Nevychované dítě 8 let

Anonymní
8.6.21 18:15

Nevychované dítě 8 let

Hezký den všem, snad mi někdo pomůže alespoň radou dřív než „zaškrtím“ vyvdané dítě 8,5 let. Neumí nic, neumí jíst příborem, v jídle se hrabe rukama, nic nechce, na všechno říká „fuj ble“. Leží na stole, podpírá si hlavu, kope do stolu. Jídlo hází a plive všude kolem sebe, pod stůl. 3 kolečka okurky dokáže jíst hodinu (opravdu 60 minut), ukusuje po milimetru, 10 minut přežvykuje. Jde na záchod, čůrá si do dlaně a všude kolem mísy, po velké si neutírá zadek. A ve finále si ani ruce neumyje. Hračky neuklizí, s odpadky nezvládne dojít. Venku by ho srazilo auto, nerozhlíží se. Jsem mu neustále v patách a všechno tisíckrát opakuji, nic nepomáhá. Jen mě za to nenávidí. Nemá někdo radu jak na takové dítě aby alespoň v základních věcech fungovalo? A nenadávejte mi prosím, že jsem to věděla na začátku, nevěděla. Nebydlel s námi ale s matkou která se ho „vzdala“, údajně se nezvládne postarat. Moc děkuji za případné rady. Ď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29189
8.6.21 18:20
@Anonymní píše:
Hezký den všem, snad mi někdo pomůže alespoň radou dřív než „zaškrtím“ vyvdané dítě 8,5 let. Neumí nic, neumí jíst příborem, v jídle se hrabe rukama, nic nechce, na všechno říká „fuj ble“. Leží na stole, podpírá si hlavu, kope do stolu. Jídlo hází a plive všude kolem sebe, pod stůl. 3 kolečka okurky dokáže jíst hodinu (opravdu 60 minut), ukusuje po milimetru, 10 minut přežvykuje. Jde na záchod, čůrá si do dlaně a všude kolem mísy, po velké si neutírá zadek. A ve finále si ani ruce neumyje. Hračky neuklizí, s odpadky nezvládne dojít. Venku by ho srazilo auto, nerozhlíží se. Jsem mu neustále v patách a všechno tisíckrát opakuji, nic nepomáhá. Jen mě za to nenávidí. Nemá někdo radu jak na takové dítě aby alespoň v základních věcech fungovalo? A nenadávejte mi prosím, že jsem to věděla na začátku, nevěděla. Nebydlel s námi ale s matkou která se ho „vzdala“, údajně se nezvládne postarat. Moc děkuji za případné rady. Ď.

a je mentálně v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12462
8.6.21 18:21

Tohle je na odborníka. Tam bude genetika a nevychovanost dohromady. Poradnu, pak důsledně dodržovat rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19725
8.6.21 18:24

A neni to vzdor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26335
8.6.21 18:35

A kde je otec? Nedělá ti to náhodou natruc, že není otec s matkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5357
8.6.21 18:37

A ve škole je v pohodě? To se mi nějak nezdá, že by to škola neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34538
8.6.21 18:40

Trolling, stejně jako holka, která na sebe v 7 letech převrhne pánev s cibulí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
8.6.21 18:42

Asi tě trochu sabotuje, ne? Matka se ho vzdala a otec místo toho, aby byl s ním a tišil jeho rány, tak ho nechá na krku maceše, která ho nutí jíst jídlo, které evidentně nejí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
8.6.21 19:07
@Anonymní píše:
Hezký den všem, snad mi někdo pomůže alespoň radou dřív než „zaškrtím“ vyvdané dítě 8,5 let. Neumí nic, neumí jíst příborem, v jídle se hrabe rukama, nic nechce, na všechno říká „fuj ble“. Leží na stole, podpírá si hlavu, kope do stolu. Jídlo hází a plive všude kolem sebe, pod stůl. 3 kolečka okurky dokáže jíst hodinu (opravdu 60 minut), ukusuje po milimetru, 10 minut přežvykuje. Jde na záchod, čůrá si do dlaně a všude kolem mísy, po velké si neutírá zadek. A ve finále si ani ruce neumyje. Hračky neuklizí, s odpadky nezvládne dojít. Venku by ho srazilo auto, nerozhlíží se. Jsem mu neustále v patách a všechno tisíckrát opakuji, nic nepomáhá. Jen mě za to nenávidí. Nemá někdo radu jak na takové dítě aby alespoň v základních věcech fungovalo? A nenadávejte mi prosím, že jsem to věděla na začátku, nevěděla. Nebydlel s námi ale s matkou která se ho „vzdala“, údajně se nezvládne postarat. Moc děkuji za případné rady. Ď.

Přijde mi, že chlapec má problém. ADHD, PAS.. prošel nějakými testy? Rozhodně dětský psycholog je víc než na místě. V některých bodech tam vidím mého syna, také 8.5 roku a má mírnou formu PAS naštěstí bez zasaženého intelektu, vývojovou dysfázii a ADHD. S těmito dětmi jim musíš být neustále v patách, ale nebuzerovat, chce to zcela jiný přístup. Ty děti to totiž nedělají schválně, jen jim to mozek nepobírá, mají to nastavené jinak. Že nejí většinu jídel, to je jen maličkost.. můj syn má jen 4 oblíbená, jinak rýži či těstoviny jí jen samotné, bez ničeho, nesmí to být v čemkoliv namočené.
Dodatek:
Syn se naučil utírat si vlastní zadek teprve před 3/4 rokem. Prostě to šlo zcela mimo něj.
Příborem umí jen částečně a velmi neohrabaně, spíš hlavně vidlička, lžíce či prostě ruce.
Právě proto, že my už máme za sebou kolečko psychologů a diagnostik a z tvého popisu vidím skoro kopii svého syna, doporučuji požádat o psychologickou evaluaci chlapce. Není nevychovaný či parchant, ale zřejmě má problém, za který nemůže. S odborným vedením se dá zvládnout a naučit ledacos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
8.6.21 19:11

Pokud tam není zdravotní problém přihlásila bych ho na nějaký letní tábor. Ideální příležitost teď. S problémy bych seznámila vedoucí, ale oni si tam s ním poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
8.6.21 19:14
@krukynka píše:
Pokud tam není zdravotní problém přihlásila bych ho na nějaký letní tábor. Ideální příležitost teď. S problémy bych seznámila vedoucí, ale oni si tam s ním poradí.

Pokud je tam mentální problém, což je vysoce pravděpodobné, letní tábor tyto děti nezvládnou. Ještě tam příměstský, ráno odvézt, odpoledne přivézt, ale především upozornit vedoucí, aby byli více nápomocni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15005
8.6.21 19:16

Taky myslím, že tam bude nějaká porucha. Vyhledala bych odborníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2157
8.6.21 19:24

Ten kluk v podstatě přišel o mámu, tak to má těžký, musí se v něm všecko strašně bít. Ještě když z tebe cítí, že je ti nějakým způsobem protivný.

Zkus mu dávat najevo, že ho máš ráda. Když to nějak nejde, tak tím víc. Najděte jeho oblíbené jídlo a nenuť ho dojidat, když to nechce. Než abys ho sekyrovala, zkus ho spis jemněji navádět. A otec ať se kouká zapojit.

Ber to tak, že to dítě proste takové je a nezměníš to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5661
8.6.21 19:36
@Anonymní píše:

O existenci dítěte jsi věděla :lol: A s kteroukoli matkou se může cokoli stát, jak nyní vidíš…hodně štěstí a jak už někdo podotkl…tohle mít ve škole, musí být radost :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1845
8.6.21 19:39

Ma diagnozu? Proc mu davas jidlo, ktere mu nechutna? Jak se uci? Kde je otec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat