Nevrátil dítě včas!

sysi
18.1.10 22:00

Nevrátil dítě včas!!

Dobrý večer.
Můj bývalý přitel a otec mé dcery,který si ji pravidelně brává mi ji nevrátil včas.Ono se to samozřejmě může stát,ale když jsem mu volala,kde jsou tak jsem poznala že je opilý.Nechtěl říct kde dcera je,ani nebyla sním.Nakonec jsem vše vyřešila za pomocí policie.Ale i ta hodina a půl strachu mi přišla nekonečně dlouhá,nikomu to nepřeju!!!
Policisté se mnou sepsali záznam,který jsem dnes zanesla na sociálku.Paní mi doporučila omezit návštěvy a upřesnit místo kde s dcerou po tu dobu bude pobývat(otec nemá trvalé bydliště).Jeho si samozřejmě taky předvolá,teda už předvolala,už mi naspal že se budu divit,až tam řekne všechno co dcerka říká,že ví čeho dosáhne,že zruší dohodu kterou máme ohledně návštěv,bude se ohánět rozsudkem a pokud mu dceru nedám tak to bude řešit přes policii atd…
Nevím co dělat?Máte někdo takovou zkušenost?Jak se na to bude dívat soud?Jakou má ošanci on?Ani mi neplatí alimenty.
Mám teď o dceru hrozný strach!!Zase se opije a nebude mi ji chtít vrátit,má totiž s alkoholem problémy a já už nechci aby to dcera prožila znovu.Bála se plakala.
Ještě jsem neměla odvahu zeptat se dcery jestli k němu chce ještě jít.
Moc děkuji za rady a zkušenosti.
S.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4471
18.1.10 22:56

To je mi moc líto. U soudu nemůže ničeho dosáhnout, hlavně se nenech zastrašit a vydírat. Vždyť nemá ani bydliště, k tomu problémy s alkoholem, no jéje.
Ohledně úpravy návštěv moc nevím, zkus si zjistit, jak se to dá upravit, abys mu ideálně dceru vůbec nemusela svěřovat (např. do doby, než se bude léčit nebo co já vím). Na sociálce ti neporadili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12565
18.1.10 23:00

Achjooo…to je hrozný… :-( se soudama žádné zkušenosti nemám, ale přijde mi že bývalému teče do bot a snaží se tě jen vystrašit…ono soudy u nás jsou různé, ale myslím, že v tomto případě jeho provinění nebude brát nikdo na lehkou váhu, obzvlášť jestli to máš zdokumentované přes policii. Nenech se zastrašit a ať to všechno dobře dopadne!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
337
18.1.10 23:58

Sysi, opravdu tě nechci moc strašit, ale s českýma soudama, to zase tak růžové není. Ze zkušenosti z velmi blízkého okolí vím, že pokud otec, bude chtít častější vycházky, tak je i dostane. A to nemluvím o bezproblémovém chlapovi. Alimenty neplatí a s policií se to taky jednou řešilo, když nevrátil děti včas. Fakt je, alkohol v tom tedy nebyl. Ale asi se to zase těžko dokazuje. Držím ti moooc palečky, ať u vás jsou soudy a paní ze sociálky vstřícnější. Musí to být šííílený strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24614
19.1.10 09:05

Ahojky já s tím zkušenosti nemám ale určitě tě chce jen vystrašit,pokud nedodržuje svoje povinnosti tak jakýpak práva tím chci říct když neplatí ještě k tomu pije tak jakýpak návštěvy ?Určitě bych se pořádně poptala na sociálce a podala na něj i žaludu kvůli alimentům .Držím aplečky,Pokud je malá uplkalaná a bála se tka byhc mu jí už nepůjčila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
19.1.10 09:38

Alimenty neplatí, trvalé bydliště nemá, opilectví.. myslím, že moc argumentů nemá..Pokud si bude něco vymýšlet na tebe, tak to bude jen jeho slovo proti tvému a ničím podloženým - tak jako máš ty s tou policií. Nenech se zastrašit, je to ubožák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bamba
19.1.10 09:42

Taky nevěřím,že soudy ti pomůžou,ale já bych mu ji prostě nedala.Mluví o právech na dítě?A co takle práva dítěte?Neplatí tak co by chtěl.Prostě bych mu řekla,že dokud nezaplatí co dluží a následně pak včas alimenty,tak dceru neuvidí.Soudy nesoudy,jinak jen planě vyhrožuje.Ty máš dítě v péči a plně hradíš její potřeby.Prostě bych se bránila hlavně tím,že když si neplní povinnosti,tak má smůlu.Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
5328
19.1.10 09:49

Sysi, je moc dobré, jestli to řešíš s příslušnou sociální pracovnicí! Já už jsem teda hodně let mimo obor, ale mechanismy ochrany dětí se snad tak radikálně nezměnily..Podle mých zkušeností soudy rozhodují většinou podle návrhů sociálky, je to logické, sociálka si osobně může dělat šetření poměrů, soudci nestíhaj. Porad se s příslušnejma pracovnicema orgánu sociálně právní ochrany dětí, sděl jim všechny informace, od problémů s alkoholem, neplacení výživného až k neexitenci trvalého pobytu..oni můžou dát podnět soudu a ten může zahájit řízení o nové úpravě styku s otcem (to samozřejmě můžeš i Ty, ale oni budou líp zvládat ty formální náležitosti). Možná by šlo i předběžné opatření, to by taky rozhodl soud na základě návrhu sociálky, že než rozhodne o nové úpravě styku s otcem rozsudkem, bude platit to předběžné opatření, na jehož základě např. smí otec vídat dceru jen v přítomnosti Tebe, dětského krizového centra nebo sociálky… K tomu se přistupuje, pokud by výkon stávajícího rozsudku ohrožoval dítě na zdraví a životě. Každopádně, když odmítneš dceru půjčit, otec nic nenadělá, musel by žádat o soudní nařízení výkonu toho rozsudku a…držím palce a neboj, určitě se Ti podaří dosáhnout nového rozsudku a dceru ochránit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sysi
21.1.10 17:41

Moc děkuju za rady a podporu.
Chtěl malou tento pátek,ale napsala jsem mu že ne a už zase psal že bude informovat sociálku.
Já jsem tam zkoušela volat,ale už tam nikdo nebyl,tak to zkusím ještě zítra ráno.
Ještě jednou moc děkuju a přeju hezký večer S.

• Nahlásit
  • Citovat
18312
21.1.10 19:36

Ahoj sysi, nevím jak budeš brát slova podpory od chlapa, ale já ti držím palce… Ohledně kvality českých soudů si nedělejme iluze. Je to ruská ruleta (skoro bych radši řekl „česká ruleta“… ) Ale zopakoval bych to, co jsem psal už v jiné diskusi: v občanskoprávním řízení - kam spadají i rodinné záležitosti a péče o dítě - posuzuje soud argumenty předkládané oběma stranami. Argumenty, které nikdo nepředloží, soud neposuzuje. Tím se to celé liší od trestního řízení, kde je ta fazóna striktněji daná a jsou jasněji rozdělené role. Veškerá důkazní břemena jsou myslím na straně navrhovatele. To znamená - pokud ten soud iniciuješ ty, je na tobě, abys dokázala, že je právo na tvé straně…
Píšeš, že máš zápis z policie. Obstaral bych si ještě zápis ze sociálky a dítě otci předával a přebíral od něj zásadně v přítomnosti svědků. Ovšem takových, co jsou jeho „přešlap“ ochotní dosvědčit u soudu (to bývá tak pět až deset procent populace).Prostě - argumenty ve svůj prospěch musíš shromažďovat sama, za tebe to nikdo neudělá. Ale abys měla víc klidu, neměla bys situaci nechat jen tak.
Vím, že se mi to dobře radí, ale popsaná situace je docela alarmující - alkohol u otce, dcera neznámo kde… Mně to trochu něco připomíná z mého dětství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.13 15:09
:nevim: :nevim:

Příspěvek upraven 26.05.13 v 15:12

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.5.13 15:09

Ahoj, omlouvám se za anonym, nejedná se o moje dítě, tak proto. Letíme na dovolenou, beru s sebou neteř, sestra je rozvedená a ten její exmagor je vážně magor, nemá peníze, malá je atopik, tak jsme s manželem zaplatili pouka a bereme ji s naší malou s sebou, její otec jí měl mít tento víkend, vyhrožoval, že když mi ji nedá, tak že sociálk atd. dělá jí peklo na zemi, mstí se, že ho opustila a nenechala se dál mlátit, za necelou hodinu máme odjíždět na letiště, slíbil, že jí vrátí do jedné, samozřejmě nevrátil, telefon má vypnutý, doma není, jeho matka nám neotvírá, vůbec nevím, co máme dělat, jsem úplně vzteklá, Tak tu sedíme, vše připraveno a čekáme. Vypadá to, že poukaz za 10.000,– propadne a ta malá poletí tak lede do prčic. Naše brečí, jsem z toho na nervy, může někdo kvůli své pomstě pokazit vlastnímu dítěti dovolenou? Navíc ona má ten ekzem všude :zed: jsem tak vzteklá, že byvh mu mohla rozbít hu.bu…Co mám dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
3409
26.5.13 15:14

Já bych ho donutila to zaplatit…ať si to udělá jak chce…a nahlásila bych ho na sociálku že dělá takové problémy a pomstychtivostí překazil dceři léčebný pobyt u moře(předpokládám že to jedete k moři)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09
26.5.13 15:14

Mají nějakou soudní úpravu o styku??
Poukud ne je to dost na h..o a můžete ho leda tak nahánět, kde je.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.5.13 15:16

Mají, má ji vracet do pěti, jenže to se nestihne letadlo. Neměla mu ji dávat, jenže on je fakt magor, má ji celý víkend, večer jí vrátí a v pondělí jde nahlásit na sociálku, že mu brání ve styku :zed: Pořád nic :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama