Nevím, co mám dělat dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 08:20
Nevím, co mám dělat dál

Zdravím,
Potrebovala bych poradil nebo spíš jen vyslechnout nazor nekoho nestranného.
Cca 2 roky jsem s manzelem, bydlíme spolu cca 1,5 roku (vím, že je to brzy, ale tenkrát mi vybouchlo
bydlení a on mi nabídl, abych bydlela u něj).
MUj manžel je pomerně velký cholerik, kdy mě občas urážel, říkal mi během hádek různými
vulgarismy apod. A také u nás bylo jednou ifyzické napadení. Já jsem poměrně velká flegmatička a
hodne věcí neřeším, kvůli tomu jsme se vlastně dost často hádali. Po tom napadenijsem se tenkrát
odstěhovala zpátky k rodičům, protože jsem musela utéct a přemýšlet. Nicméně jsem se po cca týdnu
vrátila zpět na prosby manžela, že se to už nebude opakovat… Od té doby se skoro nehádáme a
napadení žádné nebylo. Ale stejně z něj mám občas strach a strach mu říct nějakou drobnou kritiku.
Kvůli tomu strachu jsem se před cca 2 týdny opět odstěhovala a s našima se domluvila, že se
k někomu nevrátím.
Ale celé ty 2 týdny na něj myslím, a vím, že mě chce zpět, občas jsme se potají sešli a bylo to fajn,
hodně věcí si vyjasnili, ale problém je ten, že si občas nejsem jistá, jestli chci zpět nebo ne.
On ale říká, že pokud se nevrátím, ať hned požádám o rozvod, což jsem mu jednou ve slabší chvilce řekla, ale pak mi říkal, že jsem nejhorší člověk na světě, že jsem ho jen využívala apod. Nejsem si jistá,
jestli se chci vrátit, protože ho miluji nebo proto, abych mela klld. Nicmene ho porad miluji, ale
nevím, jestli to bude mezi námi klapat.
Další věcje ta, že nevím, jak to mám říct rodičum, kterí mi hodne pomohli…
Děkuji za přečtení.

Reakce:
Demi
Závislačka 4112 příspěvků 31.10.18 08:32

Zkoušeli jste manželskou poradnu? Krize se dají řešit, ale tady asi bude muset manžel na sobě hodně zapracovat. Byl by toho vůbec schopen, při své nedůtklivosti? Fyzické násilí bych netolerovala. Chápu, že může vybuchnout a reagovat na něco vztekle, ale do té míry, že by tě urážel, nebo dokonce udeřil, to by být nemělo. Nepíšeš, jestli máte děti, ale pokud ne, je to asi jen dobře.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 08:46

Cholerik je můj táta, ale ne až takový jak píšeš ty. Upřímně, mám ho ráda, ale je s ním k nevydržení. Dřív to celkem šlo, ale co je v důchodu, nedá se vedle něj dýchat. Nikdy, bych si takového partnera nevybrala. Nikdy bych s takovým člověkem nemohla bydlet a mít děti. Dobře si to rozmysli. Cholerik dokáže být hodně zlý a vlastně za to nemůže. Když se rozjede, tak chce co nejvíce ublížit, zastrašit a mít vždycky pravdu. Když se uklidní, je beránek, ale já jsem odjakživa citlivka a vždycky jsem tyhle výbuchy nálad špatně nesla. Moje máma je u nás generálka, takže ta ho vždycky odpálkovala, nenechala se, ale vždy se hodně hádali. Je jen na tobě, jestli s tím dokážeš žít. Ale uvědom si, že ani pro ty děti to není dokonalé. Celé dětství a dospívání jsem žila s pocitem nenávisti k otci, protože jsem to jeho chování nechápala. Teď mám doma optimistu, zároveň si nic nebere osobně, věčně usměvavého, vtipného, neurážlivého manžela. Který mi to dodává síly. Úplný opak povahy mého táty a jsem strašně šťastná. :mavam:

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2163 příspěvků 31.10.18 09:23

Když jsi 2× odešla, protože se s ním bojíš mluvit, tak to je na ten rozvod. Máš ho třeba ráda, ale bojíš se ho. To je špatně.
On ví, co chce. On nechce ženu, co bude odcházet. Proto Ti dal na výběr - návrat nebo rozvod. To je od něho dospělý názor. Navíc, když s ním budeš, budou časem ještě větší problémy, jak bys to dělala s dětmi? Vždycky sbalíš baťůžek a poběžíš k mamince? ??? Nezvládáš to už teď.
Možná ještě nejsi tak vyspělá, abys byla vdaná.

Myslím si, že cholerika strašně vytáčí flegmatismus, nejste dobře sladěni. Flegmatismus v něm může vyvolávat tu agresi vedoucí k napadení.
Jiná žena, více akční, celkově živější, která se s ním včas poštěká dle jeho gusta, nebude mít problémy, co máš Ty.

Lalelale
Závislačka 2708 příspěvků 31.10.18 09:44

Znáš ho pouhé dva roky, je to agresivní cholerik a přesto sis ho vzala 8o nechápu a nevracela bych se k němu

rosmarine
Kecalka 209 příspěvků 31.10.18 14:07

Nebude to fungovat a urcite se nevracej. Kdyz uz jsi schopna tady napsat dotaz,zadej si do vyhledavace heslo cholerik a pocti si. Zatim nemas deti,uz ted se ho bojis,tusis vubec jak se budes bat az je mit budes a jeste na nem budes financne zavisla? Ono totiz ani v relativne zdravych vztazich neni kazdy den posviceni a ty se dobrovolne vrhas do neceho,co tě klidne muze znicit cely zivot.

arinecka
Kelišová 5221 příspěvků 31.10.18 15:58

Je na tobě jak se rozhodneš, já bych se nevracela a podala žádost o rozvod. On se nezmění, to asi víš. Zatím nemáte děti tak je odchod o mnoho jednodušší, až bude dítě tak budeš v háji :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 10:29

Děkuji za rady, když ono je nejhorší, že vím, že chce abych se vrátila, já ho taky chci, ale nevím, jak se zbavit z strachu z něj.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >