany80s
Kelišová 6720 příspěvků 25.02.17 12:06
@Anonymní píše:
@Sany80s možná je pravda to co říkáš, ale ohledně toho zamyšlení se, rozebírala jsem i s odborníkem, další sezení mám naplánované. Popravdě nevím jak se vyrovnat s tím že dětem rozbíjím rodinu a zaroveň s city k někomu jinému, než k manželovi.

Na přemýšlení o tom, že ten poslední hřebíček do rakve byl ten tvůj, na to máš celý život.
To je pro tebe tak těžké pochopit, že pokud jde o milence, tak to řešení musí přijít hned? Řešit nevěru a manžel mi na to říct něco ve smyslu, že tak rychle to nejde, že se musí rozmyslet, tak je to jasný.
Co se divíš sakra.
Mimochodem ty emoce pracují hůř zejména proto, že stále bydlíte spolu.
Moc bych nečekala, že manžel tu dohodu u soudu na 100% podpoří a dodrží.

Malaga
Nadpozemská drbna 25188 příspěvků 25.02.17 12:16

Neříkám, že chování manžela absolutně schvaluju, ale vůbec se nedivím, že se zlobí…něco jiného je, když vztah nefunguje, tak se rozejít a hledat partnera pro další život až poté, než si začít s kolegou…tvoje chování změnilo život minimálně 3 lidí…píšeš, že s milencem máte pauzu…tak sis měla vyřešit nejdřív svůj vztah a až pak se scházet s jiným mužem…nehledě na to, že nevíš, jak to dopadne…asi bych taky vyváděla, při pomyšlení, že moje děti budou trávit čas s nějakým cizím chlápkem a že člověk, kterému jsem věřil mě takhle zradil…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 12:25

@Sany80s Já to asi říkám špatně, samozřejmě chápu že nevěru nebo poměr jako takový bylo potřeba řešit hned. Vyhledala jsem pomoc psychologa proto, že jsem do toho zapletla city. a nevím jak se s tím vyrovnat, nevím doteď jak si to ani v sobě vyřešit. samozřejmě že výčitky vůči manželovi a dětem jsou obrovské. chtěla jsem právě i s pomocí řešit co dál, protože mě samotný to evidentně nejde. i s tím manžel souhlasil, ale mezitím se tu semlely takové věci, že se vše ještě zhoršilo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrahovi pumpařky hrozí výjimečný trest, práskl ho komplic kvůli dvěma tisícům

Policisté zadrželi a obvinili muže, kteří přepadli čerpací stanici u... číst dále >

Komentář: Soukup rozehrál partii o Hrad, má šanci vystřídat Zemana?

Pecka? Ano, ale určitě ne žádné velké překvapení. Podnikatel, moderátor a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >