Rozdělené finance partnerů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 08:12
Rozdělené finance partnerů

Krásný den všem. Trošku řeším otázku financí v naší rodině. S partnerem jsme spolu 7 let, máme 3,5letého syna a často se vracíme k problematice financí. Partner vydělává více než já (kolik přesně, to nevím), platí (svoji) hypotéku a poplatky které se domu týkají, stará se o auta. Já už chodím do práce, platím jídlo, tankuji do auta, kterým jezdím a kupuji věci pro sebe a pro syna (oblečení, kroužky), granule pro psa, dárky pro svoji stranu rodiny, nyní studuji a každý víkend nějakou částku procestuji. Na OČR chodím já se synem, což se občas ve výplatě promítne.

Co mě trápí je, že partner jde například do obchodu a společně vybereme oblečení pro něj, klidně za 4tisíce a já mám problém jít např. na dentální hygienu za 700Kč. Když mu řeknu, že mi to nevychází některý měsíc (někdy i něco málo ušetřím), tak mi natankuje, něco přidá, ale stejně si na tu hygienu třeba nezajdu - není to nijak vyvážené ty finance. Hrozné to bylo, když jsem byla na mateřské, měla jsem pocit, že se musím o něco prosit. Partner se o tom bavit nechce, má to tak asi z domu nastavené.

Máte taky někdo doma rozdělené finance? Uvítám nějaké příběhy, jak jste to doma měli/máte vy.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
Reakce:

jahuhudka
Extra třída :D 10993 příspěvků 31.10.18 08:17

Promin,ale v čem že jste partneři ?

jahuhudka
Extra třída :D 10993 příspěvků 31.10.18 08:19

On to tak má ASI nastavené z domu ? Vy jste nevytvořili svoji rodinu se svými pravidly? Vytvořili jste vůbec rodinu když se to u vás dělí na moje tvoje ,přispěj mi na naše dítě? 8o

Vemas
Kelišová 5366 příspěvků 31.10.18 08:19

Mame jeden ucet kam chodi vsechny nase finance, ja mam na starosti placeni slozenek, setrim stranou, delam nakupy. Manzel ma taky kartu, ale pouziva ji spis na benzin/drobne osobni utraty.
Vetsi utraty projednavame spolecne.
Nemohla bych mit rodinu s chlapem co je sobec

debra.morgan
Závislačka 3726 příspěvků 31.10.18 08:22

u nas vedu finance ja, mame jeden učet na ktery chodi penize. po vyplatach penize prerozdelim /natankujem, najem, inkaso, poplatky, neco poslu na sporici ucet, manzelovi vyberu kolik si řekne - on ma radeji finance cash/ a se zbytem hospodarime do dalsi vyplaty. jsou to spolecne penize, prestoze 80% jich prinese manzel.

zoidberg
Extra třída :D 11900 příspěvků 31.10.18 08:24

Máme to doma podobně, skoro nachlup stejně. Zatím s tím nejsou problémy, žena vydělává slušně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 08:24

Dobrá otázka. Partner mě podporoval vždy ve všech studiích, v řidičáku, mám k dispozici auto, kterým jezdím každý den do práce, hlídá syna každý víkend, když jsem ve škole, vodí do školky, vyzvedává, jako otec je skvělý. Když neměl tolik práce, byla s ním i legrace, rozumíme si ve většině otázek…

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 31.10.18 08:24

Ne nemáme a já vůbec nechápu,jak na to někdo může přistoupit. Ty mu vypiplas dítě a máš se prosit o každou korunu? Vůbec nechápu, že nevíš, kolik bere. to je strašně potupný. My máme jeden účet, kam chodí všechny peníze. Jak to třeba děláte a dovolenou, tu platí on? Radu nemám, těžko něco měnit po sedmi letech. Já bych na něj zatlačila, že bud mi to nějak vyrovná, nebo vařím, peru jen pro sebe a pro syna. A že se začne férově střídat i o OCR. Vždyť ani nemáš šanci si něco ušetřit, až tě jednou vyrazí z jeho bytu, třeba v padesáti, tak potahnes s holým zadkem? 8o

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 08:27

@zoidberg Tam bude možná rozdíl v tom slušně :?

arada
Extra třída :D 13803 příspěvků 31.10.18 08:29

Dodnes nechápu, že si tyto záležitosti lidé neproberou před tím, než spolu začnou žít a založí rodinu. Abych škemrala o korunu, tak to bych se na takový život pěkně vybodla. My máme každý své konto, ale hospodaříme společně. Z manželova jdou veškěré pravidelné platby a veškeré nákupy. Na mém se šetří. Pokud se vyčerpá manželovo a je potřeba nakoupit, čerpáme z mého. Peníze jako vše ostatní máme společné, my jsme rodina, ne samostatné jednotky. Vím na korunu přesně jaký má manžel příjem.

Cricry
Kecalka 497 příspěvků 31.10.18 08:32
Rozdělené účty

Ahoj, mám to podobné jako ty. S tím rozdílem, že když mi finance dojdou, požádám partnera, aby mi poslal příspěvek na účet (bývá to hlavně ke konci měsíce a on bez řečí pošla, zpravidla 5 tis.). Máme vlastní účty, ale celkově máme finance promíchané, například on platí celou hypotéku na byt, kde mi patří polovina /nejsme manželé/. Záleží, aby to vyhovovalo oběma.

Příspěvek upraven 31.10.18 v 08:34

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 08:32

@Netopýr1 S dovolenou je to různé - letos jsem větší část platila já, jindy zase použijeme peníze z Vánoc a něco došetříme - šetříme oba, když jsem studovala, platil on. Jsem o 9 let mladší, takže když jsme se seznámili, on měl našetřeno a já jako studentka neměla nic.
Já se snažila o změnu už tolikrát a nějak jsem si říkala, že to půjde, říkala jsem mu, jak se cítím a ptala se proč s tím má problém - jestli se bojí, že peníze budu utrácet, ale nikdy jsme k ničemu nedospěli…

zrcadlo
Kelišová 6865 příspěvků 31.10.18 08:34
@Anonymní píše:
Dobrá otázka. Partner mě podporoval vždy ve všech studiích, v řidičáku, mám k dispozici auto, kterým jezdím každý den do práce, hlídá syna každý víkend, když jsem ve škole, vodí do školky, vyzvedává, jako otec je skvělý. Když neměl tolik práce, byla s ním i legrace, rozumíme si ve většině otázek…

Shodli jste se na tom, že chcete mít dítě před svatbou, tak předpokládám, že už při plánování dítěte jste rozdělení financí probírali, ne?
Já to tak nemám, jsme manželé s oddělenými účty a rozdělením kdo co platí, ale pro sebe nám zbývá s manželem zhruba stejná částka, a samozřejmě máme přehled o všech našich finančních produktech apod.
Nicméně znám jeden pár, kde žena podobně lamentuje, ovšem bere 25tis., které každý měsíc utratí jen za jídlo a za sebe a dítě (nakupuje neustále hadříky, hračky, chodí na kávičky), a ten chlap sice bere výrazně víc, ale kromě hypo a bydlení platí vše kolem domu, dovolené, dárky, sportovní vybavení celé rodiny, vše okolo dvou aut, spoří dítěti, takže čistě jen pro sebe mu opravdu nezbývá mnoho. Žena na něj tlačí, že by jí měl dávat nějaké další peníze, a on se jí marně snaží vysvětlit, že když je prožerou, tak za ně nemůžou jet na dovolenou nebo udělat na jaře pergolu.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 870 příspěvků 31.10.18 08:34

Když jsem ještě chodila do práce, tak jsme měli finance rozdělené. Vydelavala jsem dost, takže mi to bylo jedno. Manžel jezdil občas více mým autem, tak do nej tankoval… když jsem otěhotněla, tak vybavicku jsem platila spis já ze svých úspor, manžel platil všechny dovolené… brali jsme se, když jsem byla v sedmém měsíci, celou svatbu zaplatil sám a peníze, které jsme dostali jsme dali na nás společný účet, kam jsme oba spořili měsíčně peníze. Na mateřské ještě dobrý, prasule byly fajn, akorát jsem přestala spořit na společný účet, ale muž tam posila dal + už platí pojistku synovi a mě telefon. Teď jsme si sedli, protože od příštího měsíce už rodicak, ukázala jsem mu kolik mě celou dobu stalo jídlo, drogerie (vše platím kartou), zkratka všechny běžné výdaje a dohodli jsme se, ze mi měsíčně bude posílat 15 tis… vím, kolik vydělává a má i nějaké melouchy, ale každý máme svůj účet + jeden společný. Sama bych nechtěla dohromady, protože chci taky své soukromí. Před MD jsem pracovala 7 let v bance a co jsem tam všechno viděla… :nevim:

Ale opravdu jsem se nikdy nemusela doprosovat o peníze… sám muž mi teď říkal, já vydelavam a ty utracis a děláš to dobre :lol: samozřejmě na mě taky přijdou babske moresy, jakoze hrozně ale hrozně potrebuju fusak od Elodie Details za 3,5 tis… to už pak musím být hodna žena a pak muž vymekne :lol: je to všechno o dohodě a jak to mate vy je proste divny, i když nevidím nic divného na rozdělených účtech. Proste komunikace a vysvětlit jak to je…

zoidberg
Extra třída :D 11900 příspěvků 31.10.18 08:34
@Anonymní píše:
@zoidberg Tam bude možná rozdíl v tom slušně :?

Možná. Tak tam hledej cestu. Vždy je lepší dotáhnout peníze „z venku“ než z vnitřního rozpočtu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >