Nezvládám 11měsíční

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 12:18
Nezvladam 11ti mesicni

Ahoj holky. Do nedavna bylo vse v pohode, ale co mala zacala rychle lezt, stavet se atd. Jsem na dne. Je zdrava, je ji 11 mesicu, je moc sikovna, ale jsem na ni sama, nikdo mi nepomuze a ona se vzteka, nechce jist, nechce spat, vsude vleze, otevira dvere, supliky, jsem ji neustale v patach, ale uz proste nemuzu. Spi 20 minut pres den, mezitim ji rychle uvarim a kdyz ji to pak dam, zacne kricet ne, ne ne a ja tu mam totalni bordel a urvany dite a jsem uz na pokraji zhrouceni. Vim, ze mi asi nedokazete pomoct, ale rada bych aspon nejakou podporu slovem. :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lennkaa
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 29.04.19 12:23

Vydrzet, od roka do dvou let jsme mely taky hrozny obdobi, prejde to! ;)

jankajj
Závislačka 2821 příspěvků 29.04.19 12:25

A co si ji šoupnout do nositka nebo do šátku? Třeba by se jí to líbilo.. jinak za sebe doporučuji na vařit dítěti příkrm třeba na týden naraz, zamrazit do formicek a denně jen vytahovat po porci/ pak ohrivam v minikastrulku na plotně.

Příspěvek upraven 29.04.19 v 12:29

Ajaalka
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 29.04.19 12:26

Vydrž, nic netrvá věčně…toto období pomine a bude následovat období kdy si zase trochu odpočineš…pamatuju si když malá dlouho lezla byla už frustrovaná že nechodí a bylo to na palici…co začala chodit bylo to zase fajn! zkus si domluvit alespoň na pár hodin hlídání a zajdi do kavárny s knížkou…jestli máš možnost…

Ou
Kelišová 7366 příspěvků 29.04.19 12:26

Nemáš v okolí nějaké mateřské centrum? Bývá tam možnost občas přijít, nechat si chvíli hlídat dítě a během toho se buď věnovat nějakému programu, nebo pokecat s osatníma matkama, abyste se podpořili na živo.

Jinak je potřeba prostě vydržet a přežít, no.

vedma007
Kecalka 121 příspěvků 29.04.19 12:28

Nějaká ta krize přijde vždycky. Když bylo mým dvojčatům 11 měsíců, běhalo mi k nim doma ještě 2,5 letý batole :mrgreen: byl to mazec, ale přežili jsme. Neboj bude líp.
Doporučuju na zabavení dát věci jako 2 mísy se lžící a fazolema - ať si třídí/přesypává, kolíčky a pet láhev - vhazuje dovnitř…prostě věci z běžného života, to děti většinou zabaví líp než sebevychytanější hračky. Teď už bude taky hezky, tak se dá být většinu dne venku, kde se dítě zabaví a unaví snáz.
Jo a uklidni se hlavně i ty - děti z nás ten stres moc dobře cítí a vše zrcadlí.

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 29.04.19 12:28

Sama pises, ze je zdrava a sikovna…pust si video na youtube o nemocnych detech a hod se do klidu a bud stastna, ze umo otevrit suplik a obchazi nabytek. dej ji na obed sklenicku nebo navar vecer, kdyz spi a zamraz. pro sebe si nech dovezt jidlo nebo si zajdi pro menu. na supliky jsem navrtala zarazky, pac me taky nebavilo, kdyz syn zkoumal a vytahoval kramy. kdyz jsem nechtela aby lezl do pracovny, tak jsem zamkla dvere.
v kocaru nespi? jak spi v noci? jsi vycerpana. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 12:32
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Do nedavna bylo vse v pohode, ale co mala zacala rychle lezt, stavet se atd. Jsem na dne. Je zdrava, je ji 11 mesicu, je moc sikovna, ale jsem na ni sama, nikdo mi nepomuze a ona se vzteka, nechce jist, nechce spat, vsude vleze, otevira dvere, supliky, jsem ji neustale v patach, ale uz proste nemuzu. Spi 20 minut pres den, mezitim ji rychle uvarim a kdyz ji to pak dam, zacne kricet ne, ne ne a ja tu mam totalni bordel a urvany dite a jsem uz na pokraji zhrouceni. Vim, ze mi asi nedokazete pomoct, ale rada bych aspon nejakou podporu slovem. :,(

Chápu tě, chápu tě a zase chápu tě a soucítím s tebou. Mám 9měsíčního syna, který už obchází nábytek a jediné místo, kde vydrží, abych si uklidila, je cestovní postýlka (fajn věc). Nic si tam neudělá. Pustím mu písničky, má tam hračky a já jdu vytřít, uvařit, prostě co je třeba. Nebo když má náladičku, že nechce spát, beru kočár a jedu. Doma to také nevypadá, navíc mám hodně zvířat, takže nic moc. Moje rada by byla asi to vydržet, ale spíš se chci zeptat? Nemáš mámu, tchyni, kamarádku, které by pohlídali, třeba přes noc, aby jsi mohla nabrat sílu? Mě třeba pomůže v sobotu manžel, abych si mohla přispat a nebo si s klukem hraje, abych si doklidila atd… Jinak ještě jedna věc je fajn, dát si skleničku červeného vína. Vím, že slíznu kritiku, ale já, když už cítím, že to potřebuji uklidnovák, tak červené víno je dobrá věc :-) Jinak skleničku, nikoliv lahev :-D Hlavně nezapomen, jsi jen člověk, tak se zkus tím netrápit. Binec se a čas uklidí a holčina uklidní :.-)

Mollify83
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 29.04.19 13:05

Na šuplíky dej zámečky, do zásuvek zaslepky, co jde dej nahoru - prostě co nejvíce úprav byt na lezení a řádění. U nás vedl šuplík s vareckama :lol: a nech ji ať blbne a ty si dej sklenku. Pak jak se tu píše začněte chodit na kroužky nebo do herny pokud to jde a tohle hrozny období bude fuč. Začíná být hezký, sbalte jídlo a jděte na hodně dlouho ven, to by mohlo pomoct i s jídlem, mohla by být víc při chuti. ;)

Michalka80
Kelišová 7130 příspěvků 29.04.19 13:05

Matko vydrz!!! Mam treti ditko, zrovna je ve veku, kdy vsude leze, vse bere… Moje heslo: „Uklidim, az deti vyrostou“ :lol: A co nejvic chodime ven :palec: Jedine, co jsem teda naucila vsechny 3 deti je, ze kdyz varim, tak maji smulu. Jist musime. Takze podam hracky, zpivam jim (starsi uz pomahaji), ale jinak se musi zabavit sami (nekdy mi teda visi na noze, ale brzo pochopi, ze to na mne neplati :lol: ).Ale jak varim, tak pres to nejede vlak. Vecer obedy nevarim nebo kdyz spi. Vsak at vidi, ze to neni jen tak uvarit jidlo a od mala at pomahaji.

Mala.ještěrka
Kecalka 403 příspěvků 29.04.19 13:09

Na šuplíky bezpečnostní pojistky, dveře zamknout, zajistit zásuvky apod. Až budeš mít „bezpečno“, tak jsem prostě vysypala hračky na koberec a plácla se na chvíli na gauč. Když si malej snažil něco vyřvat nebo vykňourat, tak jsem nandala sluchátka do uší a poslouchala hudbu. Samozřejmě poté, co jsem zkontrolovala jestli nemá špinavou plínu, hlad, žízeň,… Doma zásoba příkrmů ve skleničce pro případ krize. Jo a když bylo fakt nejhůř, tak jsem ho šupla do kočáru a šla jsem ven. Pokud řval, tak vybrat nějakou lesní cestu bez aut a sluchátka do uší. Dnes je to velmi šikovný, samozabavitelný dvouleťák, který miluje pobyt venku a doma mi buď pomáhá nebo si sám hraje :mavam:

ka2ka
Extra třída :D 14907 příspěvků 29.04.19 13:09

Do dvou a půl let vydrž pak to bude dobrý doufám :think:
otec dítěte nefuguje?

vannilka
Kecalka 106 příspěvků 29.04.19 13:18

Velká ohrádka - může bezpečne kramarit tam, můžeš si zatím uvarit nebo přečíst časopis. Dala jsem tam dětem malou kuchyňku, otvírání skříněk a prerovnavani nádobí je bavilo apod. Každá chvilka v této situaci je dobra. :hug:

Mala.ještěrka
Kecalka 403 příspěvků 29.04.19 13:18

Ale dvacet minut denního spánku pro 11cti měsíčního kojence mi přijde sakra málo. Vím, že se to snadno radí, ale zkusila bych ji přidat. Spí ti třeba v kočárku?

Aduš8
Závislačka 4458 příspěvků 29.04.19 13:19

Mám o půl roku starší a neboj, je to lepší!!! Jediná rada, kterou ti můžu dát, přizpůsob být dítěti, ne dítě bytu. Odstaň dekorace, vše, o co by se mohlo zranit, přeskládej kuchyň tak, aby dole nebylo nic, čím si může ublížit. A nech dítě krámovat. Kam vyloženě nesmí, zamykám a nepustím bez mojí přítomnosti. Nestůj mu pořád za zadkem, o to déle mu to vše potrvá. Taky u nás bylo pár pádů, ale těm stejně nezabráníš. A mně se fakt osvědčilo být nablízku, ale nestát za ním, měl moc velkou jistotu.. A dneska? Leze po parapetu, na opěradlo sedačky. Ale je daleko opatrnější :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama