Nezaplacené dluhy

Anonymní
8.5.18 20:22

Nezaplacené dluhy

Pokud někdo má dluhy (nejspíš něco mezi 200-300 tisíci), nějaké dluhy jsou půjčka, nějaké zdravotní pojištění, něco dluh z MHD. Dluhy dál narůstají na úrocích - mohou za to dlužníka zavřít? Je vystaveno několik exekucí, samozřejmě nesplácených. Nebo je to ve stylu - když nic nemá, asi není co zabavit (bydlení v podnájmu, na který přispívá úřad), vlastní příjem jen rodičovský příspěvek, malé dítě v domácnosti, tak se v podstatě nic neděje?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24993
8.5.18 20:23

Nezavřou, ale je to život dost na h…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
8.5.18 20:26

To je hnus, jak někdo může takhle žít a mít v tom dítě :cert: takoví lidi by ani neměli vychovávat dalšího člověka
zavřít nezavřou, co s ním taky v base akorát živit

• Citovat
  • Nahlásit
1681
8.5.18 20:28

Nezavřou, ani za úmyslný podvod za 3/4 milionu ne. To leda tak podmínku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.5.18 21:47
@Anonymní píše:
Pokud někdo má dluhy (nejspíš něco mezi 200-300 tisíci), nějaké dluhy jsou půjčka, nějaké zdravotní pojištění, něco dluh z MHD. Dluhy dál narůstají na úrocích - mohou za to dlužníka zavřít? Je vystaveno několik exekucí, samozřejmě nesplácených. Nebo je to ve stylu - když nic nemá, asi není co zabavit (bydlení v podnájmu, na který přispívá úřad), vlastní příjem jen rodičovský příspěvek, malé dítě v domácnosti, tak se v podstatě nic neděje?

Ted si na tobě nikdo nic nevezme, ale budou čekat. A přijde to, až to budeš co nejmíň čekat. Budoucnost na houby… a chlap taky zdrhne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.18 21:50

Není to naštěstí můj případ, proto píšu anonymně. Bohužel chlap je na tom naprosto stejně. Ale bavila jsem se o tom s jednou známou, která podstoupila insolvenci a teď toho lituje, že by do toho znovu nešla. A její sestra je teď v této situaci, já si právě myslela, že i za dluhy může být zavřená, docela mě překvapilo že ne.

• Citovat
  • Nahlásit
3799
9.5.18 07:45
@Anonymní píše:
Není to naštěstí můj případ, proto píšu anonymně. Bohužel chlap je na tom naprosto stejně. Ale bavila jsem se o tom s jednou známou, která podstoupila insolvenci a teď toho lituje, že by do toho znovu nešla. A její sestra je teď v této situaci, já si právě myslela, že i za dluhy může být zavřená, docela mě překvapilo že ne.

a proč lituje, že šla do insolvence? Může být ráda, že ji to dovolili. Jediná cesta aby dluhy dále nerostly..Tak za blbost se platí, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.19 16:14

Zdravím. Mam kamarádku. nechala se oblbnout a vzala si něco na splátku a ten clovek se na ni vykašlal a neplatil a nemela jak to splácet. chvili nato se ji narodil syn a je matka samoživitelka je ji 20 a bere jen mateřskou.. chodeji ji dopisy a už to stasně narostlo. nemá jak to platit z mateřske. jsou nejake moznosti?? třeba to pozastavit? chci ji pomoct neveřím že není způsob, opravdu nemá..poradite mi? a mohou ji zato sahnout na synka? dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.19 06:26
@Anonymní píše:
Není to naštěstí můj případ, proto píšu anonymně. Bohužel chlap je na tom naprosto stejně. Ale bavila jsem se o tom s jednou známou, která podstoupila insolvenci a teď toho lituje, že by do toho znovu nešla. A její sestra je teď v této situaci, já si právě myslela, že i za dluhy může být zavřená, docela mě překvapilo že ne.

Proč lituje insolvence? Jak může člověk litovat, že se zbavil, nebo za pár let zbaví dluhů? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
56
24.5.19 11:47
@Anonymní píše:
Zdravím. Mam kamarádku. nechala se oblbnout a vzala si něco na splátku a ten clovek se na ni vykašlal a neplatil a nemela jak to splácet. chvili nato se ji narodil syn a je matka samoživitelka je ji 20 a bere jen mateřskou.. chodeji ji dopisy a už to stasně narostlo. nemá jak to platit z mateřske. jsou nejake moznosti?? třeba to pozastavit? chci ji pomoct neveřím že není způsob, opravdu nemá..poradite mi? a mohou ji zato sahnout na synka? dekuju

Primárně se může zkusit domluvit s věřitelem na odkladu (ale tady asi věřitel nemá motivaci, protože její situace se nejspíš hned tak nezlepší), nebo na splátkách. Jinak může žádat o zastavení až v exekuci, do té doby není co pozastavovat. Přímo za dluhy jí syna nikdo nevezme. To by v důsledku dluhů musela ztratit schopnost se o něj řádně starat.
A tu věc, co koupila, nemůže vrátit / prodat? Pokud ji předala někomu třetímu a je schopná to prokázat, mohla by požadovat vrácení věci od něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
25.5.19 22:43
@Anonymní píše:
Zdravím. Mam kamarádku. nechala se oblbnout a vzala si něco na splátku a ten clovek se na ni vykašlal a neplatil a nemela jak to splácet. chvili nato se ji narodil syn a je matka samoživitelka je ji 20 a bere jen mateřskou.. chodeji ji dopisy a už to stasně narostlo. nemá jak to platit z mateřske. jsou nejake moznosti?? třeba to pozastavit? chci ji pomoct neveřím že není způsob, opravdu nemá..poradite mi? a mohou ji zato sahnout na synka? dekuju

Asi jediná možnost je domluvit se s věřiteli že bude třeba platit jen nějaké minimum. No a ano pokud skončí pod mostem a nebude schopna se o synka postarat tak jí ho sociálka vzít může. :think:
Ideální by pro ni bylo najít si normálního chlapa co by se o ni postaral. Ale nevím kde ho vezme. Osobně znám jen jednoho který je tak blbý že si vzal cizí ženu s dětma k sobě, zaplatil za ni dluhy a ona se mu odvděčila tím že když byla u něj tak si ještě udělala další dítě s nějakým dalším grázlem a nakecala mu že je to jeho. Naštěstí je sice blbý ale né úplně blbý, tak na to přišel že to není jeho a vykopl ji z baráku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama