(Ne)začít spolu bydlet?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.11.21 09:25

(Ne)zacit spolu bydlet?

Ahoj, jen bych chtela vedet nezaujate nazory. Asi tak nejak vim, ze je to cele spatne, ale precejen..
Jsem se svym pritelem pres dva roky. On bydli sam asi 70 km od nas, dite uz ma dospele, je mu 40. Me je o pet let mene, mam dve deti v peci na strednich skolach. Oba bydlime v pronajmu, ja v hlavnim meste.
Chtela bych tu byt, dokud deti nedostuduji. Pritel me taha k sobe do mesta. S tim, ze mi to vlastne pripada ted uz, ze potrebuje matku a sluzku. A proc mi to tak pripada? Mesicne nam zbude oboum tak nejak stejne, s tim, ze ja pomerne polovinu svych prijmu dam za povinne a nezbytne vydaje (najem, skoly, benzin apod), pritel da polovinu svych prijmu za najem a splatky nebo leasing. O co jde. Ze ja ze sveho zbytku usetrim treba 10 tis mesicne, jenze pritel nic. Jestli to je tedy pro me varovani? Protoze kdyz se na tohle tema dostaneme, tak mi sdeli, ze ted proste zije a ze az budeme bydlet spolu, tak to bude jine, ze vse se zaridi podle me a tak. Bavime se porad teda o financich. Jenze me proste nejde na mysl, ze to bude jine. Mam pocit, ze uz se v tomto nezmeni a byla bych radsi, kdyby mel taky neco usetreno, byla bych jistejsi a tak vsechno. Tohle me odrazuje za nim jit. Drasa mi nervy takovahle rozhazovacnost. Nevim Proste jestli to mam takhle risknout, protoze pro me a deti by to byla zmena velika.
Dekuji za nazory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25709
29.11.21 09:41

Z toho co píšeš, tak bych do toho nešla. Pokud chce aby to bylo podle tebe, tak ať jde k tobě. Naprosto chápu, že chceš zatím zůstat tam, kde si, protože děti. 70km na denní dojíždění je hodně a internát by byl další zásah do peněz.
No a pokud nešetří teď, tak nebude ani potom. Leda by ti odevzdával peníze a ty si šetřila z obojeho.
Na druhou stranu, občas si udělej radost a kup si něco hezkého ;-) :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2941
29.11.21 09:43

Myslim, ze by mel jit on k tobe. Nevim, proc se jemu maji prizpusobovat tri lidi. Vseobecne tohle stehovani za muzem nechapu. Chlapovi se bude prace hledat lepe apod., deti jsou zvykle v miste bydliste, kamaradi, skola..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59379
29.11.21 09:43

Děti se stěhovat chtějí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22954
29.11.21 09:45

Já bych do toho nešla kvůli dětem. Pokud chce společné bydlení, ať jde k tobě (pokud to jde) - aspoň si to vyzkoušíte. A až budou děti dospělé a samostatné, můžete se rozhodnout, co dál. Ohledně těch financí se můžete dohodnout třeba tak, že si teď založíte společné spoření, kam budete oba posílat nějakou částku, a později to využijete právě na bydlení/rekontrukci/auto atd. Abys viděla, jestli jen slibuje, nebo je skutečně schopný žít zodpovědně. Ale rozfrcat 10k když vlastně nemá žádné závazky mi nepřijde jako něco hrozného ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5002
29.11.21 09:46

Poslouchej svůj instinkt, víc k tomu nemám :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.21 09:58
@VitaminC píše:
Myslim, ze by mel jit on k tobe. Nevim, proc se jemu maji prizpusobovat tri lidi. Vseobecne tohle stehovani za muzem nechapu. Chlapovi se bude prace hledat lepe apod., deti jsou zvykle v miste bydliste, kamaradi, skola..

Ono to tenkrat bylo tak, ze jsme oba pracovali v Praze. Ale on uz tenkrat vedel, ze se bude vracet do sve domoviny. Bylo to na zacatku vztahu, takze plno veci bylo nejasnych jeste. Jeho argument byl nebo je, ze se mu v Praze nelibi, ze je to pro nej drahe a ze ‚by neutahnul a je pro nej drahe‘ i kdyby mi mel davat pulku na najem, kdyz by byl tady s nama. Ohradila jsem se, ze by to ani nebyla pulka, kdyby se to rozpocitalo na mezi ctyri lidi. No i presto nezustal. Sem proste nechce a vzdycky si to nejak obhaji nebo vymluvi. Ach jo

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.21 10:01
@unuděná píše:
Já bych do toho nešla kvůli dětem. Pokud chce společné bydlení, ať jde k tobě (pokud to jde) - aspoň si to vyzkoušíte. A až budou děti dospělé a samostatné, můžete se rozhodnout, co dál. Ohledně těch financí se můžete dohodnout třeba tak, že si teď založíte společné spoření, kam budete oba posílat nějakou částku, a později to využijete právě na bydlení/rekontrukci/auto atd. Abys viděla, jestli jen slibuje, nebo je skutečně schopný žít zodpovědně. Ale rozfrcat 10k když vlastně nemá žádné závazky mi nepřijde jako něco hrozného ;)

Ahoj, to uz jsme taky zkouseli, ale fungovalo to tri mesice a pak mel necekany vydaje a cele to padlo, prispivala jsem na to sporeni vlastne jen ja. Jezis, ja jsem tak pitoma.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.21 10:04
@Petra Z píše:
Děti se stěhovat chtějí?

Ahoj, deti vi, ze nekoho mam. Ale v podstate nedoslo jeste k zadne akci, ze by jsme ho oficialne predstavila. Prave kvuli tady te me nejistote. Kdybych ted prisla, ze se budeme stehovat, asi by dost koukali ti moji pubertaci.

• Citovat
  • Nahlásit
2941
29.11.21 10:05
@Anonymní píše:
Ono to tenkrat bylo tak, ze jsme oba pracovali v Praze. Ale on uz tenkrat vedel, ze se bude vracet do sve domoviny. Bylo to na zacatku vztahu, takze plno veci bylo nejasnych jeste. Jeho argument byl nebo je, ze se mu v Praze nelibi, ze je to pro nej drahe a ze ‚by neutahnul a je pro nej drahe‘ i kdyby mi mel davat pulku na najem, kdyz by byl tady s nama. Ohradila jsem se, ze by to ani nebyla pulka, kdyby se to rozpocitalo na mezi ctyri lidi. No i presto nezustal. Sem proste nechce a vzdycky si to nejak obhaji nebo vymluvi. Ach jo

Prosim te, vezmi rozum do hrsti. Tohle prece pro sebe ani svoje deti nechces.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.21 10:09
@VitaminC píše:
Prosim te, vezmi rozum do hrsti. Tohle prece pro sebe ani svoje deti nechces.

Diky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
746
29.11.21 10:12

Z toho, co píšeš, mi vyplývají v podstatě 2 možnosti.
Rozchod, protože se neshodnete na základních věcech, nebo počkat, až děti dospějí, a zkusit to. Obávám se, že je to ale ztráta času… Řekla bych, že do jeho peněz Ti zatím vůbec nic není, ale je fakt, že už z toho je patrné, že jste nastaveni úplně jinak. Vykašlala bych se na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22954
29.11.21 10:21
@Anonymní píše:
Ahoj, to uz jsme taky zkouseli, ale fungovalo to tri mesice apak mel necekany vydaje a cele to padlo, prispivala jsem na to sporeni vlastne jen ja. Jezis, ja jsem tak pitoma.

Hm, tak to je špatný no, nezodpovědný finanční negramota.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.21 10:29
@Lojzísek píše:
Z toho, co píšeš, mi vyplývají v podstatě 2 možnosti.
Rozchod, protože se neshodnete na základních věcech, nebo počkat, až děti dospějí, a zkusit to. Obávám se, že je to ale ztráta času… Řekla bych, že do jeho peněz Ti zatím vůbec nic není, ale je fakt, že už z toho je patrné, že jste nastaveni úplně jinak. Vykašlala bych se na to.

Ahoj, ano mas pravdu, ze mi do jeho penez nic neni, ale clovek se zajima, kdyz uz na to prijde rec a kdyz ho ten druhy do neceho tlaci nebo mu neco nabizi. Ja bych si asi nedovolila mu do penez kecat, sama mam svoje atak. Jenze se to snazim nejak vyresit a jak pises, jsme nastaveni uplne jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.21 10:29
@unuděná píše:
Hm, tak to je špatný no, nezodpovědný finanční negramota.. :?

Obavam se, ze ano :(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat