Nezvládám období vzdoru

Anonymní
21.3.17 19:53

Nezvladam ondobi vzdoru.

M dojem ze delhavam a to sem teprve na zacatku. Driv byl syn andel ale jak oslavil 2 narozeniny mam dojem ze se permanentne vzteka. Vsude cti ze kdyz se zacne vztekat nemam si ho vsimat ale vzdy byt pri nem a projevovat lasku 8o absolutne nechapu jak si ho nevsimat? Proste koukat jinam a treba varit a on se vedle vzteka? Nebude to nrat jako pasivni agresy? Asi sem hliupaale ty bezne rady nechapu. Je dost tezkyy. Rad ji. Kdyz ma nekdo na hristi mejake jidli maly uz jde k nemu a kdyz mu reknu Ne! Je to chlapecka tady. Vzteka se a dela sceny. Je dost tesky. Kdyz se nechci ztrapnobat chci hovzit bokem, alr jak se nrani je jeste tezsi. Snazi se propnout v luk a uz me kolikrat triskl do nosu oka a pod a dost to boli. Zacinam sebat chodit na hriste a do detskych center. Kdyz konecne vypadmu z domu s nejakou maminkou nemuzusi ani popovidat. Porad se mu jeci nelibi. Porad neco chce. Kdyz si ho chvili nevsimam, ke schpny maschval spadnout treba ze schudku male skluzavky. Mam pocit ze na me kazdy kouka ze to nezvladam.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23082
21.3.17 20:01

Nemuzes to opravit? To se neda cist…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 20:06

Přesně, to se nedá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11931
21.3.17 20:14

Vydrž no. Co můžeš dělat. Mám pocit, že u nás toto přišlo daleko dříve a to v 1,5 bylo to šílený, ptz ještě nic nechápala. Ted má lehce přes 2 a čekám, zda to přijde znovu nebo už máme opravdu po. I ted je občas scéna a válení se po zemi, ale prostě počkám až to přejde. Popřípadě prostě odcházíme domu/auta. Na hřišti jsme byly klidně 10 min, pak začala a šly jsme domů. A je fakt, že u nás fungovalo to pevné objetí. Za 1 mi nemohla nafackovat a za 2. to fungovalo daleko lépe než křik, nevšímání si atd. Jo a špunty do uší taky pomůžou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5700
21.3.17 20:25

Ano, opravdu normálně pokračuji v činnosti a nevšímám si ho. Jde to natrénovat. S první dcerou jsem to taky neuměla, druhá se skoro nevztekala a teď u třetího mi ta ignorace už jde sama :lol: :lol:.
Vydrž, fakt to přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
804
21.3.17 20:55

Taky nechápu jak se to dá ignorovat, náš malej jede od 9 měsíců a teď mu byli 2 a má dny, kdy jede od rána do večera, jedna scéna za druhou, dneska třeba vymetl celý hřiště, vždycky ho něco vytočilo, tak sebou lupnul na zem a řval jak o život. Bez toho vztekání je miláček, krásně mluví, všechno super, ale tohle se nedá :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7426
21.3.17 21:05

Prodat!!! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59076
21.3.17 21:31

Proste nechat jecet :nevim: casem zkrati intervaly, kdyz neuvidi odezvu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59076
21.3.17 21:33
@beeerush píše:
Taky nechápu jak se to dá ignorovat, náš malej jede od 9 měsíců a teď mu byli 2 a má dny, kdy jede od rána do večera, jedna scéna za druhou, dneska třeba vymetl celý hřiště, vždycky ho něco vytočilo, tak sebou lupnul na zem a řval jak o život. Bez toho vztekání je miláček, krásně mluví, všechno super, ale tohle se nedá :D

A co jsi delala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5586
21.3.17 21:40

To je pohoda, staci se nenechat vytocit a byt dusledna. Nic zasadne tezkyho na tom nevidim. Jo a s.rat na lidi, at si myslej, co chtej. Stejne budou.
Fakt ale je ze ja mam tvrdou skolu, prostredni syn je tezce mentalne postizenej. To uz je jiny kafe, kdyz nekde zacne vriskat desetilety dite. Navic ma dost silu, uz se spatne fyzicky pacifikuje. Dvoulety mrne to je pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5586
21.3.17 21:41

@blumen noemalne capnu dite pod pazi a jdu s usmevem pryc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 21:57

Tak u nas zacla cca v 16mes.to mela dva mesice pisteni…hruza, pak zacal vzdor.me doma pomohlo nechat ji se vztekat v jedne mistnosti, nechat otevrene dvere do druhe a musela za mnou dojit. nudle, rev, placala se po zemi.ja si sedla v kuchyni na zem a cekala.po hodine dosla, objala jsem, dala pusu, utrit nudle…vecer panaka s manzelem :D nekojila jsem.to bylo treba 10× denne.na hristi jsme uz vynechavali rizikove hriste, kde byl kolotoc-to by neslezla a jen tocit a houpacky.nebo jsme tam sly cilene na tyto dve veci, duslednost je zaklad u nas… hristi jsem odchazela, kdyz to jinak neslo…ted ma 29mesicu. vztekne se, ale uz je to jen na chvilku, samotnou ji to stve :) a po chvili dojde.uff tak chvili klid pred dalsim vyvojovym oriskem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
21.3.17 22:18

Teď zrovna si syn 2,5r střihnul parádní scénu, dnes už druhou :D Kvůli tomu, že jsem řekla: Pojď do kuchyně sníst kaši, a zhasnula jsem v obýváku, když jsme stejně všichni v kuchyni. U nás to nedává manžel, zřejmě ječící dítě považuje za jakousi osobní rodičovskou prohru, protože on a jeho sourozenci to nikdy nedělali ( byli mletí jak žito a polívaní ledovou vodou). Mně vždycky pomůže myslet na to, že to dělají všechny ostatní děti. A prý ty, co se vztekají jsou inteligentní, my asi budeme mít doma cholerického genia :mrgreen: To mi pomůže mít trochu nadhled a nenechat sebou cloumat synovými a vlastními emocemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9268
21.3.17 22:25

Nevšímám si malé vzteklounky a jestli to je doma, tak odcházím z místnosti. Někdy může hysterák trvat dlouho. Na veřejnosti volím strategii rychlého útěku. Někdy to při útěku mladší i rozejde :), jindy je to ještě horší. Nedá se s tím bohužel nic dělat. I psycholožka mi doporučila, že lehké pleskuntí přes prdýlku v případě dlouhotrvajícho hysteráku může pomoct, ale s mírou. Nejvíc ale působí ingnorování. Už mě i jeden pán seřval, že svoje dítě týrám. Tak jsem ho jen ujistila, že je to spíš naopak. Prý si tohle od dětí nejvíce vyžírají maminky a tatínci. S dědečkem a babičkou se může malý křikloun a vztekálista proměnit v malého andílka. U nás to tak funguje. :mrgreen: Držím palce, ať to brzy skončí a pevné nervy. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
804
21.3.17 22:40

@pannda to jsem zkoušela, ale bez úspěchu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu