Nezbavitelné opruzeniny

184
24.7.13 12:58

Nezbavitelné opruzeniny

Ahoj, už jsem si tu na diskuzi četla jak se opruzenin zbavit, ale nic nezabralo :-( Vyzkoušela jsem Bepanthen, Sudocream, Weledu, Aviril, Holtův krém, od doktorky jsme na předpis dostaly Pevaryl - taky nezabral. Zkoušela jsem jiné plíny, přestala používat vlhčené ubrousky, chodíme ven bez plíny, aby větrala. Nemá ani moc opruzený zadaček, jako spíš kolem pipky… Už se toho snažíme zbavit min. tři týdny a pořád nic :-( Co pro to ještě můžu udělat? Jak dlouho může léčba trvat, je to normální, že už to trvá tak dlouho?? Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
24.7.13 13:02

Genciána, namazat, nechat zaschnout. Na otevřené rány případně bactroban či jiné atb, třeba opthalmoframykoin. Promazávat, promašťovat, je fukčím, ale před každým zabalením doplíny, aby byla kůže chráněná. Nelezou vám zuby? Moč bývá agresivnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.13 13:02

Nám na všechny opruzeniny pomohl Imazol - krém - koupíš bez předpisu v lékárně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
24.7.13 13:03

Jinak na imazol, sudocrem a tyhle „bílé“ vysušující pozor, použila jsem v životě několikrát, pozitivní účinek jsem zaznamenala pouze jednou, jinak to ještě zhoršil :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
406
24.7.13 13:04

Kolik je malé??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
24.7.13 13:04

@Gladys
Ano, první zoubky se začaly prořezávat asi přes týdnem, to jsem netušila, že moč bývá agresivnější, díky za radu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
24.7.13 13:05

@annkysilkova
8 měsíců…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13822
24.7.13 13:09

Imazol nám taky pomohl, ale nesmí se dávat často, jen tuším 2× denně do zlepšení stavu. Jinak posledně mu nezabíralo taky nic, tak jsem koupila Pytiol a do dvou dnů měl prdelku jak vymalovanou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4603
24.7.13 13:15

Nám pomáhá infadolan, namažu a do dalšího přebalení o. k. stojí kolem 50kč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
24.7.13 13:17

@Anny_sn a ještě jeden poznatek, vidím výrazný rozdíl, když se pečující krém (bepanthen, ondřejova mast atd) jen namaže a když se důkladně vmasíruje krouživým pohybem. Důkladné vmasírování a pak následné poklepání další vrstičkou udělalo velmi znatelný rozdíl už po několika použitích. No a ta fialka jako základ, aby se to vydesinfikovalo, v ráně už můžou být kvasinky, které jí nedovolí se zahojit, tak fialka je spolehlivě zlikviduje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1998
24.7.13 13:21

Imazol jediny pomohl..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
437
24.7.13 13:22

@Anny_sn ahojky, malému na opruzeniny hooodně pomohla namíchaná mast z lékárny, ve které je peru balzám, byla fakt super, do dvou dnů bylo po opruzenináh :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
24.7.13 13:27

Ja kdyz je nejhur tak pitiol.Ten zabare do dvou dnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11478
24.7.13 13:37

Na pipinu zabíral Imazol, musí se ale střídat s něčím mastným (bepanthen) aspoň na noc, hodně vysušuje. Na opruzeniny kolem konečníku zas jedině kombinace pythiol + dermazulen. To zabírá i na pipku, když nepomůže, tak ten imazol. Asi to budou zuby, my jsme v tom se zubama taky vždycky lítaly. Teď se daří odplenkování a je konečně pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11478
24.7.13 13:38

A jednou, když se to fakt nechtělo hojit, jsem omývala slézovým květem, osušila a namazala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama