Ničení věcí

Anonymní
26.11.15 20:41

Ničení věcí

Mám problém se synem. Je v první řídě, šikovnej, milej kluk. Někdy ale ničí věci, bez rozmyslu. Střihnul si do kalhot, teď jsem našla pyžamo nastřihnuté na dvou místech, prostěradlo a částečně poškodil i matrac. Taky už po prostěradle psal, psal po ubruse, po zdi. Nebo něco po zdi rozpatlá, zkoušel čurat na podlahu (to už naštěstí tak dva roky nedělá) Se školou to nesouvisí, dělal obdobné blbosti už ve školce. Žádné změny u nás nebyly, s manželem se nehádáme. Ve škole a školce taky neměl problémy. Nepomáhá domluva, nepomáhá zákaz večerníčku. Když se ptám, proč to udělal, tak krčí rameny, že neví. Když jsem řekla, že mu vezmu peníze, obrečel to, ale nezabralo to. Nevím, jak to řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

mrs.gendy
26.11.15 20:48

Prvnak se rozbreci, ze mu chces sebrat penize? tudiz asi tusi, ze maji nejakou hodnotu, ze se za ne da neco koupit. vzala bych jeho a penizky a sla s nim koupit nove prosteradlo a co znicil. holt a kdyz zase neco znici, tak to pujde z jeho penizku.
me prijde, ze porad zkousi, ale nechat to jen tak, treba si nebude niceho vazit. je malej a je cas nastavit v tomhle ty pomyslne hranice. hlavne nez se to zacne stupnovat nebo zacne nicit veci i ostatnim.

Příspěvek upraven 26.11.15 v 20:49

• Nahlásit
  • Citovat
26.11.15 20:48

Já jsem si jako menší taky rozstříhávala noční košile, mamce záclony…dodnes nevim proč. Jsem docela normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.15 20:55

Mám obdobný problém s mladším dítětem. Podle mě je to dané a nic se s tím nenadělá. Moje sestra byla to samé. Já měla na základce boty několik let, ona co půl roku úplně na odpis. Atd. Atd. Manžel zase doma všechno rozebíral, díky jeho ho kus pokusům doma několikrát hořelo, rozbil mikrovlnou troubu a kde co dalšího. Oboje rodiče z nich byli šediví. A dnes? Oba nejen vysokoškolský titul, ale i postgraduál a výborná práce. Tím se snažím uklidňovat vždy, když náš prcek něco rozstříhá, rozbije a uklidňuji i manžela. Naposledy mu malej rozbil buben, co si kdysi manžel přivezl z Maroka…

• Nahlásit
  • Citovat
26.11.15 20:57

Sedla bych si s ním a promluvila si vážně o důsledcích činu. Každý jsme zodpovědní za své činy musíme nést následky tj. rozstrihal si prostěradla koupis/přispěje na nové, pomatlal jsi zeď/přetřes to barvou, atd. Možná zkouší co mu projde. Zdůraznila bych však že to nemá za trest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.15 20:57

@mrs.gendy Hranice nastavené má, moc dobře ví, že to nesmí. Ano, ví, že mají peníze hodnotu, šetří si na mobil (i když teda mění běžně názor, co si za to koupí :) ). Když poztrácel jiné věci, klidně mi dal peníze, ať to za ně koupím, věděl, že to nechal jen tak někdě ležet. Už jsem mu takhle „zabavila“ cca 300 Kč. Ono to pak dost leze do peněz. Ale i kdyby to nic nestálo, tak mi vadí ten princip, že něco umaže, rozstříhá a tím to zničí. Nerozumím tomu, proč to dělá. Pozornosti má priměřene, nepřeháníme to, že bychom mu nedali dýchat, ale ani nemůže říct, že se mu nevěnujeme. Jsem z toho nešťastná.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.11.15 20:59

@růženín To už jsem zkoušela. Kdyby to zabralo, tak bych tady dnes nepsala :-D. Vždy mi to odkýve, omluví se, přispěje, ale znova se to zopakuje.

• Nahlásit
  • Citovat
3240
26.11.15 21:05

Já bych řekla, že by to i stálo za konzultaci u psychologa. Nemusí to nic znamenat, ale část dětí, u kterých se později vyvinou poruchy chování, má podobné projevy. Jaký vztah má k ohni? To rozstříhávání mi přijde jako skrytá agresivita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 21:10

A nebo ho vem do obchodu ať vidí kolik stojí po vlečení matrace atd. Určité nemá potuchy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
26.11.15 21:12

Ja jsem jako dite taky obcas provedla neco takoveho. Tatka se pak uz nastval, a ten novy kos, co mi prinesl, proste nechal zniceny a nekoupil hned novy. Pamatuju se, ze mi to pak teprve doslo, ze je ten kos hnusny a ze za to muzu ja..
Nechala bych ho s tema pocmaranyma zdma, rozstrihanym prosteradlem a znicenyma vecma, treba mu to dojde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.15 21:12

@Maddlen K ohni vůbec žádnej. V létě na buřty, jinak ho nezajímá. Skrytá agresivita se mi nezdá, ano, můžu být zaslepená matka, ale on není schopen uhodit další dítě, ani to nikdy nedělal. Jako malý nechápal, proč do něj jiné dítě strčí, nebo ho bouchne, nikdy to nevrátil. On má zafixované, že se jiným neubližuje, nevidí důvod, proč to dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
3240
26.11.15 21:14
@Anonymní píše:
@Maddlen K ohni vůbec žádnej. V létě na buřty, jinak ho nezajímá. Skrytá agresivita se mi nezdá, ano, můžu být zaslepená matka, ale on není schopen uhodit další dítě, ani to nikdy nedělal. Jako malý nechápal, proč do něj jiné dítě strčí, nebo ho bouchne, nikdy to nevrátil. On má zafixované, že se jiným neubližuje, nevidí důvod, proč to dělat.

Právě proto mluvím o SKRYTÉ agresivitě. Jen mě to napadlo, nemusí to tak být. Co když právě proto, že nikdy neuhodil, neumí se prát, je pasivnější - frustraci (z jakéhokoliv důvodu) ventiluje takto?

Znova opakuju, že to nemusí být pravda, nicméně to, že jsi sem napsala svědčí o tom, že ti to dělá starost. Dala bych na mateřskou intuici.

Příspěvek upraven 26.11.15 v 21:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 21:14

Aha.. A ptala ses co z toho má když to rozstrihal? Podle mě ho něco trápí (třeba vědomě neví co). Možná opravdu ta skrytá agrese. Dnešní doba je takova- člověk se nesmí vztekat, smutnit, mít strach…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.15 21:16

@hanucha To klidně, do obchodu pro další prostěradlo se nepohrnu. Ale jak ho znám, bude zkoumat, co to udělá, když se v tom bude vrtat dál a dotrhá to ještě víc. Tak nevím, zda nemá nějaké bádatelské sklony. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
3240
26.11.15 21:19

Ještě jinak… jak často to dělá? A jak dlouho už to trvá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama