Nevlastní syn krade hračky

1474
19.1.18 21:22

Nevlastní syn krade hračky

Ahoj všem, chci se zeptat na vaše zkušenosti s nevlastními dětmi. Mám rok a půl přítele který má v péči 6leteho syna. Od začátku mě syn dobře přijal, má mě rád, s tím není problém. Od září chodí do školy a začali velké potíže. Bohužel se ukázalo že nikdy neměl režim, pořádnou výchovu (můj názor), víceméně si dělal co chtěl a najednou má povinnosti, úkoly atd. Strašný problémy se stávaním, výpravou a pod. Tvrdil např že nemá úkoly aby je nemusel dělat, škola mu nešla. To se postupně zpravilo, ale teď nově se potkáme s tím že bere hračky spolužákům, které si koupí na plavání a pak tvrdí že on si to koupil taky a že je to jeho. Zatím to udělal 2×. Nejhorší je že klidně hodinu všem do očí tvrdí že si to opravdu koupil a ještě nařkne spolužáky že lži, když mu oponují. Jakoby ani neměl svědomí. Nakonec se po dlouhý době v soukromí otci přiznal, že věci nebyli jeho ale tvrdí že je našel, odmítá že by je vzal. Ale vracet je nechce. Jsem zoufalá, děsím se co z něho vyroste, ikdyz není můj biologický syn, chci z něho vychovat slušného člověka, záleží mi na něm. Navíc čekáme brzy miminko a děsím se i pozdějšího vlivu na mladšího sourozence. Zažili jste někdo něco podobného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12308
19.1.18 21:34

A nevynucuje si tím jen vaší pozornost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16786
19.1.18 21:42

Zažil jsem v okolí. První případ rodina neměla tolik peněz a tak si dítě bralo hračky co mu jeho rodiče nemohli koupit. Druhé jen chtělo upoutat pozornost okolí - celého, nejen rodičů.
Třetí bylo „jen“ zlé. Ale u toho se pak ukázala nějaká porucha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1474
19.1.18 21:44
@iiiv píše:
A nevynucuje si tím jen vaší pozornost?

Samozřejmě i to mě napadlo, ale trávíme s ním veškerý čas. Hlavně já, přítel většinou chodí z práce kolem 5-6h, ale je pořád s námi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1474
19.1.18 21:47

@růžový achát
To určitě taky. Těžko říct co se v něm odehrává, každopádně tatínek se mu snažil kompenzovat tím, že měl malý velmi volnou „výchovu“. Což se nám teď vrací jako bumerang. K matce se nevyjadřuji, netuším jak to probíhalo když byl syn u ní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38804
19.1.18 21:47

Opust myslenky nemel rezim. Deti nejsou stroje. Muj syn, tedy oba, neradi vstavaji. Jsou jak zombie rano. Ad hracky, muze to byt jen touha mit ty veci. Kde je jeho matka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
19.1.18 21:49

Někdy valím oči, co vše se svádí na rozvedené rodiče. Podle mě hloupost a taky bych v tom neviděla katastrofu. Prcek prostě viděl něco, co se mu líbí a tak moc to chtěl, že to prostě ukradl. Teď neví jak z toho ven a nechce být za špatného, tak lže. A na vás dospělácích je, aby jste ho naučili správnému chování a tomu co je špatné a co ne. A pokud už teď v jeho 6 letech se a děsíš toho co z něj bude, kvůli tomuhle… :( Chudák…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38804
19.1.18 21:51
@Jamiem píše:
Někdy valím oči, co vše se svádí na rozvedené rodiče. Podle mě hloupost a taky bych v tom neviděla katastrofu. Prcek prostě viděl něco, co se mu líbí a tak moc to chtěl, že to prostě ukradl. Teď neví jak z toho ven a nechce být za špatného, tak lže. A na vás dospělácích je, aby jste ho naučili správnému chování a tomu co je špatné a co ne. A pokud už teď v jeho 6 letech se a děsíš toho co z něj bude, kvůli tomuhle… :( Chudák…

Jo presne. Me vcera 9 letej tvrdil, ze ty kalhoty si neroztrhal. Oni nechteji lhat, jen nekdy neumi rict pravdu, bojimse. Ale omdlivat, ze co z nej vyroste?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.18 21:57

Přesně toto dělá moje jedenáctiletá sestra. Takže bych to opravdu nesváděla na chudák kluk. Dala bych mu na plavání kapesné ať si taky něco koupí a pokud by to udělal zase dostal by hodně po prstech. Jak k tomu přijdou ty ostatní děti. Vidím to u nás. Sestra k nám přijde a skoro pravidelně si něco odnáší. Jednou to byl můj porcelánový slon, památka na tátu, který se na mě vykašlal. Jindy jsou to figurky, které naše dcera sbírá a které jí kupujeme a ona pak pláče když jí to chybí. Manžel jí už několikrát chytil jak cpala něco do kapsy a to rozhodně doma nestrádá. Už jsem se musela uchýlit k tomu jí před odchodem nenápadně kontrolovat tašku. Takže jakýpak chudák z rozvedené rodiny.

• Citovat
  • Nahlásit
11204
19.1.18 21:58
@Staworowski píše:
Ahoj všem, chci se zeptat na vaše zkušenosti s nevlastními dětmi. Mám rok a půl přítele který má v péči 6leteho syna. Od začátku mě syn dobře přijal, má mě rád, s tím není problém. Od září chodí do školy a začali velké potíže. Bohužel se ukázalo že nikdy neměl režim, pořádnou výchovu (můj názor), víceméně si dělal co chtěl a najednou má povinnosti, úkoly atd. Strašný problémy se stávaním, výpravou a pod. Tvrdil např že nemá úkoly aby je nemusel dělat, škola mu nešla. To se postupně zpravilo, ale teď nově se potkáme s tím že bere hračky spolužákům, které si koupí na plavání a pak tvrdí že on si to koupil taky a že je to jeho. Zatím to udělal 2×. Nejhorší je že klidně hodinu všem do očí tvrdí že si to opravdu koupil a ještě nařkne spolužáky že lži, když mu oponují. Jakoby ani neměl svědomí. Nakonec se po dlouhý době v soukromí otci přiznal, že věci nebyli jeho ale tvrdí že je našel, odmítá že by je vzal. Ale vracet je nechce. Jsem zoufalá, děsím se co z něho vyroste, ikdyz není můj biologický syn, chci z něho vychovat slušného člověka, záleží mi na něm. Navíc čekáme brzy miminko a děsím se i pozdějšího vlivu na mladšího sourozence. Zažili jste někdo něco podobného?

Dělás z toho zbytečné drama, prostě udělal blbost a pak nevěděl, jak z toho. To se stává. A vyčítat mu, že se mu nechce vstávat, to by mě tedy taky nenapadlo, mě se totiž taky většinou nechce :D.
A buď upřímná: u vlastního syna by tě asi nenapadlo se v 6 letech „děsit“ vlivu na mladšího sourezence?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1474
19.1.18 22:08
@Jamiem píše:

Ano na nás je mu to vysvětlit. Nicméně to udělal i tak znovu. Samozřejmě že se děsím, neberu to na lehkou váhu, není mi jedno co z něho bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
19.1.18 22:09

@jkra Ani nevíš, jak si mě. potesila, že jsi reagovala zrovna ty???? emimino jsem začala sledovat kdysi na základě tvé diskuse, tuším někdy rok 2012 :lol: každopádně zaregistrovat jsem se odhodlala až teď cca před měsícem… V mnoha názorech s tebou ohledně dětí nejsem za jedno, ale to je tím, že ty by jsi chtěla aby se otec více zajímal a staral, kdežto já jsem s manželem v pozici, kdy by jsme se rádi starali, ale je nám. to soudně zamezovano. Každopádně jedno dítě je. v péči u nás a nikdy bych ho kvůli takové hlouposti neodsoudila, natož přemýšlela nad tím, co z něj bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1474
19.1.18 22:11
@Anonymní píše:
Přesně toto dělá moje jedenáctiletá sestra. Takže bych to opravdu nesváděla na chudák kluk. Dala bych mu na plavání kapesné ať si taky něco koupí a pokud by to udělal zase dostal by hodně po prstech. Jak k tomu přijdou ty ostatní děti. Vidím to u nás. Sestra k nám přijde a skoro pravidelně si něco odnáší. Jednou to byl můj porcelánový slon, památka na tátu, který se na mě vykašlal. Jindy jsou to figurky, které naše dcera sbírá a které jí kupujeme a ona pak pláče když jí to chybí. Manžel jí už několikrát chytil jak cpala něco do kapsy a to rozhodně doma nestrádá. Už jsem se musela uchýlit k tomu jí před odchodem nenápadně kontrolovat tašku. Takže jakýpak chudák z rozvedené rodiny.

On má kapesné a sám si na tom plavání koupil 2 hračky a doma tedy tvrdil že si koupil i tu třetí, ale ukázalo se že ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38804
19.1.18 22:12
@Staworowski píše:
Ano na nás je mu to vysvětlit. Nicméně to udělal i tak znovu. Samozřejmě že se děsím, neberu to na lehkou váhu, není mi jedno co z něho bude…

A udela to znovu. Je tomdite. Vlastni dite ti to bude delat taky. Ach jo. Kde je matka kluka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1474
19.1.18 22:16
@jkra píše:
Jo presne. Me vcera 9 letej tvrdil, ze ty kalhoty si neroztrhal. Oni nechteji lhat, jen nekdy neumi rict pravdu, bojimse. Ale omdlivat, ze co z nej vyroste?

Tak věci typu já to nerozbil, nerotrhnul, nazaspinil atd. řešíme denně, to je normální. Ale je snad rozdíl rotrhnout si kalhoty a vzít si něco co není moje a pak lhát, že jsem si to koupil a to opakovaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat