Nezaplacená záloha

Anonymní
10.9.11 08:08

Nezaplacená záloha

Minulý měsíc jsme měli trochu krušnější a nezaplatili jsme zálohu na elektřinu a plyn u čezu :oops: Chtěli jsme to zaplatit tento měsíc (že bysme prostě zaplatili 2× - akturální a dlužnou zálohu), ale zase pak asi nebudem mít dost na vyžití :-?
Co se stane, když zaplatíme jen aktuální zálohu na tento měsíc a tu minulou vynecháme? Odpojí nás kvůli jedné záloze nebo nám o tuto částku pak navýší až konečné vyúčtování, co se dělá jednou ročně? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5429
10.9.11 08:28

Nikdo vám nic nevypne :lol: .Nebude pak jen přičtena k vyúčtování. znám lidi,co neplatěj vůbec zálohy,ale pak to vyúčtování je mazec :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
byron
10.9.11 08:43

Já chápu, že jste na tom bledě, ale nebylo by lepší to zaplatit dvakrát? Pak to nakonec budete muset zaplatit a jen to oddálíte…aby vám k tomu nedaly nějaký penále…
Je to hrozný s penězma…

• Nahlásit
  • Citovat
13124
10.9.11 08:45

pokud máte sipo, neˇmůžete zaplatit nic navíc, pokud složenku, max. vám přijde upomínka. Po 1měsíci vám nic neodpojí, jen se to max projeví v konečném zúčtování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25959
10.9.11 08:50

mě se to stalo v červenci… nijak jsem to neřešila a koncem srpna přišel dopis s upomínkou a složenka… kdybych neměla na zaplacení ani této složenky, asi už bych se s nima snažila nějak domluvit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Neprihlasena Jaruna
10.9.11 09:06

Je to podle kraje!!Nemuze ti tady nikdo rict jak to presne delaji.Ja treba sla zaplatit slozenku 3 dny po jeji splatnosti,prisla jsem domu a elektriku jsem mela odpojenou.Na elektrarnach jsem se velice prijemne pani zeptala,proc mi byla elektrika vypnuta,ze taky snad chodi upominka a pani mi rekla,ze upominka neni jejich povinnost,ale dobra vule,ze se maji zalohy platit vcas.

• Nahlásit
  • Citovat
1707
10.9.11 09:10

Nejdřív vám pošlou dopis se složenkou…jako výzvu k zaplacení…Před splatností té složenky můžete na Čezu zažádat o odklad splátky, pokud nebudete mít na zaplacení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
10.9.11 09:10
ynax píše:
pokud máte sipo, neˇmůžete zaplatit nic navíc, pokud složenku, max. vám přijde upomínka. Po 1měsíci vám nic neodpojí, jen se to max projeví v konečném zúčtování

Pokud maji SIPO, můžou i tak dlužnou částku poslat složenkou na číslo jejich účtu, je v každé smlouvě i na netu, nebo zaplatit přímo na pokladně.
I když kvůli jedné nezaplacené záloze je nikdo odpojovat nebude, pokud ano čemuž nevěřím, přišla by minimálně jedna upomínka se složenkou a výzva k zaplacení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1707
10.9.11 09:15

Nebo si můžete zavolat na ČEZ a změnit si výši záloh, abyste to finančně každý měsíc líp zvládali.Pak ale budete mít vyšší doplatek při vyúčtování, takže je otázka, co je lepší :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
10.9.11 09:24

Špekulace a špekulace. Zavolala bych do čez! Tam ti řeknou, co máš dělat. Já bych neriskovala. Můžou to odpojit a nemusí, podle mě na to není pravidlo. Přijde upomínka nebo nemusí - není to jejich povinnost. Pokud nemáte na zaplacení, musíš se s nima domluvit, co s tím. Jestli to bude stačit až na konci roku nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9954
10.9.11 09:42

Tak Vám přijde upomínka další měsíc a když tu nezaplatíte, tak Vás normálně přijdou odpojit.Tady to tak běžně chodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
10.9.11 09:43

1. upomínka cca po 14 dnech s termínem splatnosti do 7 dnů od vystavení, 2. upomínka s výzvou k omažité úhradě + poplatek za upomínku + upozornění o odpojení s vyznačeným datek odpojení!
Stalo se to naší nájemnici v bytě, pak ji elektřinu odpojili. Poplatek za znovu zapojení cca 2 tis. Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72107
10.9.11 10:01

Nevím jak ČEZ, ale PRE to naprosto neřeší, pošlou upomínku, ale tím, že člověk mezitím zaplatí další zálohu, tak jí zaúčtují k té upomínce, takže je člověk vlastně jen o jednu zálohu pozadu a při vyúčtování má o to větší doplatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
10.9.11 10:15

ČEZ to má, jak jsem vše popsala.
Nespoléhej na to, že se to pak projeví ve výčtování. Po cca 2 měsících nezaplacené zálohy Vás odpojí :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
10.9.11 10:18

Jako nezaplatit zálohu a dělat mrtvého brouka je ta největší blbost! Určitě si tam zavolej a domluv se s nimi. Ale čekat co bude, by se ti mohlo těžce nevyplatit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama