Nevím si rady s 8letou dcerou

4660
21.9.20 19:35

Nevím si rady s 8letou dcerou

Prosím pomozte mi, dcera je ve druhé třídě a vztahy si s ní se poslední dobou hrozně kazí. Vůbec mě neposlouchá, když je doma manžel, tak je to v pohodě, ale jakmile odjede, tak strašně bojujeme. Dnes jsem ji v 18h zavolala že hřiště domů, přivedla si kamarádku a já jsem ji řekla, že takhle ne. Ze nemá hotové úkoly a je hodně hodin a ona že ji to nezajímá a že prostě kamarádka jde k nam 8o teď jsem ji potrestala tím, že má zákaz na internet i televizi a nesmí ven. Tak tam brečí. A takovéhle scény jsou tu často…nedokážete někdo mi říct, proč to dělá? Mě to hrozně ničí :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6881
21.9.20 19:41

Zkousi to, no…deti nejsou spojenci, fakt ne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
21.9.20 19:42

Proč jsi jí zakazovala internet atd.? Bych poslala kamarádku domů, že teď to bohužel nejde, a dceru odeslala dělat ty úkoly, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6881
21.9.20 19:44

@Platanka asi proto ma trest, ze ji je 8 a byla drza?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22503
21.9.20 19:45

Zkousi no. Jen mi prijde zrochu hystericke z tve strany tech x zakazu.
Cizi dite bych v klidu odvelela pryc, tvoje dite at se vzteka jak chce. Pokud mozno v klidu bych vysvetlila svuj postoj, dohledla na to, aby ukol byl napsan a za tu scenu bych dala jen jeden trest (dalsi az v pripade nejakeho just delani ofrku s tim ukolem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9739
21.9.20 19:49

@dendule4 Možná by bylo lepší kdyby si úkoly udělala když přijde ze školy a pak má čas na hraní s karádkou. Nemá cenu se s ní dohadovat, ona zkouší co jí projde, to je normální. Příště prostě pošli kamarádku domů a šmitec. To se pak budete za chvilku dohadovat úplně o všem. Trestat jí tím, že nesmí ven je hloupost, buď ráda že ven chodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
21.9.20 19:51
@Tarjei píše:
@Platanka asi proto ma trest, ze ji je 8 a byla drza?

Spíš byla vzteklá, ne? Když jsou moje děti vzteklý a já je za to trestám, tak jsou pak vzteklý ještě víc :lol: ale mojí nejstarší je pět, třeba se osmileté už umí líp ovládat, to nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4660
21.9.20 19:52

Jak jsem psala, já jsem v klidu řekla, že teď to nejde, že je čas dělat úkoly a že má Verusku vyprovodit domů, ale ona mi odsekla, že ne a že prostě jde Věra k nám, zavřely se do pokoje a já jen zůstala stát jak oparena. Byla jsem v šoku, že si zo vůbec dovolila si takhle prosadit svou 8o proto ty zákazy, i kdyz ano možná už to bylo hystericke

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
21.9.20 19:53

Prostě má období vzdoru. Hlavně nepolevuj a nenech se obměkčit pláčem. Tohle znám velice dobře. Musí mít nastavené hranice, jinak ti bude za chvíli „skákat po hlavě“. U nás jsme to taky řešili zákazama, to pomáhalo nejvíc, v nejhorším došlo i na facku, ta byla vždy nejúčinnější. Jak to odeznělo tak přišlo takové to vyříkani, aby věděli proč to dělám, atd…je důležité, aby věděla, že i přes to všechno ji máš ráda. Ale ta důslednost je podle mě strašně důležitá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22503
21.9.20 19:55

@arinecka Tohle treba moje dite odmita, udelat si ukoly hned, aby pak mel klid. Tak jen dohlizim, aby bylo do casu, ktery si urci on sam. Uz teda snad akceptoval, ze treba do vecere je realnejsi a i pro nej splnitelnejsi nez neustale pak a delani ukolu po sedme vecer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
21.9.20 20:10

Radu nemám, ale můj osmiletý to teď zkouší dost podobně…přijde mi to jak nějaká prepuberta nebo co… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 20:15

Také mám 8letou dceru a také zkouší různé věci :lol: i když pravda takhle drzá není, ale to je myslím si hlavně věc povahy.
Kamarádku bych v klidu a slušnosti odeslala domů s vysvětlením oběma holkám proč je nyní návštěva nevhodná. Pokud by dcera reagovala nějakým vztekáním drzostí ap. poslala bych ji do jejího pokoje s tím ať přijde až se uklidní a poté začneme dělat práci do školy a jenom na ní kolik času jí zbyde jako volno do doby než půjde spát. Pokud by odmítala úkoly udělat-tak fajn nebudeš to dělat, já napíšu p. učitelce důvod proč to nemáš…
Moje dcera by se zklidnila tak do 5-10minut a úkoly by byly v cuku letu hotové, ale je to fakt o povaze.
Mám víc dětí a s jedním z nich jsem jednou seděla /ve všední den/ nad úkolem cca do půlnoci-odmítlo to udělat tak jsme x hodin seděly u stolu a koukaly na sebe. No Neudělalo to :think:, ale je fakt, že to už nikdy potom nezkusilo a úkoly byly hotové :mrgreen:
Dnes se to moc nenosí, ale za mě je prostě důležité, aby děti měly režim a řád, nastavené mantinely a věděly, že jsou věci přes které vlak nejede a že o některých věcech prostě rozhodovat nebudou.
A to si myslím, že jsem dost liberální rodič, např. nad tím co povoluji 15ti letému dítěti jsou moji rodiče i dost jiných lidí celkem v šoku.
Nám to ale zatím funguje…zítra může být vše jinak :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
8890
21.9.20 20:17

Já bych teda kromě toho pěkně sjela i Věrušku.
Zkouší to, nepovol a snaž se to brát s nadhledem. Ona když uvidí, že je potrestaná a ještě ji máš na háku, tak ji to přestane bavit dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13816
21.9.20 20:18

Dítě není kamarád. Ať se to někteří snaží tvrdit :mrgreen:
U nás to bylo a je vlastně pořád. Jen tahle předpuberta přešla v pubertu.
Prostě vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.9.20 20:27

Dcera má v prosinci 10 a zhruba poslední rok je to stejné. Diskutuje, prosazuje si svou, odmlouvá kolikrát tak, že zůstanu s otevřenou pusou. Občas se neudržím a řvu po ní, párkrát jsem jí střelila jednu po papuli. To jsou ale zbytečné věci. Nejvíc zabírá trvat si na svém, být důsledná, chtít pořád to samé ( prostě úkoly se dělají např. po příchodu domů nebo cokoliv jiného) a zachovat klid. Čím víc řvu já, tím víc řve ona a vůbec nikam to nevede. Ten poslední rok mě fakt školí v sebeovládaní. Trestám odejmutím výhod - tv, mobil, tablet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama