Reklama

Domácí úkol na fyziku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zacharova
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 16.01.18 13:48
Domácí úkol do fyziky

Dobrý den, prosím může nám někdo poradit, já fyziku fakt nedávám.
Houpačku tvoří prkno 4m délky podepřené uprostřed. Na jednom konci sedí Petr váha 45kg.Aby byla houpačka v rovnováze, musel si Karel na druhé straně sednout 1.5m od osy otáčení. Kolik váží Karel???

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 13:52

60 :mrgreen:

Zacharova
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 16.01.18 13:54
@Anonymní píše:
60 :mrgreen:

To mi je platné bez výpočtu…

Zacharova
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 16.01.18 13:57

Počítáte to tedy podle F1a1=F2a2
TJ první strana mi vyšla 90 a tu dělím 1.5m???Podle výsledků by to vyšlo…

PaníBovaryová
Závislačka 3905 příspěvků 16.01.18 14:10

Rovnovaha n apace se pocita hmotnost x vrvaitacni konstanta x vzdalenost od osy otaceni. Ucitele posilaji ukoly rodicum?? :jazyk:

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 16.01.18 14:12

Ty kokos. Na tohle jsem byla vzdycky leva :nevim:. To abych se potom tajne ucila po nocich, az bude dite chodit do skoly :mrgreen:.

anathema
Echt Kelišová 7665 příspěvků 16.01.18 14:35

Dceři vyšlo 56,25 kg

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 16.01.18 15:07

Jé, tak to si ještě dobře pamatuji, jak jsme to počítali. Musíš si to nakreslit, takže celá houpačka je prkno o délce 4 m. Rozděl si prkno na dvě části, houpačka je podepřená právě uprostřed, takže jedno rameno má délku 2 m, tam, kde sedí chlapec o hmotnosti 45 kg. Druhý chlapec však musí sedět 1,5 od středu osy, aby houpačka byla v rovnováze. Délka tohoto ramene je tedy 1,5 m. Počítám podle vzorečku F1 krát a1 rovná se F2 krát a2. To znamená: velikost síly na jednom konci je 450 N (zjistím tak, že hmotnost 45 kg vynásobím gravitační konstantou, to je 10, tedy 45 krát 10 se rovná 450 N). Dosadím do vzorečku, co znám F1 je 450, a1 je 2. Na druhé straně rovnice neznám F2, znám jen a2 to je 1,5 Takže počítám 450 krát 2 rovná se 900. To je jedna strana rovnice. Na druhé mám F2 krát 1,5. Osamostatním F2 jako neznámou a vypočítám 900 děleno 1,5. Vyjde mi 600 N. Potřebuji hmotnost druhého chlapce. Počítám opět dle vzorečku F se rovná m děleno gravitační konstantou. Tedy 600 děleno 10, to je 60 kg. Aby byla tedy páka (houpačka) v rovnováze, musí mít druhý chlapec hmotnost 60 kg.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 16.01.18 15:10

Omlouvám se za ten konec. Samozřejmě hmotnost vypočítám m se rovná F děleno gravitační konstantou, takže 600 děleno 10 rovná se 60 kg.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 16.01.18 15:17

@vertunka :D to jsem právě někdy dělala, že jsem po nocích počítala rovnice o dvou neznámých nebo řešila slovní úlohy o pohybu či tvořila chemické rovnice a přemýšlela nad větnými a slovními rozbory nebo dumala nad frázemi do AJ. Jak dětem postupně pomáhám s úkoly, zjišťuji, že toho ještě hodně nevím. Buď mám sklerózu a už si to nepamatuji, nebo mám pocit, že jsme to nikdy nebrali. Ale pokud bude potřeba pomoci s učivem ZŠ, tak dotazy sem :mrgreen:.

Zacharova
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 16.01.18 20:24
@s.y.p.t.a píše:
Omlouvám se za ten konec. Samozřejmě hmotnost vypočítám m se rovná F děleno gravitační konstantou, takže 600 děleno 10 rovná se 60 kg.

Děkuji moc… tohle už si vážně nepamatuji, už je to hoooodne dlouho, doma vždycky říkám klukovi že jsem asi zrovna tenkrát chyběla, naštěstí se nám to nestává až tak často :lol:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >