Nevím, co se životem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 20:17
Nevím, co se životem

Co byste dělali, kdybyste měli dost peněz, vlastní bydlení a všechny ty materiální věci a zůstali na světě sami s malým dítětem. Bydlím u Prahy, vysokou už jednu mám a po další neprahnu. Chůvě dítě dát nechci, i když práce by asi byla vysvobozením - přišla bych mezi lidi. Na terapii jsem chodila, ale už není důvod pokračovat dál. Teoreticky jsem zdravá, ale bude mi to chybět. Koníčky nějak nemám, s dítětem na které jsem sama „bez hlídání“, upadlo všechno v zapomnění. Už ani netuším, co by mě bavilo. Přátelé jsou bezdětní nebo mají děti velké, v mateřském centru je u nás mrtvo. Přijdu si totálně osamělá a neschopná svou situaci řešit. Založila bych klidně nějakou neziskovku, ale nemám téma. Udělala bych cokoli užitečného pro lidi, ale nedokážu si teď poradit ani sama se sebou. Přijdu si v patové situaci. Seznámit se s muži zkouším, ale to prostě nejde na počkání a neděle, kdy je každý se svou rodinou, jsou pro mě nejhorší. Opravdu nezbývá, než to přetrpět a přežít, dokud dítě trochu nevyroste (aspoň do školky)? Už nějak netuším, jak dám další rok..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinemrav
Neúnavná pisatelka 19631 příspěvků 25.11.18 20:26

Ahoj. A kolik má let tvé dítě? Jsem taky sám s malou tříleťačkou - no, toho času pro sebe fakt moc není. Ale alespoň si spolu můžem psát. My s dcerkou jsme z Valašska z malého, dřevěného městečka. :mavam:

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 2707 příspěvků 25.11.18 20:28

Tak pokud je pro tebe i jednodenní hlídání chůvou sprosté slovo, tak bych si našla úplně novou kamarádku se stejně starým dítětem. Aspoň na kávu a procházky. Ale z toho co popisuješ by ti prospělo si udělat jeden den mezi lidmi, třeba s kamarádkou do kina a pak na večeři. A třeba i někoho potkáš.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29281 příspěvků 25.11.18 20:35
@Lalelale píše:
Tak pokud je pro tebe i jednodenní hlídání chůvou sprosté slovo, tak bych si našla úplně novou kamarádku se stejně starým dítětem. Aspoň na kávu a procházky. Ale z toho co popisuješ by ti prospělo si udělat jeden den mezi lidmi, třeba s kamarádkou do kina a pak na večeři. A třeba i někoho potkáš.

s kamarádkou s malým dítětem nebo v mateřském centru budeš zase jen řešit to stejné.Děti,papání, čurání, kakání… Holka,máš vysokou školy, jistě nejsi hloupá,máš nějaké zájmy, ty potřebuješ mezi úplně jinou skupinu lidí, než jsou matky s dětmi.Potřebuješ dospělé vyžití, rozvíjení svých zájmů, toho, co Tě baví.Investuj sem tam do hlídání a vypadni z mateřského kolotoče.Klidně i s kamarádkou, ale bez dětí.Jinak zblbneš.

Ou
Kelišová 5431 příspěvků 25.11.18 20:35

začni chodit do nějakého mateřského centra a pomož jim s provozem a rozvojem. Tam můžeš mít dítě sebou, zaměstnáš se a budeš řešit částečně dospělé věci.

A teda zakládat další neziskovku, zejména když k tomu nemáš další lidi, fakt nemá smysl, to se spíš přidej jako dobrovolník k něčemu, co je v tvém okolí.

sediza
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 25.11.18 20:45

A co vás živilo pred mateřstvím? Co vám jde a co vás bavilo?

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29281 příspěvků 25.11.18 20:49
@Ou píše:
začni chodit do nějakého mateřského centra a pomož jim s provozem a rozvojem. Tam můžeš mít dítě sebou, zaměstnáš se a budeš řešit částečně dospělé věci.A teda zakládat další neziskovku, zejména když k tomu nemáš další lidi, fakt nemá smysl, to se spíš přidej jako dobrovolník k něčemu, co je v tvém okolí.

další neziskovka :(

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 25.11.18 20:51

@mrav Z Rožnova p.R.? ;) Tam jsem byla jako malá s našima… ;)

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 25.11.18 20:58
@Anonymní píše:
Co byste dělali, kdybyste měli dost peněz, vlastní bydlení a všechny ty materiální věci a zůstali na světě sami s malým dítětem. Bydlím u Prahy, vysokou už jednu mám a po další neprahnu. Chůvě dítě dát nechci, i když práce by asi byla vysvobozením - přišla bych mezi lidi. Na terapii jsem chodila, ale už není důvod pokračovat dál. Teoreticky jsem zdravá, ale bude mi to chybět. Koníčky nějak nemám, s dítětem na které jsem sama „bez hlídání“, upadlo všechno v zapomnění. Už ani netuším, co by mě bavilo. Přátelé jsou bezdětní nebo mají děti velké, v mateřském centru je u nás mrtvo. Přijdu si totálně osamělá a neschopná svou situaci řešit. Založila bych klidně nějakou neziskovku, ale nemám téma. Udělala bych cokoli užitečného pro lidi, ale nedokážu si teď poradit ani sama se sebou. Přijdu si v patové situaci. Seznámit se s muži zkouším, ale to prostě nejde na počkání a neděle, kdy je každý se svou rodinou, jsou pro mě nejhorší. Opravdu nezbývá, než to přetrpět a přežít, dokud dítě trochu nevyroste (aspoň do školky)? Už nějak netuším, jak dám další rok..

Tak nemusíš to řešit jen chůvou, jsou různé miniškolky, minijesle, dětské skupiny dotované z EU, kam ti dítě vezmou klidně od roka, když doložíš, že nastupuješ do práce…malý mi do jedné takové chodil, protože mu byly tři před prázdninami a do září ne že by mi nepodrželi místo, ale naskočila bych do největšího frmolu, a bylo potřeba, abych už byla zapracovaná. A přes prázdniny jsem jako pojistku pro nemoc měla v záloze babičky. Pak už zas nemohly. A byli jsme tam spokojený, ani to nebylo drahý. Jen se jim muselo dát s sebou jídlo k ohřátí na oběd, svačinu dostávali. Měli hřišťátko na dvorku, hernu obrovskou, chodili s nima i ven a vzali klidně s sebou dítě i v kočárku. Nebyl problém snad nic a dá se to odečíst i z daní…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 21:01

Pracovala jsem s lidmi, se skupinami lidí.. Rekonstruovala dům a založila zahradu.. Chůvě jsem dítě dát nikdy nechtěla, vždycky pro mě bylo na prvním místě, ale asi už opravdu blbnu. Chtěla jsem dobrovolničit v přímém kontaktu se seniory, ale bylo mi řečeno, že s dítětem nelze, že senior potřebuje mou plnou pozornost. Navíc mají pravidelně ve večerních hodinách supervize a tam bych taky nemohla. Bavilo by mě třeba hrát amatérské divadlo, ale cokoli, kam se podívám se odehrává logicky večer a to nebudu moct ani až bude dítě ve školce. Připadám si vyřazená ze světa dospělých na neomezenou dobu:-( Beru to mateřství moc vážně?

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29281 příspěvků 25.11.18 21:03
@Anonymní píše:
Pracovala jsem s lidmi, se skupinami lidí.. Rekonstruovala dům a založila zahradu.. Chůvě jsem dítě dát nikdy nechtěla, vždycky pro mě bylo na prvním místě, ale asi už opravdu blbnu. Chtěla jsem dobrovolničit v přímém kontaktu se seniory, ale bylo mi řečeno, že s dítětem nelze, že senior potřebuje mou plnou pozornost. Navíc mají pravidelně ve večerních hodinách supervize a tam bych taky nemohla. Bavilo by mě třeba hrát amatérské divadlo, ale cokoli, kam se podívám se odehrává logicky večer a to nebudu moct ani až bude dítě ve školce. Připadám si vyřazená ze světa dospělých na neomezenou dobu:-( Beru to mateřství moc vážně?

Přestaň uvažovat o páchání dobra v neziskovce či u seniorů a udělej si volno čistě pro sebe.

Jogrr
Závislačka 4343 příspěvků 25.11.18 21:11

A otec ditete, prarodice, sourozenci pohlidat nemuzou?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 21:17

Ne. Kdyby někdo byl, nepsala bych, že jsem sama. Pár kamarádek mi pohlídalo, když jsem musela k doktorovi, ale chodí do práce a mají vlastní životy, tak to tím hasne.

Titty
Echt Kelišová 8147 příspěvků 25.11.18 21:27

A kolik je dítěti?

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 25.11.18 21:35

Nebo nejaka kamaradka, co ma sama deti a je na MD? Ja mam jednu, co ke 4 svym klidne hlida jeste treba dve dalsi, pry uz se to ztrati:) Zase chuva dite pohlida I prip. nemocne doma, kdyz do kolektivu nemuze…ale I do te skolicky muze chodit treba jen na 2 dopoledne tydne… I pro to dite to muze byt fajn zmena, hlavne se tak trochu otrka, pritom je tam deti malo a tety na ne maji dost casu se jim venovat, prebali je, nakrmi, pocita se se vsim…aspon u nas to tak bylo, ze nic nebyl problem, byly tam deti ruzne velke a program se prizpusobil tomu slozeni… deti se zabavi, je to jiny kdyz jsou mezi detma a maji nove podnety jinde, nez kdyz zustanou doma, jen s cizi pani misto mamy…nekterym detem treba pomuze zname prostredi, nektery zas lip snesou odlouceni od mamy nekde jinde mezi detma, chce to vyzkouset a kdy jindy, nez na materske - kdyz nejde o praci, ale da se to otestovat na hodinku dve a zajit si k holici treba, na nakup v klidu, po uradech, k dr. A postupne to prodluzovat. Nektere ty skolicky nabizi I moznost byt tam ze zacatku s ditetem chvili, aby si zvyklo…a az tam vydrzi I na spani nebo bude chodit do klasicke skolky, muzes si najit brigadu nejdriv jenom…ono nekdy deti ty 2,3 hodky bez mamy snesou lip nez ona sama :think: A nemela by sis vycitat, ze ho odkladas, spis si rict, ze to delas I pro nej, prave proto, ze mas na 1.miste jeho spokojenost, tak musis byt ale spokojena a v pohode I ty sama, ne vyhorela z toho, ze jsi s ditetem porad a bojis se ho sverit nekomu jinemu…co nejaka sousedka slusna, starsi, co by mohla a chtela nahradit babicku - jestli to chapu spravne, ze zadnou nemate…? :think: Aspon na tebe nebude dite tak fixovane, kdyz bude zvykle I na nekoho jineho, pokud tu nefunguje ta rodina a je porad jen s tebou, pak to musi byt o to vetsi sok nastup rovnou do skolky na cely den…takhle si zvykne postupne, nam diky tomu malej presel bez problemu od zari do statni skolky…kdy jsem mela blazinec v praci a nemohla si ho brat treba po obede… I me napadlo, ze bys nejakou tu detskou hlidaci skupinu mohla zalozit sama, tam ty predpisy nejsou tak prisne, muzes hlidat I u sebe doma, kamaradka takhle v jedne skolicce pomaha a ma prcka s sebou od miminka, ale to by ti asi moc nepomohlo si od ditete odpocinout…:lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >