Nezvládá se adaptovat ve školce - co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 13:37
Nevím jak to vyřešit ????

Zdravím maminky chtěla bych poprosit o Vaše rady. Mám dcerku předškolní věk tedy musí do školky. Dostala odklad. A to je ten problém do školky už chodila, ale ani po roce se neadaptovala prostě brekot, noční můry, atd byla tam jen do oběda po obědě domu. Řešila jsem to i s Dr prý musí vydržet. Napadla mě individuální docházka, ale nevím jak to funguje a jestli to jde? Děkuji za rady.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
P4ja
Extra třída :D 11016 příspěvků 27.08.19 13:41
@Anonymní píše:
Zdravím maminky chtěla bych poprosit o Vaše rady. Mám dcerku předškolní věk tedy musí do školky. Dostala odklad. A to je ten problém do školky už chodila, ale ani po roce se neadaptovala prostě brekot, noční můry, atd byla tam jen do oběda po obědě domu. Řešila jsem to i s Dr prý musí vydržet. Napadla mě individuální docházka, ale nevím jak to funguje a jestli to jde? Děkuji za rady.

Pokud je školní docházka povinná, tak se tam asi nějak řeší i nemoc. Ale asi nejde docházet třeba jen 2 dny v týdnu. Nezkoušela jsi změnit školku??

kacenka841
Ukecaná baba ;) 1200 příspěvků 27.08.19 13:43

A co kdyz bude brecet i ve skole to ji taky kvuli tomu nechate doma?
Asi bych s ni zacala znovu at si pomalinku zvyka, nechat ji tam zase jen do obeda nebo ji vyzvednout hned po obede a zaroven ji to nejak vysvetlila. Bude ji 6 let nebo uz ji je ne? To uz by mohla trochu pochopit, ze nejake veci se proste musi vydrzet nebo jak to napsat…

Zabza2
Kecalka 134 příspěvků 27.08.19 13:48

No i ve školce je možné domácí vzdělávání, tedy místo školky bude doma a do školky dorazíte pouze na přezkoušení (ve školkách to bývá formalita).
Nicméně by to chtělo problém řešit, aby pak to pak nedopadlo stejně ve škole. Nic proti domácímu vzdělávání, ale volit ho proto, že dítě není schopné adaptace na školu, mi nepřijde jako dobrá cesta.
Konzultovat s dětským psychologem jste zkoušeli? Jaké má dcera důvody, proč ve školce nechce být, co jí tam vadí? V šesti letech přece už nemůže jen brečet, musí být schopna i zformulovat důvod. Nějaká možnost jiné školky, třeba s menším kolektivem, by nebyla?

Keyllah
Extra třída :D 13149 příspěvků 27.08.19 13:48
@Anonymní píše:
Zdravím maminky chtěla bych poprosit o Vaše rady. Mám dcerku předškolní věk tedy musí do školky. Dostala odklad. A to je ten problém do školky už chodila, ale ani po roce se neadaptovala prostě brekot, noční můry, atd byla tam jen do oběda po obědě domu. Řešila jsem to i s Dr prý musí vydržet. Napadla mě individuální docházka, ale nevím jak to funguje a jestli to jde? Děkuji za rady.

Ale ten brekot a noční můry byly před rokem, ne? nebo se pletu? za rok to už může být úplně jinak. Ale i ty musíš vydržet, moje malá to na mě zkouší každý den, jestli tam musí, ale jen ty poznáš, jestli je to „vymrčování“ nebo nějaký „psychický problém“. Pokud to druhé zvážila bych i nějakou psych. pomoc………..

P4ja
Extra třída :D 11016 příspěvků 27.08.19 13:53

Jinak zakladatelko, pokud to i teď vyřešíš tak, že bude mít individuální docházku. Pak je možné, že problém odsuneš jen do doby než půjde a bude muset do školy. A pak ta adaptace bude sližitější. Si myslím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 14:01

Hlavní problém je s jídlem si myslím. Nutí ji tam jist a ona je velký nejedlik. Dnes jsem ji řekla že za chvíli uvidí kamarády a kamarádky a nemohla jsem ji uklidnit. Už ji bylo 6 let. Řešili jsme to u různých lékařů v minulosti když tam chodila. Byla s toho stresu pořád nemocná. Zažívací problémy blinkani. Došlo i k po očkování a to je od roku bez plen. Jak začala chodit do školky přišlo to. Přes prázdniny zase v pořádku. Chtěla jsem se ve školce domluvit že ji budu brát před obědem to nejde. Malá nesnese nic namazaneho a přesto, že jsem to hlásila tak ji chtěli zlomit. Ona se bála a plakala doslova se třásla. Myslím si, že ve škole to nebude problém jelikož tam nebude povine jídlo a bude jist jen co jí nachystám. Fakt nevím

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 14:05

Co se týká školy fakt si myslím, že to bude dobré tam se těší. Kdyby se tohle také dedilo tak bych řekla, že to má po mě :mrgreen: :mrgreen: do školky jsem nechodila utíkala jsem jim :mrgreen: :mrgreen:. Já ten největší problém vidím trauma z jídla.

Pettcherry
Kecalka 406 příspěvků 27.08.19 14:08

Změnit školku??? třeba jí jen nevyhovovala ty stávající a vychovatelky tam

Pettcherry
Kecalka 406 příspěvků 27.08.19 14:10

Nějak nechápu, to jejich lámání??? kdybych je výslovně a slušně požádala, aby mé dítě do něčeho nenutili a baby by si jely svojí, asi by si něco vyslechly, obzvlášt pokud by se mi děcko klepalo strachy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 14:10

Jsme malé město a není toho tady tolik, ale podle Dr by to bylo to same.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16666 příspěvků 27.08.19 14:11

Proc nezkusis jinou skolku? Co nejakou miniskolku, kam si deti nosi dvoje jidlo?

Hobitka
Kelišová 6007 příspěvků 27.08.19 14:13

Dcera skolku nemela rada az do posledniho dne, skolu miluje. Nicmene i pres jeji neustale remcani (ve 4.5 mela i ranni zvraceci obdobi) jsem ji tam poctive denne davala na dopoledne, byla i dost mimon a opravdu ji to myslim hodne pomohlo se pak chytit ve skole :think:.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16666 příspěvků 27.08.19 14:14
@Anonymní píše:
Jsme malé město a není toho tady tolik, ale podle Dr by to bylo to same.

No takzo, pokud mam nestandardni dite, tak se musím trochu vic snažit. Ty vis, co je problem, co dítěti vadi, tak ho odstran. Proc by to melo byt jinde to same.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 27.08.19 14:16

Dochazka je sice povinna, ale ty muzes dite omlouvat jak chces. Takze kdyz prijde jednou za mesic tak ti nikdo nic nemuze a zbytek napises omluvenku. U nas dokonce do 3 dnu se nemuselo omlouvat vubec. Ten tvuj problem je spis ta skolka, zkusila bych najit jinou a nebo bych jim opravdu dusledne vysvetlila, ze jist nebude. U nas meli deti alergiemi a ti nejedli nebo meli vlastni jidlo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama