Nevím, co vařit pro děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kaja555
Kecalka 138 příspěvků 26.07.19 23:04
Nevím co vařit pro deti

Ahoj,

každý víkend si lámu hlavu, co mam vařit, aby to jedli i děti, 4 a 2 roky. Nejsem zdárná kuchařka, ani mě to moc nebaví, proto asi nemám ani nápady. Poradíte prosím, co vaříte za jídla vy? Zrovna dnes mě nenapadá snad nic, co uvařit na tento víkend, aby mi to nezabralo cele dopoledne :think:

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lugerr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 23:07

Špagety? Rizoto? To je hned. Případně zkus nějakou zdravou rychlovku. Malý proužky mrkve a jako „dip“ cizrnový hummus třeba.

Nebo celozrnný toast, salát, rajče, šunka, baby špenát.

warita
Extra třída :D 11805 příspěvků 26.07.19 23:10

Moje 2,5 leta ma rada: spagety na jakykoliv zpusob, karbenatky, plnene papriky, smazenou rybu s tsatsiki, bramboracky, parek s br kasi, livance s horkymi malinami… no sni toho hodne, co nema rada jsou polevky. Maso se zeleninovymi omackami sni, ale nadseni vypada jinak. Je vyslovene hospodsky typ, jak to ma maso a je to smazeny, tak to ma uspech.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21464 příspěvků 26.07.19 23:11

Tak já třeba dneska dělala bramborové noky, k tomu špenát a sázená vejce.
Je to hned, je to dobré a i celkem zdravé ;)

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 26.07.19 23:12

@kaja555 tenhle týden jsme měli těstovinový salát to je super jídlo ve vedrech jako teď jsou :lol: karbanátky s cuketou, tuňáka a k němu brambory, šunkofleky a dneska jsem dělala guláš a máme ho i na zítra :)

Markéta80
Hvězda diskuse 45883 příspěvků 26.07.19 23:18

@kaja555 co jim chutná? U nás mají hlavní úspěch omáčky, omáčka na špagety rajčatová ale i sýrová. Kuličky z ml masa a k tomu br kaše. Polévky taky jí ale v těch vedrech je moc nevařím ;). bez práce- na plech brambory na čtvrtky- sůl, kmín a na to kuřecí stehna a za 1,5h hotovo :mrgreen:

Elen8
Extra třída :D 13084 příspěvků 26.07.19 23:19

Omáčka z pečene zeleniny. Například, dýně, cuketa, paprika, rajčata, česnek zaliju ol. olejem, okořením podle chuti, péču cca 220 těch 20minut, vyndam zaliju smetanou tycakem rozmixuju, vrátím do vyple trouby, uvařím těstoviny a hotovo. Chutná všem.

Kelliee
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 26.07.19 23:20
Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 1 inzerát 26.07.19 23:28

U nás vede trhané krůtí maso a zeleninový salát s cizrnou, těstoviny s boloňskou, rizoto (manžel dělá to opravdu italské, já takové to české, rýže se zeleninou), zelenina s tofu ve woku s rýží, losos a pečené batáty, pstruh s pečivem, polívky, pečená zelenina (dýně, brokolice, květák, paprika, brambory… co zrovna mám, stačí dobře ochutit a upéct a je to), dneska jsme měli lečo, ale radši máme shakshuku (podobné, bez klobásy)… V těch parnech ale točíme hodně zeleninový saláty, někdy s masem, někdy s tofu, někdy jen tak samotný.

LaEllaX
Kecalka 373 příspěvků 27.07.19 06:33

U nás je oblíbené rizoto, někdy ho zemním přidáním smetany. Pak omáčky jako kuře na paprice. Dělám tak, že do vody dám vařit kuřecí prsa a kořenovou zeleninu. Maso pak nakrájím a zeleniny umixuju. Dochutím a smetanu do toho.. Nemusí se tam už dávat zbytečně mouka, zahusti to ta zelenina. No dal moje oblíbené jídla na plech.. Třeba nakrájené brambory na kostičky a k tomu položit filet z lososa nebo kousek filé a dát do trouby. Nebo klasiku řízky s kaší. Nejoblíbenější jsou ty řízky, které obalím v kukuřičných lupíncich..

smutná máma
Kelišová 5406 příspěvků 49 inzerátů 27.07.19 06:52

@Lily Evans jak děláš to pravé italské rizoto? je to to s houbami?

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Echt Kelišová 7916 příspěvků 27.07.19 09:56
@Elen8 píše:
Omáčka z pečene zeleniny. Například, dýně, cuketa, paprika, rajčata, česnek zaliju ol. olejem, okořením podle chuti, péču cca 220 těch 20minut, vyndam zaliju smetanou tycakem rozmixuju, vrátím do vyple trouby, uvařím těstoviny a hotovo. Chutná všem.

To se mi líbí. Vařit neumím, prosím tě, to krajís na kostky a dáš syrové do pekáče? :oops:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 1 inzerát 27.07.19 11:03

@smutná máma já ho právě nedělám, manžel ho umí, a dělá různé varianty - se sušenýma rajčatama, s houbama, s hráškem… na netu je hodně receptů :) základ je vždycky kulatozrnná rýže, vývar, bílé víno, parmazán.

Elen8
Extra třída :D 13084 příspěvků 28.07.19 10:08

@Bubla Bůčková ano, vše sýrové do pekáče, úplně jednoduché.

warita
Extra třída :D 11805 příspěvků 28.07.19 10:42

@Lily Evans prave rizoto musim zkusit, ja ho varit umim, ale uz jsem to dlouho nedelala. Nejsem si ale jista, zda to moje mala bude jist, ona je dost fixovana na maso.

Dnes varim pravy kuskus.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama